Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nagy csapás lenne a világnak,...

Nagy csapás lenne a világnak, ha a klímaváltozást tagadó Trump nyerné az elnökválasztást az USA-ban, aki aztán leállítaná a környezetvédelmi intézkedéseket? 2024-ben hogy tarthatunk még mindig itt?

Figyelt kérdés

júl. 31. 03:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Aztán majd megsülünk a felmelegedéstől a szabad piacod miatt
aug. 2. 01:41
 12/24 anonim ***** válasza:

Pl. Herman Daly leírja, hogy miért elavult az a közgazdasági gondolkodásmód, ami jelenleg is még a világot uralja.

[link]

aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

További szerzők, akik a pénz és fenntarthatóság összefüggését vizsgálják

[link]

aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

11: Magyarországon nem lesz gond a megsülés. Kellemes mediterrán klímára állunk át, lehet majd déli gyümölcsöket terjeszteni. Akiknek aggódniuk kell, azok a délebbi országok.


Most is simán kibírtam klíma és szellőztetés(!) nélkül a 30 fokot egész júliusban. Ha megyek valahová, sosem viszek vizet magammal a legnagyobb hőségriadókban sem.

aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

„A klímaváltozás hidrológiai ciklusra gyakorolt fő hatása nagy valószínűséggel az lesz, hogy víz körforgása felgyorsul. […] Ennek egyik látlelete a szélsőségek előfordulási valószínűségének növekedése. […] nem tudják megmagyarázni, vajon mi az oka annak, hogy a százéves, azaz százévenként statisztikailag egyszer, de bármikor előforduló árvíz újabban miért szinte húsz évenként fordul elő. […]

Nem lesz könnyű az »egyenes-csatorna-műtárgy-vasbeton-szerkezet« klasszikus építőmérnöki paradigmából a soft engineering területére átevickélnünk, ahol a természetközeli megoldások látnak el olyan funkciókat, melyeket eleddig csak műtárgyakkal véltünk elérhetőnek. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nincs szükség műtárgyakra. Nyilvánvalóan több víztározásra van szükség a víz-, az élelmiszer- és az energiabiztonság eléréséhez.”


Szőllősi-Nagy András: A klímaváltozás hidrológiai hatásai: több víz, több aszály – mit tehetünk? In. Klímaváltozás és Magyarország, szerk.: Szathmáry Eörs, Budapest, Osiris, 2020

[link]

aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Ily adatok mellett a legkisebb hydrostatikai ismeretek elegendők arra, hogy belássuk, miszerint a Tisza kanyargásai miatt áradattá torlódván fel a víztömeg, minél fentebbre hágott annak felszíne, annál magasabb vízoszlop nyomása hajtotta az alsó talaj kavics, homok és lősz rétegei közt a Tiszától távol vidékek felé is a föld alatti nedvességet, s így az árvíz magasságával arányos távolságban lett a csaknem mindenütt egyenlő magasságú Alföld beitatva, melyet aztán e talaj hajszálcsövességénél fogva az ár elapadása után is megtartott. [...]

Annak, ki a vízkevesbedés rontó hatását tagadja — tagadni kell a faültetés s csatornázás javító képességét is, — s megizgatni az ezekbe vetett hitet, s csökkenteni az irántok nyilvánúló buzgalmat.

Ám tegye, a ki nyugodt lélekkel bírja tenni ezt. De ne feledje, hogy a baj, melyet a még nálunk rettegni nem tanúit szóval jelelnek: clima-változás ép olyan, mint a többi természeti bajok, mennél előbb halad, gyógyítani annál nehezebb, s ne feledje, hogy hol ez erőre kapva nem lehet már feltartani rohanó kerekét, ott pusztító csapásival egyaránt elseper népet s hazát."

Dapsy László: A Tiszaszabályozás befolyása a magyar talajra

Természettudományi Közlöny 1869. 3.

aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16:Azért amit az 1800-as években írtak értelmes emberek, ne keverjük már össze a mai karbonadót követelő, műanyag cuccokat betiltó, idióta demonstrációkat tartó klímamozgalommal és lobbival.


Teljesen igaza van abban, hogy a folyókat szabályozni kell, a vízgazdálkodással törődni kell, ARRA érdemes figyelmet, erőforrást fordítani.


De ez NEM azt jelenti, hogy preventív jelleggel kellene csökkentenünk az ipari tevékenységünket, változtatni az életmódunkon, felfogásunkon.

aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17# itt lehet, hogy kicsit félreértettük egymást. Én a Dapsyval azt akartam bemutatni, hogy már akkor tudatában voltak, hogy a folyószabályozás szárítja az országot, de azóta sem sikerült ezen változtatni...
aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18: OK, de mi az alternatíva, legyen inkább árvíz? Inkább öntözni kéne, Izraelben működik, az ókori Babilonban is működött, itt is működhetne.


De felőlem lehet árvíz, csak akkor ne engem sorozzon be a katasztrófavédelem, hanem oldja meg az állam.

aug. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19# a Zöld Gerilla ilyen dühös, öko szemléletű gazdákból áll, ők pl. vízmegtartó gazdálkodásról beszélnek. Régebben volt olyan, hogy fokgazdálkodás, meg ártéri gazdálkodás, ezek is működtek. Persze mindennek van ár,a akkor valszeg több lenne a szúnyog pl. De így meg tényleg nagyon száradunk.
aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!