Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a románok 10 millióval többen vannak, mint a magyarok?

Figyelt kérdés
Ott is volt török uralom tatár minden, mégis benepesitettek erdélyt úgy H meg is kaparintottak...

ma 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Az országuk kb 2 és félszer akkora.
ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Többet szexeltek.
ma 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Ott drága a gumi is és az abortusz is.
ma 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet h 2,5 x akkora de volt ez így sem trianon előtt és már akkor voltak annyian mint mi ha nem többen holott Magyarország sokkal nagyobb volt
ma 14:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyben kb 7 millióan élnek. Akkor Bukarest környékén szerintem 3 millióan, és akkor ott van Havasalföld meg Moldva. Rengeteg olyan terület épült be Erdélyben is, ahol korábban nem éltek. Havasalföld síkság, ott sokan elférnek.
ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
100 éve még kb. 10 millióan voltak mindketten. De más népek sokkal szaporábbak voltak. Talán mert nekünk kis terület maradt, volt egykézés is, mert kevés föld volt, míg a győztesek belefulladtak a tőlünk lopott földekbe, több nyersanyaguk volt, és sokkal több asszimilálható kisebbség. Trianon nélkül ma fordított lenne szerintem.
ma 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nicu Ceasescu...:(
ma 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 - Inkább nézz utána, mielőtt ostobaságokat írsz, és abból elméletet építesz.


Románia népessége 1930-ban 18 millió fő, ma 19 millió.

Magyarország 1930 8,6millió ma 9,6millió.

ma 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8, az 1. Vh előtt 8 millió román volt és 3 millió Erdélyben, vagy kicsit kevesebb.

Magyarországon 10 millió magyar volt. Ugyanakkor rengeteg más, német, akik megindultak a magyarrá válás útján. Én a nemzetiségeket írtam. Kb. azonos volt.

ma 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igaz, de Románia 1948 15.87M
ma 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!