Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 2014 környékén mi történt...

2014 környékén mi történt Ukrajnában?

Figyelt kérdés
Azt mondják az okosok, hogy az akkori események miatt van most háború.
nov. 11. 17:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%

Mindenek előtt leírom: nem értek egyet azzal, ahogyan például Spanyolország meg a többi említett ország kezeli a függetlenedési törekvéseket, pusztán leirtam, hogy a legtöbb esetben az országok nem engedik ezeket.

Természetesen lehet civilizáltan kezelni ezeket a helyzeteket: népszavazással. És szerencsére vannak is ilyenek, amik egy része sikeres is.



Ukrajnára visszatérve:

Ukrajna függetlenné válása egy érvényes és eredményes népszavazás alapján történt

[link]

Ezek után Ukrajna függetlenségét és szuverenitását a többi ország mellett Oroszország is elismerte.

Úgyhogy ez ("Oroszországnak meg Ukrajna a szeparatizmus") így évtizedekkel Ukrajna függetlenségének Oroszország általi elismerése után mindenképpen furcsa nézőpont.

nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A függetlenségi kérdéseket nem népszavazással oldják meg, hanem elnöki rendeletekkel.


Volt olyan népszavazás, amin az ukrajnaiak 70 %-a az Oroszországban történő maradás mellett szavazott, de nyilván megtörtént az augusztusi puccs, és pár hónapra rá fordított eredménnyel szavaztak.


Akkor volt olyan népszavazás is, amint Szverdlovszk, meg Novoszibirszk környékén is egynéhány oblasztyban kimondták az Oroszországból való kilépésüket, és érvényes lett-e az olyan ?



Sok országnál a függetlenség az csak egy elméleti fogalom, gyakorlatban érdekszférák, politikai, meg gazdasági befolyásolás léteznek, ezzel próbálják maguk mellett tartani az adott országot. Névleg Ukrajna független lett, de attól még továbbra is tagja volt a Független Államok Közösségének, aminek vezetője Oroszország volt, az a szervezet arról szólt, hogyan lehet finom módszerekkel átmenteni Oroszország / a moszkvai kormány vezető szerepét az új korszakba is. Meg továbbra is az oroszokkal jártak hadgyakorlatokra, parádékra, és az orosz politikusokkal írtak alá ilyen meg olyan politikai doksikat, nem pedig EU lettek 2004-ben vagy 2008-ban.

nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
31%
Nem tudom, mennyire jó, vagy rossz példa, Kanada, Ausztrália, és Új-Zéland formálisan függetlenek, de a gyakorlatban még mindig brit domíniumok ?
nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!