Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted Izrael megtorolja...

Szerinted Izrael megtorolja az Iráni rakétákat?

Figyelt kérdés
A napokban.

ma 17:41
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Tartózkodom
10 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Mivel a bosszú országa, igen. De Irán állt bosszút, tehát nincs miért bosszút állniuk a zsidóknak, de szerintem ezt sem értik. Ők szabadon robbantgathatnak máshol az erkölcsük szerint.
ma 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orbán természetesen szót fogad a gazdijainak és mindenben Izraelt támogatja (a mi adómilliárdjainkból)
ma 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már ki a gazdija? Kire gondolsz?
ma 18:41
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


Bibi, meg úgy alapvetően a Likud.


Mutass csak egyetlenegy olyan esetet amikor a fidesz valamiben nem értett egyet Izraellel. Alig van olyan ország a világon ami mindig minden esetben Izrael mellett szavaz az ENSZ-ben (vagy akárhol máshol) még annak ellenére is, hogy a Független Nemzetközi Bíróság is háborús bűnösnek nyilvánította őket (de ez nyilván egy fideszest sem zavar)

ma 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És tényleg, a pajeszos Avengers. Erről szól a történelem. Valaki megtámadja Izraelt, azok meg bosszút állnak, hogy a másik belerokkan. Lehet bosszút állnak, de lehet nem így. Október 7 óta kb 10-12ezer iráni rakéta akart Izraelbe csapódni, ehhez képest nagyon finom Izrael Iránnal szemben. Ráadásul a rakéták egyetlen áldozata egy palesztin. És ennek a támadásnak nincs is akkora hangja, mint az áprilisinak, pedig ez nagyobb volt.


Az arabok szerint (Szaúd-Arábia) a hazbollah azért nem csinál semmit, mert arra várnak, hogy Izrael megtámadja Iránt. Amint ez megtörténik az IRGC szól Libanonnak, hogy mehet a sok ezer nagyobb hatótávú vagy ballisztikus rakéta Izraelre. Ez nyomós indok, hogy a Hezbollah miért ilyen gyenge, és nyomós indok, hogy Izrael azt mondja, úgy sem sérült meg senki, anyagi kárt úgy is fizeti Amerika, és nincs itt semmi látnivaló, folytatják Libanonba amit elkezdtek. Tehát szájkarate, és más nem lesz. Néztem ma többszőr is az izraeli héber híroldalakat, sok helyen nem is főcímbe van a tegnapi támadás. Kezdő hír mindenhol a libanoni háború, a sérültek, vagy áldozatok, alatta Elon Musk hírek, vagy amerikai dolgok, esetleg ottani terrortámadások áldozatai. Mintha nem is történt volna tegnap semmi. Áprilisban teljesen máshogy néztek ki a hírportálok az akkori támadás után.

ma 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#5


Nem októberben kezdődött ez a sztori. Hihetetlen mennyire korlátoltak a magyarok és tájékozatlanok (ami nem csoda, mert a média a fidesz kezében van).

Ez már egy évtizedek óta fennálló folyamatos konfliktus csak egy újabb fejezete.

ma 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Október 7. hajnal. Ekkor kezdődött a sztori. Ez egy szakasz, ez egy háború. Ha azt nézzük hol indult el a domino, akkor odáig vissza lehet menni, hogy Éva nem bírt a seggén megülni, és beleharapott abba a gyümölcsbe. Ráadásul ennél a 2 népnél szó szerint vissza lehet menni odáig.

De vannak a történelembe szakaszok, valakik elkezdenek egy háborút, aztán vége. Akkor is ha nincs kimondva, hogy vége. Ilyen Szíria és Izrael esete. Nem kötöttek békét, hivatalosan nincs befejezve a háború, de akkor is gyakorlatilag vége annak a háborús szakasznak. Október 7 reggelén a Hamasz nyitott egy új fejezetet. Elkezdett írni a könyvbe egy új fejezetet, és ez azzal kezdődik, hogy megrohanják Izraelt és bepukkantanak 10-15 ezer rakétát. Libanon esetén október 8 reggelén elkezdtek ők is egy új szakaszt, egy háborús szakaszt nyitottak. Ennek sem lesz vége hivatalosan, nem kötnek békét, de majd ezután újabb 10-20 vagy hosszabb időre békés szakasz jön.

ma 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

#7 azért én valahova Ádám és Éva és Október 7 közé tenném a sztori kezdetét, mondjuk 1948-ra: [link]


Arcon váglak, kitépem a kezedből a telefonod, zsebre rakom, majd kijelentem, hogy itt legyen vége az agressziónak, legyen végre béke. Aztán ha erőszakkal megpróbálod visszavenni, akkor te nyitottál "új fejezetet", hiszen én készen álltam lezárni az ügyet, innentől a részemről színtiszta önvédelem, ha ellenállok. Korrekt viselkedés, nem?

ma 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a hasonlatok nem jók, mert te bele akarsz sűríteni évtizedeket egy csetepatéba. Akkor indulj el Törökországba, rúgd tökön Erdogant, mert elfoglalták Magyarországot. Ez nem így megy.

Ráadásul a hasonlatod abban szarabb, hogy még csak nem is egyértelmű. A jogos önvédelem szubjektív. A rendőrség vagy bíróság állapítja meg. Ha ellopod a telefont, és nem adod vissza (mert kérem vissza), akkor a rendőrséget kell hívni. Nem verhetlek meg a lopásért. Annyit tehetek fizikailag, hogy ha engedi a testi adottságom, ott tartalak amíg megérkeznek a kékek. Ennyi hatásköre van egy civilnek. Tehát ha megütlek, igen, én kezdtem új fejezetet és hibás leszek. Téged lehet bevisznek lopásért, engem testi sértésért. Ez a törvény.


De itt más. Október 7 reggelén elkezdődött egy háború. A Hamasz a támadó, betörtek Izrael területére, megcsinálták az akciót, túlterhelték a vaskupolát sok ezer rakétával. Ezelőtt szűk 2 évtizeddel korábban volt háborújuk, amikor a gázai polgárháborút megnyerte a hamasz és rátámadtak Izraelre. Akkor is volt egy egy esemény, amit a Hamasz kezdett. Aztán 2 évtized szünet és most megint a Hamasz nyitotta meg a háborút. Ha nem támadnak, ma nincs semmi. Ha a hezbollah október 8-án nem indít támadást, akkor ma nincs miről beszélni, mert nincs háború Libanonnal. És ez a legegyértelműbb. Libanonba ma nem lenne semmi ha nincs támadás október 8-án.

ma 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!