Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen tényezők tették lehetőv...

Milyen tényezők tették lehetővé, hogy az amerikai kontinensen az USA lett a regionális-, majd pedig világhatalom?

Figyelt kérdés
Területileg régebben Mexikó és Brazília is nagyobb volt. Nyilván nem a terület a lényeg. De milyen tényezők játszottak közre, hogy épp az USA lett az? Az én véleményem az, hogy egy brazíl vagy mexikói vezetésű világhatalommal jobban jártunk volna, sokkal közelebb állnak az európai kultúrához, mint az USA. Legalábbis ez az én véleményem. Nem azért hoztam fel, hogy mostanában divatos módon az USA-t szidjam (bár nem kedvelem, mint kultúrát), hanem azt szeretném megtudni, hogy elvileg azon a kontinensen máshogy is alakulhatott volna-e az erőviszony? És ez által a világpolitika? Köszönöm
2010. nov. 1. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:

A kontinensen azért lett a legfőbb hatalom, mert itt van nagy területen "emberi" éghajlat. Mexikóban meg Brazíliábanhegységek illetve esőerdők teszik nehézzé az életet. te is inkább a préri közepére költözöl, mint az esőerdőbe, nem:D


Világhatalom a következők miatt lett:

1)gazdag és új érctelérek (ekkorra Európában már kezdenek kimerülni pl a vaskészletek, de az USÁban csak ekkor tárják fel.); változatosság. értsd: a röghegységekben van vas, a lánchegységekben nemesfémek, síkságokon sók...

2)nagy méretű művelhető terület

3)agyelszívás

van több is, de hirteln ennyire sikerült visszaemlékeznem ezirányú tanulmányaimból.

2010. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
A 2. vh után lett világhatalom. Az ő területükön nem volt háború, ezért nem omlott össze az ipar. A dollárt az olaj segítségével világvalutává tették. A megrokkant országoknak pedig hiteleket adtak, amiből eléltek egy darabig.
2010. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ilyenekre gondoltam, de azért írjatok még, mert gondolom nem csak 1-2 tényező befolyásolta.

Az nem lehet, hogy az Egyesült Királyság is támogatta valahogy? Úgy értem, hogy miután összeomlott a Brit Gyarmatbirodalom egyfajta hatalomátmentésként segítettek nekik?

2010. nov. 1. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem nagyon, sőt! Mivel a háború előtt az Egyesült Királyság volt az "usa", ezért nem nézték jó szemmel, hogy már nincsenek világhatalmi pozícióban. Ez volt a "három kör elmélet", amit Churchill talált ki a brit birodalom fenntartására. Mivel a németek szétbombázták Angliát, jegyre osztották az ételt, ezért nem volt erre túl sok esély(bár volt egy kevés).

Lényegében Hitler nélkül ma nem Amerika lenne a legfőbb világhatalom

2010. nov. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
USA kb. úgy indult, mint később az EU, több kisebb állam egyesült egy nagyobb egységbe.
2010. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"USA kb. úgy indult, mint később az EU, több kisebb állam egyesült egy nagyobb egységbe."

Ez igaz, de nem a kérdésre válaszoltál.

2010. nov. 1. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
A jövőben viszont Brazília fog nagyon fejlődni, nem véletlenül hívják a "Jövő Országá"-nak.
2010. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De, kérdező, ez pont válasz a kérdésre, a szövetség, közös érdek, nagyobb erő.
2010. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Szerintem azért nem az, mert a kérdésben írtam, hogy a terület nem meghatározó. És Mexikó és Brazília is szövetségi állam, az akkor miért nem világhatalom? Kezdetben még nagyobb területe is volt mindkettőnek mint az USA-nak.
2010. nov. 2. 15:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem látod, hogy Mexikó meg Brazilia éhezik? Annyian vannak, és olyan kevés az igazán jó művelhető terület, hogy kajelni nics mit, nemhogy világpiacra termelni.Képzeld el az USA-t, a préri nélkül. Éhen veszne.

Másik ok, hogy északon a szorgos germánok(angolszászok) élnek, míg délen a lustább, lazább latinok. Egy amcsi napi 10-11 órát is dolgozik, a spanyol, ha teheti, inkább csak 7-8-at.

2010. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!