Hogy fér el ez a két egymásnak ellent mondó különböző narratíva hogy: "Oroszország még Ukrajnával sem bír" és az hogy "Oroszország Ukrajna után megtámadja Európát"?
Egyértelműen ellent mond egymásnak, mégis elemzéseket lehet látni "szakértőktől" illetve itt is ilyen kérdések merülnek fel.
Valaki fejtse már ki mert lehet én nem értem.
Az USA vezérelte nyugati propaganda média így működik. Ütik vágják, lejáratják az oroszokat ahol csak tudják. Őrült pénzeket költenek arra, hogy az emberek véleményét befolyásolják.
Mondjuk mindenhol ez van. A keleti blokkban is. Nem számít a logika, csak csapatni kell az agymosást.
Mert a ruszkik lesz.rják, hogy a különböző népcsoportok a tajgában, vagy más elszigetelt helyen éhen pusztulnak, elkezdték a pénzt a hadiiparba tolni.
"Privátbankár
KERESÉS
KERESÉS
16p
MAKRO / KÜLGAZDASÁG
2023. SZEPTEMBER 22. 05:49
Putyinék biztosan hazudnak az orosz hadiiparról - csak kérdés, hogy mekkorát
Litván Dániel
Litván Dániel
Putyinék a termelés sokszorosára bővüléséről beszélnek, de vajon igaz ez? És elég tankot, páncélost és repülőt gyártanak ahhoz, hogy jusson elég a frontra? Megnézzük, mit mondanak a számok, és milyen következtetéseket lehet levonni belőlük.
A nagyszabású, nagyjából kiegyenlített erőkkel háborúk kapcsán jól tudjuk – vagy az elmúlt másfél évben már megtanulhattuk –, hogy végeredményük legalább annyira gazdasági, mint katonai, stratégiai vagy politikai kérdés. Ha az egyik hadviselő fél egész egyszerűen annyi új harckocsit, páncélost, repülőgépet, rakétát, lőszert és minden mást képes termelni, hogy a másik fél ne tudja tartani a lépést saját veszteségeinek pótlásával, akkor előbb vagy utóbb a másik kénytelen lesz feladni a küzdelmet.
HIRDETÉS
Mivel jelenleg Ukrajnában pontosan ilyen felőrlő jellegű hadviselés folyik, ezért alapvető fontosságú a kérdés, hogy az orosz hadiipar mennyire tudja pótolni a fronton elszenvedett veszteségeket. Ukrajna esetében kicsit más a helyzet, hiszen az ukrán hadiipar teljesítményét kiegészítik, de inkább helyettesítik vagy megsokszorozzák a nyugati szövetségesek „segélycsomagjai”, így az ukránok kitartásának korlátait is inkább a nyugati politikusok elhatározása, illetve a nyugati hadiipar képességei jelentik. Nemrég a NATO-tagországok 2023-as védelmi költségvetései alapján arra jutottunk, hogy a Nyugat megmoccanni látszik, ám lehetőségeihez képest még mindig nagyon keveset tesz az újrafegyverkezés, és ehhez kapcsolódóan Ukrajna fegyverekkel való elárasztása érdekében.
Kapcsolódó cikk
Fél kézzel elsöpörhetné Oroszországot a NATO, de a kisujját is alig mozdítja
Hiába változott meg a világ az Ukrajna elleni orosz támadással, a NATO számokban kifejezhető válasza elég halovány. De még ez is elég lehet.
Beindult a gépezet?
De mi a helyzet Oroszországgal? Miután kiderült, hogy Ukrajna inváziója nem az a pár napos vagy hetes diadalmenet lesz, amire még Nyugaton is sokan számítottak, majd kiderült az is, hogy az oroszok „erőből” képtelenek győzelmet aratni az ukránok felett, sokszor előkerült a győzelem kivívásának másik módja: a felőrlés. Orosz- és oroszbarát politikusoktól, propagandistáktól és szakértőktől is rendre hallhattuk az érvelést: ha az orosz hadiipar hatalmas mozdonya egyszer beindul és felpörgeti a motorját, akkor nincs, ami megállítsa. Ha máshogy nem megy, akkor Oroszország egyszerűen bele fogja fullasztani Ukrajnát az újabb katonák és fegyverek áradatába, ahogy mondjuk a náci Németországgal is tette (nem mellesleg jelentős nyugati szövetségesi segítséggel, de ezt mostanában sokan hajlamosak elfelejteni).
Az orosz védelmi minisztérium által közreadott képen a katonai páncélozott járműveket gyártó tatárföldi üzem az orosz védelmi miniszter látogatása alatt, 2023. július 11-én, az Ukrajna elleni orosz háború idején. Fotó: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium
Az orosz védelmi minisztérium által közreadott képen a katonai páncélozott járműveket gyártó tatárföldi üzem az orosz védelmi miniszter látogatása alatt, 2023. július 11-én, az Ukrajna elleni orosz háború idején. Fotó: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium
A másik véglet szerint a szankciók, az elmaradottság és a korrupció igái alatt nyögő orosz hadiipar haldoklik, és az orosz katonák hamarosan T-34-esekkel és szuronyokkal lesznek kénytelen harcolni.
Szóval mi az igazság? Mire képes az orosz hadiipar? Tudják pótolni az oroszok a fronton elszenvedett veszteségeiket? Erre a kérdésre keresi a választ a Perun néven publikáló kiváló ausztrál védelmi gazdasági szakértő új YouTube-adásában (amely a cikk végén is megtekinthető).
A válasz megadása azonban nem egyszerű. Az orosz gazdaság és hadiipar tekintélyes méretű és komplex rendszer. A hivatalos orosz adatok pedig híresen megbízhatatlanok, a hadiipart érintő adatok, például a megrendelések, teljesítések, fejlesztési tervek pedig titkosítottak is. Ráadásul az egész orosz rendszert áthatja a korrupció, a hazugság, illetve a valóság megszépítésének kultúrája. Amikor tehát egy orosz tisztviselő vagy politikus kiáll, és bármilyen számokat közöl bármiről, akkor nagyjából csak abbanbiztosak lehetünk abban, hogy ezek nem valóságosak. Azt viszont nem tudhatjuk, hogy a valóságtól való eltérés néhány százalék, egy-két nagyságrend, vagy esetleg a végtelenbe tart, ahogy azt sem, az adott megszólaló tudatosan hazudik-e, maga sem tudja az igazságot, esetleg mindkettő.
Nézzünk néhány ilyen nyilatkozatot. Vlagyimir Artyakov, a védelmi ipari vállalatok nagy részét tömörítő, hatalmas állami konglomerátum, a Rosztek vezérigazgató-helyettese például idén arról beszélt, hogy négyszeresére nőtt a páncélosok előállítása. De azt például nem mondta, hogy pontosan mihez képest, és hogy a teljesen új járművekre gondol kizárólag, vagy ebbe a felújított, esetleg a tartalékokból elővett járműveket is bele kell-érteni."
a kérdés arról szól hogy a médiában miért van ez a két egymásnak ellent mondó nyilatkozat egymás mellett megjelenítve. miért vannak ilyen nyilatkozatok a politikában, médiában, miért beszélnek erről elemzők.
1; 5; 6: miért tereltek? lehetséges hogy azért beszéltek félre mert a narratíva áldozatai vagytok és nem tudtok érdemben válaszolni?
a privátbankárnál noname-bb oldalt már nem is írhattál volna. mellesleg a belinkelés használata nem megy?
"a kérdés arról szól hogy a médiában miért van ez a két egymásnak ellent mondó nyilatkozat egymás mellett megjelenítve."
Mert ott csak a kattintás, nézettség, hallgatottság a fontos. Forgalmat generálni bármi áron.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!