Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van esélyem Angliában dolgozni...

Van esélyem Angliában dolgozni vagy esélytelen a dolog? 20/l

Figyelt kérdés
Van egy érettségim jelenleg. Most csinálom az ápolónő szakmát.Jövő júniusban lesz meg az e kategóriás szakápoló végzettségem,ami középszinten a legmagasabb Magyarországon. Külföldön nem tudom,hogy vannak az ápolónő szintek mivel Magyarországon ez a hierarchia van. Angol nyelvvizsgám nincs, viszont angolból érettségiztem mint idegen nyelv. Jelenleg járok külön angol tanárhoz de alapszinten beszélek angolul.Jövő májusban emelt érettségizek egészségügyi alapismeretekből. Megkérdeztem osztályfőnökömet,hogy az e kategóriás ápolói végzettségemet elfogadják e külföldön ő azt mondta igen. Angliában van barátom ismerősöm akihez mennèk először, nyilván nem örökre de közös albérletbe. Ő szerinte sima a dolog de szerintem nem igazán van a dolgok tudatában mármint brexit és a rettegett pontrendszerre gondolok. Mert ő még a brexit előtt ment ki úgy még könnyű volt. Nekem is úgy kellett volna de hát akkor még csak 16 voltam mikor bevezeték ezt a rendszert. Szóval mit tanácsolnátok? Elsősorban olyantól várok választ aki kint él,és légyszives ne kövezettek meg mert tudom milyenek itt a magyarok gyakori kérdéseken.

ma 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egeszsegugyben lesz eselyed megkapni a munkavallalasi engedelyt Angliaban.
ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki lenne olyan szíves elmondani mi a menete ? Például hogy itthon nézek munkát magamnak vagy kint keresgéljek először?
ma 10:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon van csoport, oda lépj be. Angliai magyarok, ápolói munkák stb.

Tudsz névtelenül is kérdezni, ha fontos az anonimitás.

ma 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Hi én Londonban élek és az exemnek ápolónői végzettsege van, akit hívták ápolónőnek de nem fogadják el a magyar rendszert Angliában. Kell egy átképzés ami szinte az elejéről indul. Nem akarlak kiábrándítani de még Brexit előtt is bonyolultabb volt. Kell ugye a GCSE ami az angolul érettségi, és mostmár magának az NHS-nel kell meghívnia az országba, kötelező nyelvvizsga, stb.

Biztos hallottál az angol NHS állapotáról, nem véletlenül van hatalmas munkaerőhiány ápolók között.

Én 100x meggondolnám a helyedben mielőtt ilyen energiákat pocsekolsz el otthonról.

Lehet jobban járnál egy másik európai országgal....

ma 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 PMC Wagner ***** válasza:
Ebből a szempontból ha már külföld akkor ausztriát célozd meg, sokkal egyszerűbb
ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!