Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet, hogy a náci Németország...

Lehet, hogy a náci Németországról és Putyinról is teljesen más az igazság, mint ami az uralkodó narratíva?

Figyelt kérdés

Elterjedt nézetek vannak róluk az ellenségeiktől, de az emberek sok mindent elhisznek, nem gondolnak bele, hogy valami igaz, logikus-e.

Mindkettőről az a nézet, hogy gonoszok, és a céljuk az egész világ elfoglalása, mivel gonoszok. De a háborúk okai nem általánosak, hanem ennél sokkal konkrétabbak. Talán a kommunisták valóban el akartak foglalni mindent, de általában nem ez a cél. Lehet, hogy sokkal konkrétabb okai voltak mindkét háborúnak.

A németek vissza akarták szerezni a területeiket, népességüket, lebontani a szankciókat, Angliával nem is akartak háborút, legfeljebb a komcsikkal, mert féltek tőlük. Már Anglia elfoglalása is nagyon nehéz lett volna, Hitler tisztelte az angolokat, békét ajánlott többször, legalább 5 évbe telt volna, mire elméletileg esélyük lett volna a győzelemre.

Putyint zavarta a NATO terjeszkedése, Ukrajna be akart lépni, atommal fenyegetett, elnyomta az oroszokat, orosz területeket foglalt el korábban, az oroszok védték a krími támaszpontot, egy pár napos gyors puccsszerű győzelmet terveztek, nagyon kevés katonát mozgósítottak, mellyel Ukrajnával is alig bírnak, Európa elfoglalására nincs semmi esélyük, nem is kockáztatnák meg (atomháború).

A "gonosz" narratíva és a logika mintha teljesen mást mondana!



szept. 14. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát vannak bajok a toronyban. Remélem, csak az ismeretek hiánya miatt.
szept. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

"Mindkettőről az a nézet, hogy gonoszok, és a céljuk az egész világ elfoglalása"


Nem tudom, honnan szerzed az ismereteidet, de első körben javaslom a történelemkönyveket vagy a Wikipédiát, mert az általad ismertetett két verzió egyike sem áll szilárd ténybeli alapokon.

szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Molyember ***** válasza:
61%
Szokásos ruszkimosdatás.
szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Ott kezdődik a probléma a kérdés elővezetésénél, hogy eleve az teljesen elfogadható és normális a kérdezőnek, hogy ha ezen országoknak konfliktusa van egy másik országgal akkor szimplán rátámadnak egy másik országra.


A háború sosem vezet megoldáshoz, hanem további elégedetlenségek igazságtalanságok gyökere. Csak egy beteg önkényúr gondolja elfogadható megoldásnak azt hogy háborúval intéz el dolgokat. Társadalmi szinten egy gyilkos.

szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem lehet, hanem biztos.

A történelmet a győztesek írják.

szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Első 3, annyira elterjedt ez a német gonoszság téma, hogy azon tanakodtak a győztesek, hogy esetleg ki kéne irtani a németeket... Több terv is szólt erről, az egyiket még el is fogadták, majdnem meg is valósították, és keletről kitelepítettek 14 millió németet, hogy ne okozzanak több gondot. Fel sem merült bennük, hogy valami konkrét oka volt a két VH-nak, nem a németek háborúimádata. Az első VH-t pl. egyértelműen nem ők akarták elsősorban, és abból jött a második. A katonák meglepődtek, hogy a németek is ugyanolyan emberek, mint mások.
szept. 14. 10:27
 7/10 A kérdező kommentje:
4, a mexikói-amerikai háború pl. abszolút sikertörténet. Az amcsik kezdték, óriási területek lettek amerikaiak, így létrejöhetett Kalifornia vagy Las Vegas ahelyett, hogy mélyszegénységben élnének ma Mexikóban.
szept. 14. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

"Fel sem merült bennük, hogy valami konkrét oka volt a két VH-nak, nem a németek háborúimádata."


Ezeket a baromságokat honnan akasztod le?

Tényleg érdekel.

szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezeket a győztesek és a közvélemény 90%-a gondolja ma is.
szept. 14. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Ezt te gondolod a "győztesekről" és a "közvéleményről", de látszik, hogy sok fáradtságot nem pazaroltál arra, hogy elovlass mondjuk egy akadémiai könyvet a huszadik század történelméről.


Lehet, hogy értelmesebb lenne ezzel foglalkoznod, ahelyett hogy itt nyomod a felszínes konteóidat.

szept. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!