Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted milyen béke lesz...

Szerinted milyen béke lesz Oroszország és Ukrajna közt és mikor?

Figyelt kérdés
aug. 21. 22:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Ukrajna Oroszország része lesz, nem szükséges megállapodás.
aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Az oroszok majd kitakarodnak Ukrajnából, ahogy elmentek Magyarországról is anno.
aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Ukrajna talán jobban járt volna ha nem akar mindeáron a NATO-hoz csatlakozni. Persze lehet hogy akkor is megtámadja Oroszország, de így meg BIZTOS volt, és ezt tudták is. Nekem ez a döbbenetes. :D
aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
Orban ahogy megy Ukrajna fele ugy jonnek az oroszok befele sajnos ide is.
aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
A Putyin féle béketerv alapján lesz béke, 2025-ban vagy 2026-ban. (A renegát tartományok Oroszország részei lesznek, Ukrajna nem lehet NATO tag)
aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Én sem értem, sem azt, hogy az ukránok miért házasságszédelegtek a NATO-val, sem azt, hogy a NATO miért akarta őket felvenni. Ismerem a vonatkozó ideológiai/propaganda magyarázatokat, még mielőtt... De nekem akkor sem fér a fejembe ez az egész. Minden oldalnak tudniuk kellett volna, hogy ez destabilitáshoz vezet. Na de kinek jó ez? Mindenki alaposan benne van a buliban az biztos!
aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

3. Ukrajnának kellett leginkább ezzel tisztában lennie.


Ez csak az én konteóm... de szerintem számított rá, hogy a nyugat majd beáll mögé politikailag és ezzel gyengíthetik Oroszországot/fölénybe kerülnek.


Tudom, ez az érv támadható, de nem tudok jobbat.


A másik meg, hogy ezért feláldozni a saját állampolgáraikat...? :O

aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Ukrajnának, mint teljesen szuverén országnak 1991 óta minden joga meg van ahhoz, hogy olyan katonai szervezethez csatlakozzon, amelyhez akar. Nekünk is meg jogunk az EU-hoz és a NATO-hoz is, hogy csatlakozzhassunk, az ukránok semmivel sem alsóbbrendűek, ugyanezek a jogok megilletnék őket is. Az oroszok rúgták fel amúgy az 1991-es egyezményt, melyet ők maguk is aláírtak Ukrajna határát kijelölve. Attól, hogy az oroszok azt hiszik, hogy még most is a 70-es években vagyunk és szuperhatalomnak képzelik magukat nem ok arra, hogy az ukránok akarata ne érvényesüljön és bukásra ítélt nép miatt.


Az ilyeneket amúgy annyira tudok értékelni, mint a fenti hozzászólások. Putyin egyik nyílt követelése a NATO-tól, hogy az 1997-es határokig menjünk vissza NATO-t tekintve, vagyis a szerencsétlen még nekünk is parancsolna azáltal, hogy lépjünk ki a NATO-ból. A sok idióta meg drukkol neki. 56 hiába volt, sosem tanultok a történelemből...

aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Jeffrey Spender ***** válasza:
70%

# 8-as válaszoló


Ahogy elnézem, többeknek, főleg neked nincs semmilyen fogalmad az EU és a NATO funkciójáról, hogy minden jött-ment szegény, és még buta politikai kultúrájú országot is felvennél, szinte automatikusan, elfogultsággal, szabálytalan mércével, mindezt mélyrózsaszín mázzal leöntve.



Sokak megírták az EU és a NATO történetében, Dél-Európában, és Kelet-Közép-Európában kissé elhamarkodottan került sor tagfelvételekre. Nem egy dél és közép-kelet-európai ország úgy került be, hogy


- még mindig vannak hiányosságok,


- olyanok is vannak, amik abszolút nem teljesítik a kritériumokat,


- sőt nyíltan szembe mennek az Európai Uniós és NATO-s alapelvekkel, értékekkel,


mégis szabálytalanul, sőt teljesen szabálytalanul fel lettek véve.



A jelentkezését bárhova beadhatja, de attól még vissza is utasíthatják a pályázatát.


Továbbá az EU-n, és a NATO-n belül szavazati egyhangúság szükséges, nem pedig automatikus helytadás a kérelemnek.



2008-ban eldöntendő kérdésnek írták ki, hogy Legyen-e Ukrajna teljesértékű NATO-tag ?


Egyértelműen támogatta, és elfogadta Ukrajna NATO-hoz csatlakozási kérelmét: az USA, Kanada, Lengyelország, Románia, Csehország, és a 3 Balti ország.


Erősen ellenezte, és ellene szavazott: Németország, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Hollandia, és Belgium



A NATO-ban nem az dönt, hogy Mennyien támogatják / ellenzik, hanem már a vétózás nulláz mindent.


Ez igazságos, vagy nem ?



Ami meg Magyarországot illeti: Sem a NATO-nak, sem az EU-nak nem lennénk a tagjai, ha az emberek 50 %-a kellett volna az érvényességükhöz.

aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem 1-3 éven belül létrejön egy tűzszünet.


Végleges rendezés, békeszerződés, megállapodás meg lehet csak a XXII. században lesz vagy akkor sem. Például Argentína és Nagy-Britannia már 200 éve vitatkoznak, hogy kié a Falkland/Malvinas-szigetek, 40 éve háború is kirobbant és még mindig nagyon távolinak tűnik a megegyezés.

60-80 év az semmi az ilyen elmérgesedett konfliktusokban, Oroszország-Japán, India és Pakisztán, Észak- és Dél-Korea, Izrael és Szíria, Törökország és Ciprus sem kötött békeszerződést a háború után, az orosz-ukrán konfliktus csak egy újabb, ami végigkísérheti az életünket megegyezés nélkül.

Ilyenkor fel szokott merülni a vitákon, hogy igazságos békére van szükség, de az kérdéses, vitatott, hogy mi az igazságos, kinek. Mondhatnák például a nemzetközösségben, hogy népszavazásra lenne szükség, de lehet, hogy a háború, megszállás megváltoztatta az etnikai arányokat, helyi közvéleményt, így ennek megvalósítása is problémás (lásd pl. Falkland-szigetek, Kuril-szigetek, Golán-fennsík, Észak-Ciprus kapcsán is felmerül ez, de a Donbasz, Krím kérdése is felvethet hasonlót). Szerintem a minszki egyezmény jó megoldás lett volna, az ENSZ BT is támogatta, de Ukrajna elutasította a végrehajtását, az a hajó már elúszott, mást kell kitalálni. Az arab-zsidó konfliktust is már nyilvánvalóan nem az ENSZ Közgyűlés 181. számú határozata alapján fogják rendezni, az arabok már sokkal kedvezőtlenebb helyzetből tárgyalhatnak, nem lesz független arab állam Palesztinában és Szíriának is le kell mondani területekről.

aug. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!