A nyugati világban a morális, közösségi értékek már nem fontosak?
Ha szerinted a "morális, közösségi értékek" azzal azonos, hogy "saját hazámban a saját etnikumom maradjon többségben", akkor eleve gond van.
Egyébként de, fontosak. Sokkal fontosabb a család: ezért engedik, hogy azonos nemű párok is családot alkossanak, ne szoruljanak ki a társadalomból.
#3
De miért gond? Könnyebb az élet, ha csak a saját etnikumom vesz körül, jobban bízom bennük, értük hozok áldozatot és betartom a közösségi normákat.
#4: a könnyebb az erkölcsösebb?
Ilyet se hallottam még...
Miért hiszed erkölcsösnek az elnyomásban élést és az idegengyűlöletet?
A családban élés sokak számára nem működik, minden második házasság válással ér véget, miért kellene családban élni, ha a többség nem bír abban élni?
Szerintem csak simán normális vagy.
Sajnos itthon is egyre kevesebb az ilyen, én azt látom, és eléggé elkeserít.
A közösségi értékek, normák attól közösségiek, hogy az adott közösségre jellemzőek. Tehát lehet hogy két külön közösségben teljesen eltérőek ezek az értékek. Ezért kissé értelmezhetetlen a kérdésed, mert egy olyan személyes nézetet próbálsz ráhúzni főként más kontinensen élő közösségekre, amik ott nem, vagy nagyon eltérő módon léteznek.
Magyarországon, főleg mióta felszabdalták az országot, főleg csak magyarok élnek. De előtte is megvolt mindenkinek a helye, északon főleg szlovákok laktak, míg Erdélyben egyáltalán nem voltak szlovákok. Tehát te itt Magyarországon talán joggal várod el, hogy ez így is maradjon, és nem kérsz sem bevándorlókból, sem más nemzetekből. Kicsit nyugatabbra viszont a bevándorlás egy fő jellegzetesség volt, mégnyugatabbra pedig egyenesen a bevándorlók alapítottak országokat. Spanyolország, Franciaország, Portugália gyarmatbirodalmakkal rendelkezett, rengeteg rabszolgát hurcoltak be az országba, és együtt éltek, és élnek ma is az ő leszármazottaikkal. Az USA-ba bevándoroltak spanyolok, britek, franciák, németek, portugálok és közösen alapítottak új országot maguknak. Ott teljesen természetes hogy mindenkinek mások a gyökerei, hogy az egyik ember innen, a másik ember onnan jön, eltérő kultúrákat, szokásokat, nyelvet hoznak magukkal, és ez megmaradt az ő felfogásukban, gondolkozásmódjukban.
Tehát alapvetően másak a közösségi szokásaik, másak az alapelvek, mert más az országok történelme. Ezt a keleti, befásult, konzervatív gondolkodást nem lehet kiterjeszteni a nyugati szabad gondolkozásra, mert egyszerűen az ottani helyzetbe ez nem passzol. De ugyanígy egy távolkeleti kultúra is furán néz más nézetekre, egy muszlimnak pedig a magyar konzervativizmus maga a fertő, romlott liberalizmus, mert a nőknek nem hogy nem kell mindenüket eltakarni, de még egyenlő jogaik is vannak.
A "hagyományos családmodell" is mindenhol más, egyes országokban a többnejűség a hagyomány, míg más országokban a válást ellenzik. Nincs egy konkrét, világméretű családmodell ami mindenhol egyforma, ez kultúránként, közösségenként eltér. Ezek az értékek tehát mindenhol fontosak, csak mindenhol mást jelentenek.
A saját morális értékeidet ne keverd a magyarral, főleg ne egy másik országéval.
Azok az értékek ott fontosabbak mint itt sokaknak. Csak egészen mást értenek alatta, mint itt a megvezetett sokaság.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!