Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért szól bele az EU ennyire...

Clyde_ kérdése:

Miért szól bele az EU ennyire durván a tagállamok életébe?

Figyelt kérdés
Rengeteg törvényt fogadnak el, amiket a tagállamoknak kötelező teljesíteniük. Állítólag egy gazdasági szövetkezés, viszont olyan, mintha ők akarnának lenni a tagállamok kormányai. Mi közük van ahhoz, hogy mit nézek az interneten, milyen funkciót használok a telefonomon(DMA) stb. Az pl botrányos, hogy VPN-t kell használnom az EU területén, hogy megnézzem az rt.com-ot. Mintha valami diktatórikus államban élnénk. A kormányok pedig miért fogadják el egytől-egyig ezeket az intézkedéseket? (az például meglep, hogy a magyar kormánynak egy szava sincs ezek ellen).

okt. 5. 14:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

"Szeretnék én ilyen életképtelen csődtömeg lenni, mint ma az Európai Únió."


Akkor takarodjál oda kifele! Hahaha..

okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%

11, nem kell takarodnom, én már itt fogom leélni az életem, itt alapitottam családot és a gyerekeimet is európainak fogom nevelni és nem ruszkinak.

Nem kell küldeni, azt megtette az ország, jóval korábban és mindenkinek, csak tanácsolni tudom, hogy amilyen gyorsan csak tud "takarodjon" kifele, mert ez vár rá, ha otthon marad.

okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

"A tanár dohányozhatott órán, az orvos a rendelőben és mindenki a buszmegállóban."


A tanár egyben tarthatta az órákat! És nem érdekelte, hogy neked kell-e wczni.

okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"a Szovjet Únió, sosem kérdezett meg minket, hogy mi akarunk-e tagok lenni"


1. Az EU sem kérdezett meg, ha megkérdezett volna egyetlen tagja se lenne.

2. A Szovjetuniónak sohasem voltunk tagja. Nagyapád vonult be fegyveresen, halomra gyilkolta ott a gyerekeket, végig erőszakolta a nőket, Joszif Visszarjonovics meg gyámság alá helyezte, hogy ilyet soha többé ne követhessen el, mert a népirtás és a nemi erőszak az bűn. Viszont az Euval ellentétben a szabadságunkat azt meghagyta.

okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

"a Szovjet Únió, sosem kérdezett meg minket, hogy mi akarunk-e tagok lenni"


Igen, mert nem is voltunk tagok. Fel sem merült, hogy Magyarország a Szovjetunió tagja legyen-e.


Az, hogy Kelet-Európában ütközőzónát alakítanak ki, akkor dőlt el, amikor a ruszofóbok és bigott anti-kommunisták megtámadták őket.


"A kormányok pedig miért fogadják el egytől-egyig ezeket az intézkedéseket?"


Mert leginkább a kormányok hozzák őket. Az Európai Bizottságba a kormányok delegálják az embereket. Az Európai Tanácsot a kormányfők alkotják. Az EU mi magunk vagyunk, nem egy tőlünk független fantomszervezet.

okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
23%

#10 Egyrészt sosem voltunk a Szovjetunió tagjai, másrészt az EU-tagságot úgy szavazták meg az emberek, hogy át volt mosva az agyuk, hiszen csak az EU (nagyrészt nemlétező) előnyeiről lehetett hallani a propagandában.

Ráadásul az EU-ból ugyanúgy nem lehet kilépni, mint a SZU-ból. A briteknek is csak papíron sikerült, a gyakorlatban minden idióta uniós szabály ugyanúgy vonatkozik rájuk továbbra is.

okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%

Az EU egy politikai fogalom, nem szól és nem tud beleszólni semmibe. Akik beleszólnak, azok a tagállamok. Minden törvényt ők hoznak, méghozzá vétójoggal.

Tehát fogalmad sincs, miről beszélsz, továbbá fogalmad sincs, mit szabad mit nem. Ha valamihez nem értesz, az nem tiltás, az a te nemtudásod.

okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az ugye megvan, hogy az EU Parlamentjében lakosságarányosan képviselők ülnek? Köztük 21 magyar is. Ha egy magyar javaslatot fogad el a parlament, akkor az érvényes lesz mind a 27 országban. Az nem baj?

De kicsiben is ez működik, hiába nyújta be a törvényjavaslatot Zala megye egyik képviselője, a másik 18 megyében is érvényes lesz. Akkor most Zala megye elnyomja az országot?

okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
El! :)
okt. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
30%

#18 "Az ugye megvan, hogy az EU Parlamentjében lakosságarányosan képviselők ülnek? Köztük 21 magyar is. Ha egy magyar javaslatot fogad el a parlament, akkor az érvényes lesz mind a 27 országban. Az nem baj?"

Ez valóban így van és nem baj ha 1 ország javaslata és elfogadják a többiek is.

A gond ott van - amit nem írtál bele - hogy a 21 magyar képviselő 577 EP között ül. Egy szuverén ország vagyunk és a saját életünket mi kellene hogy meghatározzuk. Abban a pillanatban ha csak részei vagyunk az Európai Egyesült Államoknak - vagyis annak az ideológiai, politikai rendszernek amiben az EP hozna meg most minden döntést az EU tagállamok feje felett a jelenlegi vezetés szándéka szerint - ott soha esélyünk se lenne hogy olyan döntéseket fogadjanak el ami nekünk jó.

21 magyar képviselő az 577-ből azt jelenti, hogy kb. annyi szava van Magyarországnak, egy szuverén országnak, mint most a mi hazánknak a parlamentben (valójában mint a kétfarkúaknak, annak volt hasonló a szavazataránya, csak azok be se tudtak jutni). Elmondhatjuk a véleményünket, de ha nem ragaszkodunk a csatlakozási szerződésben és minden egyes elfogadott dokumentumban lefektetett dolgokhoz, amik megszabják mi az ami szuverén hatásköre, döntési joga az országunknak, akkor ezen kívül semmire nem lesznek valók ott a magyar képviselők, mint véleményt mondani, javaslatot tenni - mert elfogadni mindig azt fogják ami a nagy lakosságszámú tagállamoknak felel meg.

Nem azért vagyunk önálló szuverén ország, hogy aztán a saját magunkról avló döntést átadjuk más nagyhatalmak kezébe. Akkor még annyi jogunk sem marad, mint amenyni megilletett minket a monarchiában.

okt. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!