Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A gyalázatos, szánalmas EU-s...

A gyalázatos, szánalmas EU-s vezetők helyett nem lenne jobb ha törökök irányítanák az EU-t?

Figyelt kérdés
Felháborítónak tartom hogy az EU vezetői teljes mértékben behódoltak az USA-nak. Kérdés nélkül teljesítik, bármit is kér az USA. Mindezt úgy, és ez a legfájóbb, hogy összességében az EU népessége több és GDP-ben is lehagyja az USA-t. Törökország viszont képes nemet mondani az USA-nak és korlátozott erőforrásai ellenére nagyot tudott fejlődni az utóbbi két évtizedben. Törökország felvétele nagyot lendítene az EU-n. Gyorsan fejlődő gazdaság, fiatal szakképzett népességgel. A török vezetők pedig az EU érdekét néznék, és kiröhögnék ha az USA követel valamit. Az EU újra versenyképes lehetne globális szinten, politikai és gazdasági szempontból is.

júl. 22. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az egyetlen amit fel tudsz mutatni, hogy ignorálsz mindent tényt ami nem illik a mesevilágodba. Az igen...
júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:
Te milyen tényt mutattál? Azon kívül hogy magas az infláció, ami egyébként folyamatosan csökken, semmit nem tudtál felmutatni. Minden más mutató engem igazol. És ahogy mondtam az infláció is azért magas mert pörög a gazdaság ezerrel.
júl. 22. 15:18
 13/71 anonim ***** válasza:
100%

Életszínvonal csökkenést, infláció növekedést többek között.

"És ahogy mondtam az infláció is azért magas mert pörög a gazdaság ezerrel."

Ilyen összefüggés pedig nem létezik. Komolyan azt hitted hogy ezt bárki is beveszi? :D

júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
100%
Mármint Törökország kapcsán nem létezik, hisz a gdp grafikon nem vág egybe az infláció grafikonjával. Még mielőtt ebbe is belekötnél.
júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 A kérdező kommentje:
A hátsó feledből húztad elő az életszínvonal csökkenést? Mert ha az egy főre jutó GDP vásárlóerő paritáson növekszik és a HDI mutató is növekszik az pont hogy életszínvonal emelkedés jelent.
júl. 22. 15:24
 16/71 anonim ***** válasza:
100%

"A hátsó feledből húztad elő az életszínvonal csökkenést?"

Nem, a linkelt tényekből.

A PPP eleve nem ilyesmit jelent.

A HDI-nek pedig soktényezős, csak egy része az életszínvonal, vagyis annak csökkenése mellett is nőhet. A csökkenést pedig már alátámasztottam korábban.

júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 A kérdező kommentje:

A PPP pontosan hogy életszínvonal összehasonítást tesz lehetővé országok között. Ezek szerint tényleg a hátsó feledből húzod elő a hülyeségeidet.


A HDI valóban sok mindent tartalmaz, mint például az életszínvonal.


Ha ez a két mutató növekszik egy országban, kizárt hogy az életszínvonal csökken. Ha ennyit sem vagy képes felfogni, akkor miért pattogsz? Érdekes hogy mindig a legbutább a leghangosabb.


Egyébként melyik mutatóval támasztottad alá az életszínvonal csökkenést? Mert nem láttam. Vagy akkor nálad elég annyi hogy a hátsó feledből húzod elő?

júl. 22. 15:39
 18/71 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg olvasd el a 7. komment linkjeit!

Hogy egyébként valótlan jelentéseket kell magyaráznod mutatókba, ezzel egyébként pont azt bizonyítod, hogy tarthatatlan az álláspontod.

[link]

júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 A kérdező kommentje:

Amit linkeltél pont azt bizonyítja amit mondtam. Idézek a szövegből:


"A vásárlóerő-paritás árfolyamát mindenekelőtt nemzetközi életszínvonal-összehasonlításokra használják."


Szánalmas vagy :)



A 7. komment linkjében nem látom hogy mi igazolná az életszínvonal csökkenését.

júl. 22. 16:05
 20/71 anonim ***** válasza:
Bezzeg ha jönne Trump akkor már jó lenne ez a gonosz USA.
júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!