Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európa nem azzal...

Nyugat-Európa nem azzal hibázott, hogy vendégmunkásokat hívott be, hanem azzal, hogy állampolgárságot is adott nekik?

Figyelt kérdés

Az tény, hogy a háború után pótlólagos munkaerőre volt szükség Európában és erre valamilyen megoldást kellett keresni. Igazából kezdetben még az volt a jellemző, hogy a vendégmunkások nem kaptak letelepedési engedélyt, nem volt családegyesítés, mindenki végezte a dolgát, ha nem úgy viselkedett repült az országból. Beszéltem olyan magyarokkal, akik dolgoztak Münchenben a nyolcvanas években és akkor még így ment, elképzelhetetlen lett volna, hogy segélyt vagy szociális ellátást adjanak egy harmadik világbelinek alanyi jogon.

Az is lekövethető, hogy később hogy változik meg ez a hozzáállás és a baloldali kormányok elkezdik engedélyezni a családegyesítést, megváltoztatni az állampolgársági törvényeket, hogy honosítsák a bevándorlókat, azután meg kialakul a párhuzamos társadalom, megjelenik a sok munkát nem vállaló nő meg iskolából kieső fiatal. Egyenes út a mai helyzethez. Viszont a nyolcvanas években még ott is másképp álltak ezekhez a dolgokhoz.



szept. 13. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem Németországban alapvetően nem a török vendégmunkásból lett állampolgárokkal van a baj.
szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hibáztak, hogy meg kellett volna nézni, kit engednek be. Voltak olasz, jugoszláv vendégmunkások is. A muszlimokat jobb lett volna otthon hagyni. Már a hatvanas években számolni kellett volna a hosszú távú veszélyekkel, következményekkel. A mai helyzet nemcsak Merkel hibái miatt alakult így, hanem az elmúlt 60 év hibás politikájának mostanra érett be a gyümölcse.

Pl. a muszlim családokban régebben is több gyerek született, mint az európaiaknál. A vak is láthatja, hogy eltelik 50 év, és akkor is megnő az arányuk a társadalomban, ha nem jön utánpótlás. Pl. nálunk a cigányság szaporodása mutatja ezt. 50 év múlva itt cigányország lesz és nem lehet semmit tenni. Én negyvenes vagyok, gyerekkoromban még alig volt Pesten és a környékén c., ma tele van velük az egész környék, egész kerületek romlanak le miattuk.

szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!