Ha ukrán területen bevetnének NATO hadosztályokat segíteni az ukránoknak kiszorítani az oroszokat, akkor Oroszország mégis kire lőne atomot?
"Ilyenekkel a teljes frontvonalat megtudják semmisíteni."
Így van, a saját katonáikkal és eszközeikkel együtt.
"de szerintem használatba vennék a taktikai atombombákat (ezek ilyen kisebb méretű atombombák) azokat dobálnák le a NATO csapatokra."
Az a probléma ezzel, hogy pl. egy FAB siklóbomba is tud akkora pusztítást végezni, mint egy ilyen kis taktikai atomtöltet, viszont annál sokkal olcsóbban, gyorsabban és nagyobb számban előállítható. Magyarán gazdaságilag nem éri meg egy ultraprecíz, drága atomrobbanófejet tenni a hordozóra, ha van helyette olcsóbb és biztonságosabb megoldás is.
Épp ez a problémám, emiatt is írtam ki a kérdést: szerintem sehol sincs értelme bevetni atomtöltetet, ma már léteznek minden célra sokkal megfelelőbb, gazdaságosabb megoldások. Gyakorlatilag "elavult", elinflálódott az atombomba, értelemtlenné vált a használata a modern hadviselésben.
2: miből szűrted le hogy ezek random célpontok?
nagy britannia az usa jobb keze, németország meg európa meghatározó, vezető országa európában.
"@3 És úgy gondolod, hogy ezt a NATO és az USA ölbetett kézzel nézné ezt végig."
a natonak kisebb gondja is nagyobb baja lenne ha a két fenti ország atombombát kapna.
hidd el, ha london és berlin kapta két atomot, az amerikaiak nem áldoznák be magukat európáért hanem simán odalöknének minket, ez 100000%.
#6
Egy légköri atomrobbantásnak nem lenne semmi katonai haszna és már sok ilyen volt az előző hidegháborúban, de azért nem biztos, hogy nem lenne semmi eredménye. Az emberek már elszoktak az atomrobbantásoktól, sokan szerintem rémisztőnek találják, így lehet, hogy a közvélemény, egyes politikusok elkezdenének nyomást gyakorolni a vezetőkre, hogy most már inkább a háború leállításán dolgozzanak, ne az erőfeszítések, áldozatok fokozásán, eszkaláción.
Ha a magas légkörben, világűrben robbantanának az oroszok, igaz, hogy a saját műholdjaik is megsemmisülnének és sérülne a helymeghatározás, kommunikáció, de ha 50 évet visszaesik a technológia színvonala, az inkább az oroszoknak kedvezne, mivel nagyrészt eltűnne a nyugati technológiai fölény és az oroszok a szovjet tartalékok miatt nagyobb erőforrásokkal rendelkeznek.
A taktikai, harcászati nukleáris fegyverek használata katonai célokat szolgál, nem okoz óriási pusztítást. Célja egy repülőtér, kikötő, egy gát vagy híd vagy egy ellenséges csapatösszevonás elpusztítása is lehet. A sugárszennyezés is lokálisan jelentős csak, nem kell Csernobilra gondolni, lehet annak csak a tízezred része a szennyezés. A harmadik világháborúra készülve a Szovjetunióban kidolgozták ezeket a taktikákat, de a részleteket nem ismerem. Oroszországnak még most is sok harcászati nukleáris fegyvere van.
Tehát a nukleáris fegyverek használatának lehet értelme, de nagyon kockázatos lépés lenne, a reakciók kiszámíthatatlanok, visszaüthet más módon is, az oroszok próbálják ezt elkerülni, mindenképpen csak végszükség esetén használnák. Például ha teljes vereség fenyegetne, az ukrán haderő hosszú időre megszállhatná a Krímet, a Donbaszt vagy Kurszkot, akkor lehet meglépnék az oroszok a nukleáris eszkalációt, de nem biztos. Nem tudhatjuk igazából, az egész háború egy nagy ugrás a teljes bizonytalanságba. Oroszország Ukrajna elleni inváziója is egy meglepetés volt 2022-ben, Ukrajna idén nyári inváziója Oroszország ellen is egy meglepetés volt és még számos dolog jöhet a következő években, amire nem vagyunk felkészülve. Sokan félnek ettől vagy csak unják a háború terheit, ezért erősödnek ezek a hangok, melyek inkább a tűzszünetet és tárgyalásos megoldást szorgalmaznak a pusztítás fokozása helyett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!