Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszországban vagy Kínában...

Oroszországban vagy Kínában magasabb az életszínvonal? Ha választani kéne, hogy hol élje le az ember az életét, melyik lenne jobb választás?

Figyelt kérdés

aug. 14. 01:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
Leragadtatok a 2000res évek Kínájánál. 20 év alatt az egész világot leelőzték.
aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Apukáim, háborús behívójukat "várják" szorongva az emberek, és ti pénzügyeket mérlegeltek? Komolyan?

Kína is ám egy érdekes világ, minden szuperszonikus, de az állampolgár nem látta még a Napot, olyanok a lakótelepeik, még a Youtube-ot se nézheti, de az állam nézheti őt szarás közben is. Hát ahhoz képest, ahogy az átlag kínait tartják a 38-adik emeleti kétszerkettőben, az oroszok bármit megtehető igazi földesúrnak képzelhetik magukat a virágos-málnás-nyírfás dácsájukban, akkor is, ha azt csak pocsolyás földutak veszik körbe beszélő, világító digitális nyavalyák helyett. Ezekben a borzalmas népsűrűségű távol-keleti országokban, ahol egy biciklire nincs hely, akármilyen fejlettek is, olyan irigységgel néztek mindig az oroszok (düledező, tákolt, nevetséges) dácsáira is, mint átlag magyar az Eszterházy uradalomra.

Nem mindig pénztől és technikától lesz a világ emberibb arcú. Ezer más szempont is van.

De perpillanat háború szélén táncoló országot az ember, ha nem borult meg, semmi helyett nem választ.

aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%
Fáradt lúdláb: Nem ragadtunk le. Az óriasi fejlődés ellenére a 100 millió éhező és a belső területek mezőgazdaságból viszonylag szerény körülmények között élő tömegei a 2024-es valóság. A hatalmas fejlődés nem egyenlő mértékben igaz Kína minden régiójára, és társadalmi csoportjára
aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%
Mindkét ország a szabadság és a jólét megtestesítője. Bezzeg a züllött Nyugat-Európában mindenki retteg. Félelem és óriási infláció tombol. Nézetek csak meg az m1 híradót...
aug. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Inkább Oroszország a kettő közül. Kínának nagyobb a GDP -je, de többen is laknak ott.
aug. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam mindkettőben,de nem tudnék rá válaszolni,mindkettő hatalmas ország,teljesen eltérő fejlettségű helyekkel.Kína sokkal gazdagabb ország és sokkal jobban is fejlődik,némelyik nagyváros felfoghatatlanul modern,hatalmas és gazdag is európai szemmel,nekem már inkább nyomasztó volt,viszont továbbra is százmilliók élnek nyomorban is,de tényleg hatalmas nyomorban...Oroszországban Moszkva bizonyos részei elképesztően gazdagok,ott baromi jól lehet élni,bár ott azért vannak még igencsak lepukkant részek is,de ahhoz képest,hogy mekkora város nagyon élhető.Szentpétervár meg az egyik legélhetőbb város,amit életemben láttam,ott nem is láttam lepukkant részeket,Kína helyett biztosan ott laknék inkább,de az orosz vidék nagyon lepukkant és lehangoló.Én nem szeretem a nagyvárosi életet,ezért én biztosan nem mennék Magyarországról vagy Európából egyikbe se lakni.
aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!