Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted melyik ország lesz...

Szerinted melyik ország lesz a legnagyobb szuperhatalom 2100-ban?

Figyelt kérdés
aug. 16. 12:36
A kérdező szavazást indított:
India
Ausztrália
USA
Kína
Oroszország
Japán
Kanada
Valamelyik Del-Amerikai ország (kommentben kifejtem)
Valamelyik afrikai vagy kozel-keleti ország (kommentben kifejtem)
Valamelyik európai ország vagy az Europai Egyesult Államok
23 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Gazdasági és katonai értelemben is
aug. 16. 12:37
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Természetesen a Szovjetunió, aki mindig is.
aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Lol Oroszország.

Mehetne a humor topikba.

aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

"Lol Oroszország.


Mehetne a humor topikba."


Ahhoz képest az USA az akire senki sem szavazott, vagyis ment a humor topicba. :D

aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az usa az első helyen van suttyó ruszkicsicska.
aug. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az Egyesült Államok.


Persze jelenleg Kína elég jól áll, de a kérdés, hogy tudja-e tartani ezt. És egyáltalán nem egyértelmű, hogy igen.

Amiatt fejlődtek jól, mert nagyon alacsony szintről indultak, és hatalmas népességük van. De a népességük csökkenni kezdett, és ez várhatóan gyorsulni fog.

[link]

Emellett hátráltatja Kínát a jogállam, az átláthatóság hiánya. Ez mindig, minden esetben a befektetéseket és ezzel a növekedést hátráltató tényező. Senki nem akarja kockáztatni a pénzét, és a vállalkozását olyan helyen, ahol ha a cég megtetszik egy politikusnak, akkor könnyedén megszerzi.

A harmadik ok, hogy az adósságuk aránytalanul magas az ország fejlettségéhez képest. A fejlődő, szegényebb országoknak általában alacsonyabb az államadósságuk mint a fejletteknek (Kína nagyrészén pedig olyan szegénység van, amit Európában nem találni, ne tévesszen meg senkit az a pár nagyváros). Kína valósággal úszik az adósságban, (bár a központi kormány igyekszik elfedni ezt, és az adósság nagy része az önkormányzatoknál valamint az állami cégeknél van). Ezt úgy sikerült összehozniuk, hogy esztelenül építettek mindenfélét, új városokat a semmi közepére és hasonlókat. Sorban be is dőltek/dőlnek az ingatlanfejlesztő cégek és a mögöttük álló más vállalatok.

[link]

[link]



Sokat elmond Kínáról és Amerikáról, hogy a Kínaiak tömegével menekülnek Amerikába.

[link]

[link]



Oroszországot idehozni pedig tényleg a humor topikba való. Egy minden tekintetben hanyatló ország, amire csak azért tekintenek nagyhatalomként, mert náluk van a legtöbb nukleáris fegyver. Anélkül nem lennének tényezők.

aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oroszországot szimplán 1 ok miatt raktam csak be. 2100 messze van, nagyon sok minden fog még történni. Egyetlen 1 dolog biztos csak és az a globális felmelegedés. Lesznek olyan országok, melyek profitálnak majd belőle, mint pl. Oroszország, USA (Alaszka miatt), vagy Kanada. Ha bekövetkezik az, amit nívós tudósok már évtizedek óta prédikálnak, akkor a föld nagy részén elviselhetetlen lesz az időjárás. Oroszország területe északon van, a felmelegedés hatására temérdek új kereskedelmi útvonal fog megnyílni az oroszok számára a jég olvadásával, plusz azt se felejtsük el, hogy konkrétan ők lehetnek a méretükből adódóan rengeteg ember megmentoi, ha beengednek majd minket migranskent. Globális felmelegedés témában az oroszok nagyon jól állnak, tudom hülyén hangzik ez a mondat, de sajnos így van... Ha északra terelődik az emberiség nyert ügyük van.
aug. 17. 19:48
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy, ha valami csoda folytán sikerülne megállítani, vagy helyre billenteni klímaváltozást időközben, akkor biztosra veszem, hogy az amerikaiakat ebben az évszázadban sem fogja senki sem letaszítani a trónról.
aug. 17. 19:50
 9/9 anonim ***** válasza:

"Globális felmelegedés témában az oroszok nagyon jól állnak, tudom hülyén hangzik ez a mondat, de sajnos így van... Ha északra terelődik az emberiség nyert ügyük van."

Mindegy milyenek a természeti adottságok, a rossz kormányzás bármilyen jó országot tönkre tud tenni. Pl Venezuela a világ legnagyobb olajtartalékán ül, mégis üzemanyaghiány van az országban. Na, Oroszország ugyanez a kategória. Előbb lesz Izland szuperhatalom mint ők.


#8 én ugyanezt gondolom. Bár inkább az USA megosztottságát látom nagy problémának jelenleg. Szóval amennyiben az USA-t nem szakítja szét a társadalom kettéosztottsága, akkor senki nem tudja letaszítani őket a trónról. Az USA-t csak egy másik USA-szerű ország tudná túlszárnyalni, de nincs még egy jelenleg.

aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!