Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van Magyarországon olyan, aki...

Van Magyarországon olyan, aki támogatná egy bizonyos szinteken egységesebb Európai Unió gondolatát?

Figyelt kérdés

Nem kell túlgondolni és ne is menjünk bele a belügyekbe meg a részletekbe. Egy Uniós elnökkel az élen képzeljétek el. Közös külpolitika pl. Tehát az Európai Unió, mint nagyhatalom.


Szerintem a globalizmus ezt szükségessé teszi, ha Európa valaha is labdába akar rúgni Amerikával és Kínával szemben.



okt. 30. 22:27
A kérdező szavazást indított:
Szükséges
Nem szükséges
27 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
35%

Ursulával?


Elég bajokat okozott így is.

okt. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A közös külpolitika igazán csak akkor ér valamit, ha van mellé közös hadsereg is. Ez a kettő elengedhetetlen, ha az EU egy erős birodalom akar lenni, ami hasonló erőt képvisel, mint az USA vagy Kína.


Ennek ellenére én inkább a tagállamok szuverenitásának, függetlenségének megőrzését támogatom a külpolitikában, hadseregben, hadvezetésben. Minden tagállam maga dönthessen, hogy milyen külkapcsolatokat alakít ki, milyen hadsereget épít, tart-e sorkatonaságot, sorozást, akar-e nukleáris fegyvereket a területén, mikor milyen feltételekkel lép be egy háborúba. Ezeket ne Brüsszelben döntsék el.


A közös pénzt, közös monetáris politikát támogatom. Nem feltétlen tartom szükségesnek, hogy a fizetőeszközről, pénzmennyiségről, kamatpolitikáról Budapesten döntsenek nemzeti hatáskörben.

okt. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

#2

Ezzel a ne Brüsszelből döntsék el logikával az a baj, hogy úgy hangzik, mintha ott nem lennének magyarok és a fejünk felett döntenének, miközben pont arról van szó, hogy Brüsszel is mi vagyunk.


Illetve ha ez egy valid érv, akkor ez valid érv országon belül és mondhatja azt egy győri, pécsi vagy szegedi, hogy ne Budapestről döntsék el, hanem majd ők helyben eldöntik.


"mikor milyen feltételekkel lép be egy háborúba"

Mondjuk erről részben már lemondtunk a NATO tagságunk miatt.

okt. 31. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Az EU az EGK utódjaként jött létre és gazdasági együttműködés volt a lényege, nem ideologizálás.


3. Van egy kis különbség, mikor egy országról beszélünk és mikor egy egész kontinensről. A győri és a pécsi ugyan úgy magyarnak vallja magát, mint a budapesti. Egy a nyelvük, egy a kultúrájuk, egy oktatási rendszerben vettek részt, azonos a jogrendszerük, egy nemzethez tartoznak. (És egy a valutájuk is.)


Na most kapásból egy franciának más az érdeke, mint egy németnek, vagy egy görögnek. Nem egyezik a nyelvük, a kultúrájuk, az államapparátus, a történelmük és sorolhatnám. Nagyjából a hasonlatot a körtét az almával esete.


Határozottan nem támogatom. Látjuk, hogy több ország is megkapta az eurót, de ettől még nem lett jobb nekik (görögök, olaszok).Ellenben ott tartunk, hogy németek talicskázták be hajóval az illegális migránsokat az olaszokhoz és most egy olasz vezetőt akarnak ezért leültetni, mert mi az, hogy az olaszok eldöntik, hogy az ő területükön ki lehet. Ezért nem kell központosítás. Mert a központból döntenék el, hogy itt mi legyen és persze mindenkinek maga felé hajlik a keze.

okt. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Pont hogy egy lazább szövetségre lenne szükség, amilyennek indult az EU. Szigorúan csak gazdasági téren, a tagállamok belügyibe való belepofázás nélkül.
okt. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#4 és #5. Írtam fent, hogy ezeket hagyjuk és nem is központosításként képzeltem el.


De más kérdés: ott van Kína és Amerika. Két óriás akik folyamatos hatalmi harcot vívnak és nyomulnak befele kis országokba. Hogy kívánjuk visszaverni őket külön külön? Ha az Unió picit továbbfejlődne és egységesebb lenne —> a nemzetközi politikában, mint nagyhatalom lépne fel, akkor már is lenne szavunk (igen, nekünk is!) a világ alakításában.

Nagyhatalom lehetnénk, nem is akármilyen. Ezt ki nem akarná?


Nem lehetnek másak az érdekek. A 21. században már nem. Mert a világ már nem Európa centrikus. Régen persze, hogy fontos volt, hogy az európai államok versengtek egymással. De ma már teljes kontinens nagyságú nagyhatalmak vannak, soha nem látott technológiákkal. És 2 választás van: vagy kordában tartjuk őket és felvesszük velük a harcot vagy a gyarmatuk leszünk!


Magyarország egyedül semmit nem ér Kínával vagy Amerikával szemben. A kis országoknak valamelyik nagyobb országhoz kell szaladni, ha túl akarja élni. De rá kell jönni, hogy az európai államok már nem versenghetnek egymással. Rá kell jönni, hogy folyamatos elnyomás alatt van Európa. Mostmár nem Magyarországról vagy Németország sérelmeiről szól a politika, hanem egész Európáról.


Ha összefogunk, nagyhatalom leszünk, atomhatalom. Fel kell építeni az európai identitást mert effelé halad a történelem, ha megnézed.


(+ a BRICSnek is lesz közös valutája, ez az első lépés az ázsiai integráció felé) 100-200 év múlva, ha ezek is valamiféle Unióban egyesülnek mi a f*szt fog Európa csinálni?

okt. 31. 08:29
 7/25 anonim ***** válasza:
29%

#4

Csak ilyen szintű dolgokat kontinens szinten el lehet mondani. Mert a francia és magyar is európainak vallja magát, ahogy a győri és pécsi magyarnak.

Ezer évvel ezelőtt pont nyugatról exportálta Szent István a vallásunkat, kultúránkat, mivel neki is pont az volt a célja, hogy kulturálisan ehhez a közeghez tartozzunk.


A jogrendszer különbsége több szempontból is mindegy, mert ez igaz egy lazább unióra is, ott is egyeztetni kell, illetve a valóságban is vannak példák, pl. az amerikai államoknak államonként is kifejezetten eltérő szabályozásaik lehetnek.


És kapásból más az érdeke, országon belül is, egy nyugdíjasnak, mint egy frissen diplomázottnak. Vagy mint egy vidékinek egy fővárosihoz képest.

Az érdekek országon belül is eltérnek, ehhez nem kell nemzeteket nézni. Viszont ahogy országon belül is el lehet adni, hogy egy erős ország kell, úgy ez kontinensre is igaz, mert egy EU képes tárgyalni egy Kínával egyenlő feltételekről, viszont egy Mo. nem, mert gazdaságilag sehol nincs hozzá képest.


Szóval pont azért mivel kultúránk, gondolkodásunk, érdekünk egyezik az EU többi országával, így pont jogos lenne egy mélyebb szintű együttműködés.


"Mert a központból döntenék el, hogy itt mi legyen és persze mindenkinek maga felé hajlik a keze."

Még egyszer, ez országon belül is igaz. A pécsi és győrit is zavarja, hogy bp-i központból döntenek.

Egyébként erre van létező példa is, ami nagyon szarul megy az az, hogy kérvényezni kell, ha egy szülő azt szeretné, ha a gyereke 1 évvel később kezdené az iskolát és ezt a bp-i központból döntik el, nem pedig helyben.


Pont az a lényege a különböző döntési szinteknek, hogy mindig azon a szinten kellene dönteni, amelyiken a leglogikusabb, legjobb döntést lehet hozni. Ennek megfelelően egy külpolitika sokkal logikusabban kerülhetne EU-s szintre, mert akkor egy egységes EU képes lenne tárgyalni egy Amerikával vagy Kínával, mert gazdaságilag azonos szinten lennének.

Ezzel szemben az oktatás - legalábbis egy részét - felesleges EU-s szintre emelni, mert nem fogják tudni, hogy magyar nyelv és irodalom órát hogyan érdemes tanítani. (Persze ezzel szemben matek vagy nyelv óra lehetne EU-s szintű tervek mentén.)

okt. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
#4 igen, de a migránshelyzet pont úgy van kezelve, mint egy diktatúra. Te sem akarsz diktatúrában élni, akár Magyarországról akár az Európai Unióról beszélünk. Tehát a tovább integrált EU egy demokrácia lenne teljesen átreformálva. Ahol mi is beleszólhatunk a dolgokba + szerintem szükséges a területi autonómia. Tehát a központból eldöntött dolgokat én sem (de senki sem) támogatja.
okt. 31. 08:34
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ugyanis az EU és elődje nem elsősorban politikai formáció, hanem gazdasági együttműködés!

Az ugyebár világos, hogy pl Barroso esetén még igaz volt ez, Junckerrel kezdődött, Ursulával kiteljesedett az, amit globalizációnak, politikai zsarolásnak, korrupt, idegen érdekeket kiszolgáló bagázsnak nevezünk, ideértve a külpolitikát, migrációt, Soros szervezeteket,

es jogosan.

Ez az út járhatatlan az EU számára, 1-2 éven belül kínos derül mindenki számára.

okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#9 De ezt mondom, hogy az ilyeneket, hogy Juncker meg Ursula és a módszereiket el kell felejteni. Nem az ő verziójukkal tudna ez működni. Minden józan eszű ember látja, hogy Ursula csak egy báb és inkább árt Európának az erőszakos központosításával meg a követeléseivel + nem is kommunikál a Bizottság az Unió állampolgáraival.


Tehát őket felhozni ellenérvként tök felesleges, mert őket el kell távolítani így is - úgy is.

okt. 31. 08:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!