Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukránok miért idegenkednek...

Az ukránok miért idegenkednek annyira attól, hogy az orosz testvérnéppel közösen alkossanak birodalmat?

Figyelt kérdés

aug. 8. 21:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# Alex Fly


Magyarország az egy 1000 éves ország volt, amit háborúkban legyőztek sorozatban, és kerültünk megszállás, és behódolás alá, és kezeltek minket úgy, mintha rossz házasságban lennénk, addig az ukrán nacionalizmus az meg egy 19. századi szülemény, azelőtt nem léteztek ukránok.


Mi kivetnivaló van abban, hogy egyik nép az 1,000 + éves, a másik az 500 - 600, és a harmadik meg csak 120 éves ?


Továbbá az ukránok a 19 - 20. század fordulóján teljesen nonszensz követelésekkel álltak elő.



[link]



[link]



[link]



[link]


Ez az utolsó a mai Ukrajna vs. 1917-es ukrán nacionalista elképzelést jelenti.



Ezeket a linkeket mennyire hozza be ?



És mi a véleményed ezekről a területi követelésekről ?



Ha mondjuk Voronyezs oblaszty kormányzósága kijelentené az Oroszországból való kiszakadást, az szabadságharc lenne, vagy öncélú szeparatizmus ?


Ki dönt ebben ?

aug. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 Alex Fly ***** válasza:
0%
@41: szóval ha egy 1000 éves állam nem akar egy birodalom része lenni, az teljesen rendben van, másoknak ellenben kötelességük lenne? És mi a véleményed a 19. századi szipojlázadásokról? Az 5000 éves Indiának megengeded az önállóságot vagy neki is maradnia kellett volna a világ legnagyobb gyarmatbirodalmában?
aug. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
27%
Magyarország sem volt mindig 1000 éves. Hogy legyen Ukrajna 1000 éves, ha megtagadod tőle az önállóságot?
aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Létezhet Ukrajna, de Kijeven túl legyen.


Kijev az Oroszország.

aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
50%
[link] Itt azt írja a Wikipedia, hogy Ukrajna fővárosa. És a térképen is Ukrajnához tartozik évek óta. Miért lenne orosz?
aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# 45


Amikor Lenin a Szovjetuniót megalakította, hasraütésszerűen annak dobta.


De sokáig Kijev az Oroszország volt.



[link]


Kijev hivatalos megszerzése az Orosz Királyság által az 1686-os „örök béke” keretében a Lengyel–Litván Nemzetközösséggel kötött megállapodás eredményeként és 146 000 rubel kifizetése ellenében.



Odesszát meg Nagy Katalinék alapították, de azt is átpasszolták Ukrajnának.

aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
76%

De miért érdekelje a jelenkor emberét az, hogy anno réges régen kié volt? Ha Én eladom a motoromat, nem követelhetem vissza arra hivatkozva, hogy előtte sokáig az enyém volt. Most nem az oroszoké, hanem az ukránoké. Ennyi. Mit nem lehet ezen elfogadni? Alig élnek Kijevben olyanok, akik még az akkori Oroszország részében születtek ott. Akik ott élnek Kijevben azok annak a generáció tagjai, akiknél Kijev az ukrán. És az oroszok között is nagyrészt olyanok élnek akiknek egész Életükben Kijev az Ukrajnához tartozott.

Ennyierőből Mi is indíthatnánk háborút, hogy visszaszerezzük a Trianon előtti területeket. De kit érdekel, egy 100 évvel ezelőtti história, és pláne ki szeretne ezért meghalni?

Oroszország miért nem tud egyszerűen békében élni Ukrajnával? Milyen hátránya származott volna abból Oroszországnak, ha nem indítja meg a támadást Ukrajna ellen? Rosszabb lenne az Élet Oroszországban, ha nem indított volna háborút?

aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# 47


" Ha Én eladom a motoromat, nem követelhetem vissza arra hivatkozva, hogy előtte sokáig az enyém volt. "


2014 előtt az orosznak, és az ukránnak semmi baja nem volt egymással.


2014 után ment tönkre az egész.



[link]



Melyik volt jobb, a 2014 előtti állapot, vagy a 2014 utáni ?



" Alig élnek Kijevben olyanok, akik még az akkori Oroszország részében születtek ott. Akik ott élnek Kijevben azok annak a generáció tagjai, akiknél Kijev az ukrán. "


Na de Mióta Ukrajna az Ukrajna ?


1991 óta ?


Vagy 1922 óta ?



Akik 1960-as születésűek, és Kijevben élnek, ők micsodák ? Ukránok ? Oroszok ? Vagy ex-szovjetek ?



Ha Kijev az ukrán, akkor annál, és azon kívül egy csomó városnál Miért pont az orosz névalakot használják ?


Kijev az orosz névalak, az ukrán névalak az Kijiv, és mégis a világ az orosz névalakot ismeri.


Továbbá számos közvéleménykutatás született, hogy Kijevben is az orosz nyelv a domináns, nem az ukrán.


Ez meg is látszik az ország vezetésén, Zelenszkij oroszból lett ukrán, és az Ukrán Hadsereg főparancsnoka, Szirszkij tábornok meg Moszkvából ment Kijevbe. Alekszej Aresztovics is orosz anyanyelvű, és Klicskó is, és mégis mind négyen ukrán zászló alatt vannak épp.



" Milyen hátránya származott volna abból Oroszországnak, ha nem indítja meg a támadást Ukrajna ellen? Rosszabb lenne az Élet Oroszországban, ha nem indított volna háborút? "



Én az orosz politikai vezetés helyében biztos NEM indítottam volna meg a 2022-es háborút, én megelégedtem volna a Krímmel, aki elismeri a Krímet, az elismeri, aki meg nem, az hülye maradt volna.


Elkerülhető lehetett volna a 2022-es háború, és nyilván még én is ellenzem azt.

aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
0%
21. században vagyunk ha ne. tévedek.
aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Az ukrajnai lakosság mekkora része született a 20. században, és mekkora a 21.-ben ?


Aki 1978-ban született az Ukrán SzSzK-ban, orosz anyanyelvűként nőtt fel, de ukránnak vallja magát, az micsoda ?


És ha a gyermeke is orosz nyelvűként nő fel ?

aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!