Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ex KGB-s Putyin és Kirill...

Az ex KGB-s Putyin és Kirill pátriárka jól és hitelesen képviselik az intézményesített kereszténységet a modern korban?

Figyelt kérdés

Kifejezetten arra gondolok ezzel a kérdéssel, ami a kereszténység NEVÉBEN megvalósult Európában évszázadokig. Tudom, hogy vannak hívők, akik elítélik a pszichopata tömeggyilkos putyint, és azt is, hogy a vallás egyik legfontosabb parancsa a "ne ölj", de itt most arról beszélek, ami intézményesített formában megvalósult keresztény állam címszó alatt. Ha úgy tetszik, akkor nem az igazi kereszténységről, hanem az egyház terrorjáról, már ha ezek dialektikusan szétválaszthatók (szerintem részben igen).


Tudom, hogy kicsit provokatívnak tűnhet a kérdés, de Európában az intezmenyesített kereszténység egészen a szekuralizmus győzelméig mindig is diktatúrát és elnyomást jelentett: emberek halálra kínzását, háborút, terrort, diktatúrát, a szabadság felszámolásaát, emberi jogok erodálását és tekintélyuralmat. Oroszországban ma ezek mind megvannak, és putyin az ortodox kereszténységre hivatkozik mindig, hogy ő azt az "értékrendet" védi.



aug. 8. 20:35
A kérdező szavazást indított:
Igen, putyin és kirill kiváló keresztény vezetők!
Nem, semmi közük a kereszténységhez, putyin egy mocskos tömeggyilkos terrorista !
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
annyira amennyire biden is
aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Az efféle kis gikszereket a putyinisták fel sem fogják. Hogy két bolsevik gazember játssza a nagy keresztény kultúrhőst. Ezek a nyolcvanak években egy keresztény tüntetésbe még belelövettek volna.
aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
KB úgy mint semmijen zsolt meg orbán.
aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!