Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Trumpot egyszer már elzavarták...

Trumpot egyszer már elzavarták az ország éléről, most miért lett megint ilyen népszerű?

Figyelt kérdés
júl. 22. 21:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

"Trumpot egyszer már elzavarták az ország éléről"


Nem zavarták el, leváltották (egy megkérdőjelezhető tisztaságú választás után).


"most miért lett megint ilyen népszerű"


Megint? Trump a vesztes választásán több szavazatot kapott, mint bármelyik elnök az USA történelmébem. Népszerűtlen jelölt nem kapna ennyit.

júl. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy hitványabb követte.
júl. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
29%

"Nem zavarták el, leváltották (egy megkérdőjelezhető tisztaságú választás után)."

Leváltották igen, de a zárójeles konteós hülyeségeket nem kell hozzátenni.


"Megint? Trump a vesztes választásán több szavazatot kapott, mint bármelyik elnök az USA történelmébem. "

Biden kapta a legtöbbet, Trump csak második helyezett. Az is rekord persze, de tényszerűen Biden többet kapott.

júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Biden kapta a legtöbbet, Trump csak második helyezett"


Nem írok le fölöslegesen szavakat. Azt írtam:

"Trump a vesztes választásán több szavazatot kapott, mint bármelyik elnök"


Biden nem volt elnök. Trump regnáló elnökként futott az újraválasztásért, Biden jelöltként az első ciklusáért. Bidennek idén lett volna lehetősége erre, ha nem lép vissza. Így viszont elnökként (elnöki pozíciójának betöltése alatt) egy szavazatot sem kapott és már nem is fog.

júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni, mert kötöm az ebet a karóhoz a pontos megfogalmazás kapcsán, de a #14-es az tényleg csak játék a szavakkal. Ha ennyire ki akarjuk forgatni a dolgokat, mondhatnánk azt is, hogy egy választáson sem indult még elnök, mert annak a választásnak a szempontjából minden induló csak "elnökjelölt".
júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez viszont nem igaz. Amikor egy elnök újraválasztásért fut, még tart az előző ciklusa, vagyis elnök. Így volt ez Obamával é Bill Clintonnal is. A 2016-os választáson, illetve az idein valóban nem indul majd elnök, mert 2016-ban Obama már kitöltötte a 2 ciklusát, most pedig a jelenlegi elnök visszalépett.


Nem néz ki jól, hogy ennyit lovagolsz a szavakon csak azért, hogy ha csak kicsit is, de a végén neked legyen igazad. Én már az elején pontosan úgy fogalmaztam, hogy azt írjam, amit értek. Te ezt félreértetted, előfordul. Nem karakterhiba benézni egy szót. Az már igen, hogy meg akarod magyarázni, hogy nem azt mondtam, amit mondtam, hogy neked legyen igazad.

júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

#11

Még mindig fáj a 2020-as veresége? Brühühühü

júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Amikor egy elnök újraválasztásért fut, még tart az előző ciklusa, vagyis elnök."

Ez így igaz, de a választás intézményében a választás idejekor nincsenek elnökök, csak elnökjelöltek. A következő ciklusra kiírt választáson mindenki csak elnökjelölt és a döntő többségű szavazatok útján válnak elnökké.

Eleinte csak azt hittem, hogy csak simán rosszul tudod a szavazatszámokat, de mostanra látszik, hogy valami beragadt nálad, vagy nem tudod elviselni, ha valaki kijavít.

júl. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!