Etiópia mennyire demokratikus? Melyik országhoz lehet a leginkább hasonlítani?
Semennyire. Etiópia olyan mint az usa vagy oroszország, hogy több kisebb államból áll. Állandóan megy ott a polgárháború.
Amúgy érdekes, de pl uganda keresztény állam és ők hasonlítanak a leginkább az európaiakra azon a környéken. Ők még viszonylag kultúráltak, nem is különösebben veszélyes meglátogatni.
Etiópiában meg annyi esélyed van életben maradni mint mondjuk afganisztánban.
"1991 óta Etiópia szövetségi köztársaság. Az alkotmányt 1995-ben fogadták el. Az ország államfője egyben a parlament elnöke is. A miniszterelnök a legerősebb pártból kerül ki. Parlamentje kétkamarás. A Szövetségi ház 198 képviselővel és a Népi képviselőház 548 képviselővel alkotja a parlamentet, amelyet öt évre választanak meg."
Nem lehet az európai országokkal reálisan összehasonlítani, mert teljesen más kulturális gyökereik vannak és mást tartanak elfogadhatónak, mást gondolnak demokratikusnak, mint az európaiak.
Ez tipikusan olyan, mint a gazdag-szegény kérdése. Egy amerikainak természetes, hogy 16 évesen az első jogsija megszerzése után a zsebpénzét gyűjtögetve tudjon venni magának - vagy a szülei vegyenek neki - egy egyszerű kocsit, amivel tud suliba járni. Nálunk 16 évesen még jogosítványt sem lehet szerezni. Nem tudod azt mondani, hogy szegényebbek vagyunk csak mert a magyar 18 évesek 30%-nak nincsen kocsija, hiszen teljesen mások nem csak a szokások, de az autó márkák, azok árai a fizetésekhez képest, az üzemanyag ár is meg a távolságok is. Ugyanígy megfordítva nem nevezheted élhetetlennek az USA_t, csak mert ott nincs olyan tömegközlekedési rendszer, mint itt Európában, ahol az embereknek nincs is szüksége autóra ahhoz, hogy könnyen eljuthassanak egyik pontból a másikba.
Etiópiát inkább a saját környezetéhez mérten lehet megítélni, a saját történelme alapján. Szerintem egy gyönyörű, szépen fejlődő ország nagyon sok problémával. Arról a kontinensről sok téves elképzelésünk van és kevés valós ismeretünk.
Attól függ, hogy mihez képest demokratikus.
Afrikai viszonyokhoz mérten demokratikusabb az átlagnál. Európai viszonylatban viszont semennyire sem az, ráadásul a saját tartományuk (Tigray) ellen is háborút folytattak, miközben blokád alá vonva éheztették a lakosságot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!