Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az usa most az oroszoktól van...

Az usa most az oroszoktól van jobban beszarva vagy az észak koraiaktól?

Figyelt kérdés
[link]
tegnap 16:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Mao és a milliónyi Kínai katona nélkül ma nem lenne Észak-Korea."

Így van. Ezért tartom továbbra is nevetségesnek, hogy az USA eltörölné Észak-Koreát úgy, hogy korábban erre megvolt a lehetősége és mégsem sikerült a mutatvány. Nem látok rá okot hogy Kína vagy Oroszország most miért ne avatkozna be.

tegnap 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

#21 pontosan mikor volt meg a lehetősége?

1948-ban szakadt ketté Korea.

Észak 1950-ben támadott, előtte betartották a felosztást, úgyhogy nyilván nem agresszorkodott volna az USA.


Kina a Koreai háború óta mindig bevédi Észak-Koreát. Tehát a lehetőség azóta soha nem nyílt meg.


Egyedül talán a Kulturális forradalom káosza alatt lett volna erre lehetőség, de Kína valószínűleg akkor is képes lett volna segíteni Északot annyi, amennyire a fennmaradáshoz szükséges.

tegnap 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Kina a Koreai háború óta mindig bevédi Észak-Koreát. Tehát a lehetőség azóta soha nem nyílt meg."

Így van, örülök, hogy végre egyetértünk.

(#21-es vagyok)

tegnap 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

#23

Továbbra sem értünk egyet. A lehetőség a Koreai háború alatt sem volt nyitott.

Hiszen Kína akkor is bevédte őket. Kellett egy év, mire Kína rájött, hogy szükség lesz a beavatkozásukra, de beavatkoztak. Tehát nem volt lehetőség rá.

Pedig Kína akkor elképesztően szegény és elmaradott volt, mivel 2 évvel előtte "ért véget" a Kínai polgárháború (a Kuomintang 1949-ben menekült Tajvanra).


Te pedig azt állítottad, hogy megvolt a lehetősége.

tegnap 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Te pedig azt állítottad, hogy megvolt a lehetősége."

Én azt állítom, hogy az USA korábban sem tudta eltörölni Észak-Koreát, és most sem menne neki. Te azt állítod, hogy az USA-nak korábban sem volt lehetősége eltörölni Észak-Koreát és most sincs rá lehetősége. Ugyan azt mondjuk, én egyetértek veled.

tegnap 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Igen tudjuk hogy szívesen bombáz az usa atommal civileket"


És lám, annyira szívesen mégsem bombáz atommal civileket.

Douglas McArthur, aki a Koreában harcoló Amerikai erőket vezette, ezt javasolta. Atomot akart dobni Peking városára, amiért segítették Észak-Koreát.


Truman gyorsan el is távolította onnét. Pedig ha meglépik, akkor Kína a millió számú katonával sem megy semmire (akkor még Kína messze volt a saját atomfegyvertől), és simán eltörlik Észak-Koreát is, meg Maot is.

Nem vetették be az atomot, nem is törölték el Észak-Koreát.

Sajnos.

tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Én azt állítom, hogy az USA korábban sem tudta eltörölni Észak-Koreát, és most sem menne neki."

Te magad állítottad, hogy korábban megvolt a lehetősége rá. 21-es és 23-as válaszodat olvasd vissza. Legalább pár válaszon belül ne mondj ellent önmagadnak.

tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Te magad állítottad, hogy korábban megvolt a lehetősége rá. 21-es és 23-as válaszodat olvasd vissza."

Igen, szerintem meg volt a lehetősége rá, de nem sikerült neki, szerinted pedig még a lehetősége sem volt meg.

Ez alapján szerintem egyetértünk abban, hogy az USA nem tudja eltörölni Észak-Koreát. Hiszen te azt állítod, hogy erre korábban sem volt lehetősége, és most sincs rá lehetősége, én pedig azt állítom, hogy korábban volt rá lehetősége, de nem sikerült neki, és most sem sikerülne neki.

Mindegyikből az következik, hogy Észak-Korea marad a helyén, nem?

tegnap 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Viszont rákérdeztem, hogy mikor volt meg a lehetősége, és felvázoltam a kettéosztott Korea egész történelmét (ami nem hosszú), és bemutattam, hogy nem volt ilyen pillanat. (természetesen atomfegyverek bevetése nélkül, és amint látható, még Truman sem lelkesedett ez iránt, tehát ezt nyugodtan kivehetjük a képből).


Ezt azóta sem válaszoltad meg. Csak tereltél.



És természetesen csak addig igaz, amíg Kína segítségét egyértelműnek vesszük (valószínű, sajnos). Ha Kína mégsem segít, akkor kB 1 napig tudna kitartani Észak-Korea.

tegnap 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!