Van Magyarországon olyan, aki támogatná egy bizonyos szinteken egységesebb Európai Unió gondolatát?
Nem kell túlgondolni és ne is menjünk bele a belügyekbe meg a részletekbe. Egy Uniós elnökkel az élen képzeljétek el. Közös külpolitika pl. Tehát az Európai Unió, mint nagyhatalom.
Szerintem a globalizmus ezt szükségessé teszi, ha Európa valaha is labdába akar rúgni Amerikával és Kínával szemben.
#12
"Ezt pont nem mondanám, amikor olasz acélgyár megy tönkre, vagy amikor a német ipar jelentős gerincét adó autógyárakat zárat be."
Áh, igen, ezek alapján az amcsi gazdaság már 3-szor összeomlott, mert a legnagyobb IT cégeik 10 ezer számra küldték el az embereket.
Vagy Kína is épp a teljes megszűnés határán van szerinted az építőipari válsága miatt.
Nem, a valóságban 1-2 ágazat gyengülése nem jelent nagyon semmit.
De a példát, amit felhoztál, az is azt igazolja, hogy minél egységesebb EU kell, mert az autóipar pont az olcsó kínai termékek miatt került ilyen helyzetbe. Ha nincs EU, akkor még kiszolgáltatottabb a német gazdaság.
#14
"az európai gazdáktól most kívánják elvenni a támogatást, hogy az ukrán mezőgazdaságot támogassák"
Nem, ez jelenleg úgy néz ki, hogy meg akarják reformálni, hogy ne simán terület alapú támogatás legyen, mert a fideszesek egymás között elosztogatták a földet és nem termelnek semmit, mert anyagilag nem éri meg.
#17
"A BRICS pillanatok alatt lekörözi az EU-t, mert véletlenül se akarnak politikai szövetséggé válni."
Pont ezért labdába se rúghat a BRICS, ezért nincsenek most se sehol.
Ez egy jelképes szövetség, ahol még a tagok egy része is utálja a tagok másik részét.
Hosszútávon a két legnagyobb erő az Kína és India lehet a szövetségen belül, akik gazdaságilag egymásnak rendszeresen keresztbe tesznek.
Számtalan példát fel lehet hozni, de itt van egy: [link]
#20 Tévedsz mert Afrikai Unió történetesen van :DD csak Afrika mostmár amerikai, kínai és orosz gyarmat. Az oroszok a wagner hadsereggel vannak jelen, a kínaiak meg hiteleket nyomnak az afrikai országokba. Miért tehetik ezt meg? Mert nem egységesek, külön-külön meg gyengék…
A másik meg, hogy régen Európa uralta a világot. Minden más kontinens Európa gyarmata volt. Afrika egésze, Amerika, Ázsia (utóbbiban csak Japán tudta elkerülni az európai hódítást)
#21 a BRICS-ről csak annyit, hogy megindultak az integrálódás felé (közös valuta) Persze a következő 50 évben nem lesznek tényező, mint az EU most, de akkor is figyelembe kell
venni, hogy merre indultak el. Az Afrikai Unió még a BRICSnél is gyengébb, főleg mert ugyanúgy gyarmatok.
#23
Az a helyzet, hogy nem, nem indultak meg. Főleg a közös valuta az, ami sosem valósul meg. Pontosabban még ha meg is valósul, akkor se lesz értelme.
A közös valutához fog kelleni egy központi bank. Szerinted ez melyik országban lesz? Kína és India sem fogja hagyni, hogy máshol legyen.
A BRICS-ben továbbá kevésbé demokratikus országok vannak és ilyen vezetéseknek jól jön, hogy ők rendelkezhetnek a valuta felett, hogy válságok esetén tudjanak cselekedni, ezért sem reálisan, hogy erről lemondanának.
Tessék, ez egy nem régi cikk, ahol még írják is, hogy Brazília konkrétan a saját valuta használatára ösztönöz: [link]
Itt pedig a realitásáról beszélnek: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!