Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hagyta el 6.5 millió...

Miért hagyta el 6.5 millió román lakos Romániát? Kivándorlási válság? Azt hittem, hogy ott jó élni.

Figyelt kérdés

Sosem jártam még Romániában, ezt a kivándorlási hírt is nemrégiben hallottam és nagyon meglepődtem. Egy ismim van, akinek rokona él kint, kb. ennyi az össz ismeretségem, amúgy semmi. Ez az ismi azt mondta, hogy mese habbal, hogy Romániában annyira jó az életszínvonal. Menjnk ki és győződjünk meg erről mi magunk.

Persze, eszem ágába sincs kimenni.



okt. 10. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs jólét.
okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Én voltam már többször is. Vannak nagyon szép helyek arrafelé is, főleg Székelyföld.

Láthatóan nincs nagy jólét.

okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Román jólétet szerintem a Román vendégmunkásos anekdoták jellemzik igazán.
okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy szittya ország, Erdélyt leszámítva, bár ott sincs nagy életszínvonal.
okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

"Azt hittem, hogy ott jó élni."


Csak ők ezt nem tudják.

okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Románia az ilyen varázs állam. 20 millió fő és van bő 6 millió dolgozó. Mi vagyunk 9.6 millióan sem, és nálunk van 5 millió dolgozó. Nem tudni, hogy miből élnek. Nálunk a mediánbér fél millió, ott kb 350 ezer forint. Szóval még az is, aki dolgozik, az is csóró. Az infrastruktúra pedig katasztrófa országosan. A demográfiai adatok hasonlóak az ukránéhoz. Románia költségvetése annyira szutyok, hogy veszik felfelé a nagy hiteleket, hogy a kormány tudjon fizetést adni az embereknek.

Ezzel szemben pedig egy rakás adatban jók, átlagbér és GDP, meg hatékonyságok.... egy főre jutó fogyasztásban nyugati országokkal veszi fel a versenyt. Elég furcsa állam.

okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert idegennyelvt-tudás nélkül tudnak elmenni nyugatra. Spanyol, olasz, francia... alapszinten megértik egymást a románokkal is. Így hamar kiépültek a vendégmunkás folyosók, az eu-ba lépéssel pedig robbanásszerűen indult meg a kivándorlás. A 6,5 milliónál pedig sokkal többen dolgoznak ideiglenesen nyugaton, szezonmunkákban, ilyesmi...
okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!