Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin egyik nap felkelt és...

Putyin egyik nap felkelt és csak gondolt egyet, hogy de jó lenne megtámadni Ukrajnát? Vagy mégis hogy jutott erre az elhatározásra ez a gonosz ember?

Figyelt kérdés
júl. 18. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Megnézte az utolsó magyar választások eredményét és azt látta, hogy többen voltak háborúpártiak, mint békepártiak és ez alapján döntött.
júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egész a háború kirobbanása előtt 8 évvel a Majdani felkelés és az Orosz barát kormány megbuktatásával majdan a Kelet ukrajnai Donbaszi Orosz Ukrán etnikai háború és Ukrajna NATO-hoz való csatlakozni akarása juttatta arra az elhatározásra hogy vélhetően több hónapos vagy éves készülődés után megtámadja egész Ukrajnát.
júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

"Ukrajna NATO-hoz való csatlakozni akarása"



Konkrétan az volt a feltéte Ukrajna meg nem támadásának, hogy mondjanak le a NATO csatlakozási szándékról. Stoltenberg erre azt mondta, hogy ők ezt természetesen nem fogadták el, a többit meg már tudjuk. Mindig jól lepontoznak amikor berakom az ezzel kapcsolatos vicces kis összeállítást. :D

júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
3, nekünk miért volt több jogunk és lehetőségünk csatlakozni a NATO-hoz? Azért, mert épp egy olyan pillanatban történt, amikor a ruszkiknak nem volt semmilyen hatása? Komolyan elvárható az egy független országtól, hogy a szomszédja kénye-kedve szerint tegyen politikai döntéseket? Minket is kért 3 éve Putyin, hogy lépjünk ki, ha közelebb jönnének, és újra kérnék, akkor önként kilépnénk a magyar emberek döntése ellenére?
júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
#3: Én ezt értem, de mirefel szab feltéleket, hogy hova léphet be? Egy másik ország, semmi köze hozzá. Inkább a minél jobb kapcsolatokra kellett volna törekednie Oroszországnak is.
júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

"Komolyan elvárható az egy független országtól, hogy a szomszédja kénye-kedve szerint tegyen politikai döntéseket?"

Persze hogy elvárható. Külpolitkáról sosem hallottál még? :D

Ausztriának is meg van tiltva hogy bármilyen katonai szövetséghez csatlakozzon, aztán azon nem háborog senki.

júl. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

"Egy másik ország, semmi köze hozzá."

Ilyen alapon a teljes küpolitikát lehúzhatnánk a WC-n... Hiszen végeredményben senkinek semmi köze egyik országhoz sem, mindenki azt csinál amit akar :D

júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

6, dehogynem, ezért nem értem.

Ha az ukránok külpolitikája a NATO csatlakozási igény volt, akkor mi a baj ezzel? Mi miért vagyunk különlegesek hozzájuk képest?

júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Általános recept: Ha egy autokratának diktátornak gyengül a hatalma az ellenzéke miatt talál egy külső ellenséget aki ellen összefogással hadakozni kell. Így jogosítva fel magát a belső elnyomásra.


Krím megszállása és az ukrajnai inváziója előtt Putyin ellen kezdett összeállni egy ellenzéki szerveződés, amit széjjel kellett rombolni.

júl. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%

"Én ezt értem, de mirefel szab feltéleket, hogy hova léphet be? Egy másik ország, semmi köze hozzá."



Az USA is beleugat mások dolgába, akkor az oroszok is megtehetik, nem? Nem mondom hogy ez így jó, de így működik a világ.

júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!