Románia miért nem állította vissza a királyságot 1990 után? És miért egy poaztkommunista ország sem?
Az érthető, hogy pl. mi magyarok miért nem (mert eleve a Habsburgok egy idegen osztrák elnylmást képviseltek), de pl. Romániának is bár német eredetű volt a királyi családja, de ők igazán szerették Romániát, és ki is tudtak állni mellette.
Nyilván a Párizsi béketárgyalásokon is tudta képviselni Mária királyné Románia ügyét az angol királyi családban, angol, francia, amerikai elnökök, előtt, ő maga is a brit királyi családból származott. Felhívta a figyemet arra is, hogy mekkora bolsevik veszélyt jelentünk mi magyarok, és nem hazudott, hiszen saját jogukon kerültek hatalomra Kun Béláék és tanácsköztársaságot csináltak.
Ezzel szemben Magyarországot
Románia a többi posztkomcsi országhoz képest többet visszahozott a királyságból.Pl:nemesi címek viselése.
De, pl Szlovákiában, ha van MSC fokozatod, akkor az hivatalosan is neved része ott és magiszterúrnak, magiszterasszonynak hívathatod magad.
Magyarország túl prolis lett a szocializmus alatt, meg a vége fele élvezték az emberek és nem álltak ellent.
Igazad van kérdező.
Románia szerintem egyfelől nagyon "élte" a királyságot, nemességet. Értem én ez alatt a több királyi palotát, a rengeteg nemesi villát, azt a rajongást, amivel a románok voltak a királyaik iránt, stb. Főleg a havasalföldi területekre jellemző, Bukarest-Sinaia környékére.
Meg még mindig nagyon tisztelik és megbecsülik a királyi családot, csak Margit nem királynő, hanem "ő királyi fensége Margit hercegnő, a szent korona őrzője".
Jobban meg vannak becsülve anyagilag és tiszteletben is, mint a jelenlegi regnáló spanyol, dán, svéd, stb. király, pláne ha a saját országuk átlagos életszínvonalához hasonlítjuk:
Akkor miért nem viselhetik ők méltóságteljesen az államfői címet is, mint alkotmányos monarchia királyai, miért kell megint majd ilyen Coilacu meg Ciuca jellegű szocialista meg nemzeti liberális politikusbűnözöket megválasztani?
A király jobb lenne ha ő képviselné az ország teljességét, nem politikával foglalkozna, arra ott a miniszterelnök, mint az angoloknál, vagy ahogy a románoknál is volt a szovjet megszállás előtt.
A kérdező elfelejti, hogy 1789 óta a királyság nem menő.
Bár bilibe lóg a kezem, ahogy látom, a kérdező történelemből IS tök idióta maradt.
Miért ítéled meg úgy, hogy történelmi hiányosságaim vannak? Mert bevallom, vannak, igen, de mit vettél észre, hogy mi nincs meg nekem történelemből?
Miért az a menő, ami a franciáknál történik? Miért kell mindenkinek őket utánozni?
A brit berendezkedés sokkal menőbb szerintem, mint a francia.
A briteknél elenyésző a köztársaságpártiak aránya pl. Franciáknál meg nemigen van már olyan aki ki rájságot akarna.
A franciáknál 1789-ben abszolút monarchia volt, a királynak tejhatalma volt, zsarnokoskodott, ilyet ép eszű ember nem akar már szerintem. Meg lehet érteni a forradalmat, a francia népet nem érdemes követni szerintem.
Viszont az alkotmányos/parlamentális monarchia jobb szerintem, mint a köztársaság, ahol a napi pártpolitikából kerül ki az államfő, határozott időre.
Emellett pedig sok "menő" ország királyság, mint akár a skandináv országok, UK, Spanyolország, Kanada, Ausztrália, Japán, Benelux államok, szóval a fejlett, élhető országok jelentős része.
"A kérdező elfelejti, hogy 1789 óta a királyság nem menő."
Az európai országok negyede a mai napon is királyság, vagy annak valamilyen formája. Sőt, egyedül a brit király uralkodik Kanada, Jamaica, Grenada és még több másik ország felett is, de pl. még Luxemburg is alkotmányos monarchia, Norvégiának pedig még a hivatalos neve is egyenesen Norvég Királyság, ahol a király nem csak az állam és a haderő feje, de vallási vezető is.
Romániában a királyság intézménye az utólsó évtizedeiben már nagyon népszerűtlen volt, Károly király meg megadta neki a kegyelemdöfést, főleg mikor kb 10 év alatt a második VH-ig összesen 25 kormánya volt Romániának (mert mindegyik elbukott), valamint ő fogadott el minden területvesztési követelést.
Ceausescu egyszemélyes uralma miatt a románok a királyokra is már inkább úgy tekintenek, mint diktátorokra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!