Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukránok miért idegenkednek...

Az ukránok miért idegenkednek annyira attól, hogy az orosz testvérnéppel közösen alkossanak birodalmat?

Figyelt kérdés

aug. 8. 21:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
De amúgy köszönöm szépen, hogy lepontozol úgy, hogy amúgy eddig egyedül Én adtam a KÉRDÉSRE választ, vagy legalább próbálkoztam vele, de még a Te válaszaidat is felpontoztam, de akkor innentől nem teszem.
aug. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Egy átlag ukrán az Kis-Oroszországra, Nagy Katalinra, Nagy Péterre, a zaporozsjei kozákokra, meg a Kijevi Ruszra gondol.



Ezek a dolgok 127, 228, és több száz éve történt dolgok, mégis intenzíven gondolnak rájuk.


Az ukrán történelemírás ott tart, hogy Ilja Repint, a 19. században élt orosz festőt átminősítették ukránra.


Akkor Nyikolaj Vasziljevics Gogol is a 19. században élt orosz irodalmár volt, de belőle is ukránt kellett csinálni.



Az ukránoknak nagy fájdalmat okoz az is, hogy Mi történt 220 éve.


Nem merül ki az ukrán történelem a Holodomoron való kesergésbe, én az ezen való értetlenkedés miatt nyomtam pirost, de elnézésedet kérem.

aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
44%

"Egy átlag ukrán az Kis-Oroszországra, Nagy Katalinra, Nagy Péterre, a zaporozsjei kozákokra, meg a Kijevi Ruszra gondol.



Ezek a dolgok 127, 228, és több száz éve történt dolgok, mégis intenzíven gondolnak rájuk.



Az ukrán történelemírás ott tart, hogy Ilja Repint, a 19. században élt orosz festőt átminősítették ukránra.



Akkor Nyikolaj Vasziljevics Gogol is a 19. században élt orosz irodalmár volt, de belőle is ukránt kellett csinálni.



Az ukránoknak nagy fájdalmat okoz az is, hogy Mi történt 220 éve.



Nem merül ki az ukrán történelem a Holodomoron való kesergésbe, én az ezen való értetlenkedés miatt nyomtam pirost, de elnézésedet kérem."


Köszönöm szépen, hogy elnézést kértél!


Azt írod, hogy az ukránoknak nagy fájdalmat jelent a több százévvel korábban történt dolgok is, és minden apróság miatt azt keresik, hogy miben utálhatják az oroszokat. Akkor szerinted a Holodomort (( ne haragudj, hogy megint kötöm az ebet a karóhoz, de az igazságérzetem nem hagy nyugodni )) nem kötik össze az oroszokkal és egy mai modern ukrán szerinted nem néz még mindig rossz szemmel az oroszokra a Holodomor miatt?


De a kérdésre még mindig nem válaszoltál amit a Kérdező is kérdezett, mégpedig, hogy az ukránok miért nem akarnak közösködni az oroszokkal. Szerinted miért nem, ha a Holodomort Te, mint okot, kizárnád, Csernobilt is kizárod, illetve a jelenleg is tartó orosz tüzérséget is kizárod a listáról. Milyen logikus, racionális, de minimum a Holodomortól 3x jobb érved marad, amivel megtudnád magyarázni az ukránok ellenszenvét az oroszokkal szemben?

aug. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 Alex Fly ***** válasza:
0%
Talán mert ismerik és nem kérnek belőle...
aug. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A 19. században az egyik divatos eszme a nacionalizmus volt, és az simán torkollott fanatizmusba, elvakultságba, kritikát nem tűrő, felsőbbrendűséget hirdető, agresszív hozzáállásba.


Agresszív nacionalizmust gyakoroltak a franciák, a szlovákok, a románok, a szerbek, és kis késéssel, de az ukránok is beálltak ebbe a sorba.


Sok nép van, amelyek mindmáig megragadtak a teljesen keményvonalas hozzáállásban, hogy nekik minden jár, mindent szabad, és társai, még a 21. században is ilyenek.



Másikként meg vannak olyan történelmi események, amelyeket torzítva, és teljesen egyoldalúan mutatnak be, és a végeredmény az meggyökeresedett történelmi tévhit, amivel lehet hadakozni, csak Mennyire lehet ?


Ilyen a Krími tatárok elleni népirtás. Arról Mit tudsz, ha érdeklődhetek ?


Ki a felelős azért ?



A Holodomor egy olyan történelmi esemény, amelyet teljesen egyoldalúan kisajátítottak maguknak, pedig Sztálin az mindenkit irtott, megkülönböztetés nélkül, még az oroszt is.



Szolzsenyicin is megírta, hogy az orosz, és az ukrán egyformán áldozata volt Sztálinnak, nem pedig egyik elnyomta a másikat.



Szélsőséges hülyék meg mindenhol akadnak.

aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
64%

# Alex Fly


Ennek a tőmondatos, semmi konkrét történelmi tényt nem tartalmazó megjegyzésednek semmi értelme nem volt.

aug. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
0%

"A 19. században az egyik divatos eszme a nacionalizmus volt, és az simán torkollott fanatizmusba, elvakultságba, kritikát nem tűrő, felsőbbrendűséget hirdető, agresszív hozzáállásba.



Agresszív nacionalizmust gyakoroltak a franciák, a szlovákok, a románok, a szerbek, és kis késéssel, de az ukránok is beálltak ebbe a sorba.



Sok nép van, amelyek mindmáig megragadtak a teljesen keményvonalas hozzáállásban, hogy nekik minden jár, mindent szabad, és társai, még a 21. században is ilyenek.



Másikként meg vannak olyan történelmi események, amelyeket torzítva, és teljesen egyoldalúan mutatnak be, és a végeredmény az meggyökeresedett történelmi tévhit, amivel lehet hadakozni, csak Mennyire lehet ?



Ilyen a Krími tatárok elleni népirtás. Arról Mit tudsz, ha érdeklődhetek ?



Ki a felelős azért ?



A Holodomor egy olyan történelmi esemény, amelyet teljesen egyoldalúan kisajátítottak maguknak, pedig Sztálin az mindenkit irtott, megkülönböztetés nélkül, még az oroszt is.



Szolzsenyicin is megírta, hogy az orosz, és az ukrán egyformán áldozata volt Sztálinnak, nem pedig egyik elnyomta a másikat.



Szélsőséges hülyék meg mindenhol akadnak."


Ebben mi volt a válaszod? A Krími tatárok elleni népírtás miatt nem akarnak az ukránok az oroszokkal közösködni?

Szóval szerinted ha 100 random ukránt megkérdezünk, hogy miért nem kér Oroszországból a jelenleg is tartó tüzérségi tűzön kívül, akkor 75 vagy több fogja mondani a Krími tatárokat, míg csak 25 vagy kevesebb a Holodomort?

aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Amúgy Ukrajnában vannak


- szélsőséges nacionalisták (Irina Farionék ilyenek, ő még a lengyelek, és más nemzetiségek kiutasításáról is tartott beszédet)


- vannak olyanok, akik EU és NATO - hívők, csak nem tudják, mire való az egész,


- vannak olyanok, akik az oroszokkal való együttélést választanák,


- és olyanok is vannak, akiket abszolút nem érdekel a politika, csak elszenvedői a háborúnak.



Ukrajna 2014 óta hadiállapotban áll, az SzBU az olyan hozzáállással működik, mint az NKVD anno, külföldről is szereztek tanácsadókat a működésük hathatóssá tételéhez, és beindult is a szekerük.


Amíg nem zárták le teljesen a határokat, 8 millió ukrán lépett le.



Ami az orosz politikát illeti, pont a napokban adott ki egy újabb toborzó filmet az Orosz Hadsereg, ami azt mutatja be, hogy az Orosz Hadseregben az adigék, baskírok, csuvasok, számik, marik, tuvák, burjátok, evenkik, tuvák, jakutok, zsidók, és sok más mellett még ukránok is harcolnak, nemzetiségi alapon.



https://www.youtube.com/watch?v=OzeugwGHSQI

aug. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
0%
Lehet Nekem van már túl késő, de ezzel melyik kérdésemre adtál választ? A Kérdezőnek melyik kérdésére adtál válasz? Melyik kérdésre adtál választ?
aug. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# 28


A Krími tatárok elleni népirtást azért hoztam, mert az eklatáns példa a történelemhamisításra.


A hamisított, és propagandisztikus verzió szerint az oroszok követték el.


A féligazságot tartalmazó verzió szerint Sztálin felelős a krími tatárok elleni népirtásért.


A valóság szerint meg a Krími tatárok elleni népirtás az közösen a Gestapo, majd Sztálin műve.



A Holodomort is kisajátították ukránnak, pedig amint láthatod, hoztam számokat, hogy ugyanannyi orosz is meghalt az eredményeképp, és szintén nagyon sok kazah is.


Az orosz, illetve a kazah halála kevesebbet ér, mint az ukráné ?



Továbbá a Sztálini Szovjetunió az egy teljesen központosított diktatúra volt, semmi nem történhetett Sztálin engedélye, tudta, és utasítása nélkül.


A Krími tatárok elleni népirtást Sztálin, és Berija, ketten találták ki, és foglalták kormányrendeletbe.


A Holodomort eredményező erőszakos kolhozosítást Sztálin, Lazar Kaganovics, Trofim Liszenkó, Vjacseszláv Molotov, és 1 - 2 más pártvezetésbeli találták ki.



Amúgy Ukrajnában is próbálkoztak ilyen utólagos, megkésett bírósági ítélkezéssel, és minő meglepő, a Pártvezetést hozták ki felelősnek, nem pedig a kisembert.



Normális körülmények között egy volinyi, és odesszai illetőnek nincsen baja egymással.


De a politikusok azok sokféle ideológiával gyűlöletet, háborút, és butaságot szítanak.

aug. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!