Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Finnország, Svédország vagy...

Finnország, Svédország vagy Norvégia a jobb hely?

Figyelt kérdés
Vonzóak számomra ezek az északi, hideg országok. Gazdaságilag, társadalmilag, politikailag melyik a jobb ezek közül? Hova lenne érdemes kiköltözni vagy esetleg csak elutazni?

júl. 28. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Finnország vagy Norvégia
júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Én Norvégiát vagy Finnországot választanám ezek közül.
júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Elutazni bármelyik ország jó lehet , ott lakni huzamos ideig, hat nem vágyom egyikbe sem.
júl. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Norvégia.

Svédországot eléggé elkúrták a migráns befogadásokkal. Az egyik legveszélyesebb EU-s ország lett sajnos.

júl. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Nincs érdemi különbség. HDI alapján Norvégia most valamivel előrébb van.
júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 PMC Wagner ***** válasza:
48%
egyik sem és nem a migrik miatt
júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Svédország nagyon jó, én évek óta itt élek. Nem kergetnek a migránsok és átműttetni sem kellett magam. Cserébe van működő állami vasútszolgáltatás, normális fizetésem és ezért nem kell senkinek a csicskájának beállnom
júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Norvégia a leggazdagabb, de ez sima geológiai adottság.
júl. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

norvégokról csak annyit, hogy nagyon egy gyökér kultúra ez itt... látszólag mindenki kedves mosolygós meg barátságos, de igazából meg kétszínű álszent seggarcok. Nem úgy van itt, mint otthon, hogy ha valakivel van gondod akkor odamész és "hallod öreg, ez meg ez van..." , hanem itt magába fojtják az emberek a dühöt, és ha valakivel gondja van nem mondja el neki, én már sokszor pofára estem itt, pár példa: dolgoztam átmeneti szerződéssel egy munkahelyen, megkérdeztem a főnököt nincs-e valami állandó munka, azt mondta "pár nap múlva szólok", úgy pár hét után rákérdeztem hogy mi van akkor? válasz: "március elején többet tudok akkor majd szólok ahogy ígértem", áprilisban már kissé morcosan rákérdeztem hogy akkor mi van?! válasz: "mondtam majd írok ha többet tudok ne basztass már" én meg wtf?! Hát te ígérted meg 2x is hogy szólsz gyökér... otthon simán azt mondanák hogy "bocs, nem akarlak alkalmazni, keress mást sok szerencsét" és oké vágom hogy akkor nincs meló keresek máshol, de nem Norvégiában :)


Másik példa: egy üzletben beszélgetésbe kerültem egy csinos norvég csajjal, jól eldumáltunk, valahogy szóba került az állapot és mondta hogy egyedül van, kutyája van csak, én meg megkérdeztem hogy ha sétálni viszi legközelebb, akkor lehet-e csatlakozni? Azt mondta persze. Megadta a nevét mg a számát, tök happy minden. Írtam egy üzenetet neki, hogy "na, akkor mikor menjünk?" és jött a válasz, csak nem tőle, hanem a szolgáltatótól hogy ilyen szám nem létezik... magyarban simán csak finoman lepattintott volna a csaj, hogy bocs de nem. De nem itt. Itt inkább ilyen kétszínű seggek az emberek "mert nem akarnak megbántani" címszóval, igazából meg a legféregebb dolog.


De volt hogy random csókával találkoztam a motoros boltban, menő motorja volt odamentem kérdezgetni a motorról, eldumáltunk tök jól fél órán át, megadta a facebookját (magától!), később ráírtam csak kérdezni valamit, megnézte az üzenetet, soha nem válaszolt.


Álláskeresés: kiküldtem vagy 20 emailt 20 különböző cégnek, egy se válaszolt, magyarban legalább annyit visszaírnak hogy bocs nem...


De ha ezeket mind leszarod, és a pénz miatt lennél csak itt, mint én, és egymagad is jól elszórakozol akkor csináld. Ha szociális személy vagy, és azt hiszed itt majd folytatod az otthoni életed, na azt felejtsd el...

aug. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Bármelyik. Svédország is tuti lenne, egyedül a migráció gáz már

Oda sosem mennek


Proli magyarként el sem lehet képzelni hogy milyen ott az élet….

Nincsenek cigányok, nincsenek húgyszagú csövesek és aluljárók.

A kórháznak olyanok mintha egy high tech múzeumban lennél….


Minden tiszta, szinte mindenből csak a jólét árad. Főleg Norvégia ilyen. Az a legjobb a 3 közül.


Magyarország olyan mint egy csöves segglyuk északhoz képest


Én be sem szoktam vallani hogy magyar vagyok, csak beszólnak vagy lesajnálnak, vagy megkérdezik hogy van e ott internet…..

szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!