Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mint ahogy a briteknél vagy a...

Mint ahogy a briteknél vagy a franciáknál volt nagy meglepetés, van arra esély, hogy akár Biden visszaléptetésével akár anélkül, győznek a demokraták a szélsőjobbos Trumppal szemben?

Figyelt kérdés
Én nagyon bízom ebben. Tudom sokan támogatják Trumpot, ami számomra teljesen érthetetlen, de ha ez visszajön kb megint egy katasztrofális 4 évvel nézünk szembe,ami Európának csak bajt jelentene.

júl. 15. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Szinte biztos, hogy győz Trump.
júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Lehet.


Pl. most jelölte ki az alelnökét, és volt már rá példa, hogy egy jelölt kb. az alelnöke miatt bukta a választást.


Másik, hogy egy polarizált politikai rendszerről van szó, és még messze a választás. Sok Bident most alkalmatlannak kikiáltó ember novemberben, ha fogcsikorgatva is, de odateszi majd az ikszet.


Másrészt nem dőlt még el Kennedy sorsa.

júl. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha elindítanák Bernie Sanders-t vagy Alexandria Ocasio-Cotezt, akkor igen. Amúgy sem a briteknél, sem a franciáknál nem volt meglepetés a baloldali győzelem. A briteknél már évek óta toronymagasan vezette a Munkáspárt a közvéleménykutatásokat, csak erről a magyarországi média elfelejtett tudósítani (bezzeg a választási győzelem közelébe nem kerülő jobboldali pártokról...). A franciáknál meg hiába szerzett Le Pen kb 30%-ot az EP-választáson, az akkor még nem egységesként induló baloldal erősebb volt összességében, ott sem volt meglepetés.
júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én nem mondanék semmit biztosra 4 hónappal a választások előtt. Abban sem vagyok biztos, hogy Biden lesz a szavazólapon, szerintem Michelle Obama lesz végül.


Gondoljatok csak bele, Magyarországon is 2022-ben egyértelműen a háború miatt nyert a Fidesz. A háború pedig a választás előtt másfél hónappal tört ki. Szerintem szeptemberben lehet inkább találgatni. 2016-ban mindenki biztosra mondta Hillary győzelmét, de csak a popular vote-okat hozta.

júl. 15. 22:19
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Ja, már megint az obamás őrült...
júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amit még figyelembe vennék, az a választói emlékezet. Pár hónapja m3g a palesztin tüntetésektől volt hangos a sajtó. Most mintha senki nem beszélne megint róla.
júl. 15. 22:22
 7/12 A kérdező kommentje:
3) Bernie Sanders sokak szemében túl radikális. AOC meg túl tapasztalatlan szerintem. Sokaknak ő is radikális. De meglátjuk.
júl. 15. 22:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Még bármi lehet.


Európa, Magyarország szempontjából nem igazán van jelentősége. Akárki legyen is az amerikai elnök, az elsősorban Amerika érdekeit, Európának nincs esélye. Mi már most is bajban vagyunk, Biden semmi jót nem tett nekünk. A Trump által kivetett védővámokat sem vonta vissza, sok területen még szigorítottak is, ő is ugyanolyan protekcionista.

Trump esetében annyi talán jó lenne, hogy talán lezárná az ukrajnai háborút, de ez sem jelentené a hidegháború, Oroszország elszigetelésének, szankcióknak a végét, csak az eszkaláció, közvetlen háború veszélye lenne kisebb. Magyarország sem élvezne semmi gazdasági hasznot, attól még hogy Orbán és Trump haverkodnak. A kettős adóztatást elkerülő egyezményt Trump alatt sem újítanák meg.

júl. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Trump esetében annyi talán jó lenne, hogy talán lezárná az ukrajnai háborút, de ez sem jelentené a hidegháború, Oroszország elszigetelésének, szankcióknak a végét" Csak épp Oroszország addig nem köt békét.


" A kettős adóztatást elkerülő egyezményt Trump alatt sem újítanák meg." Ezt honnan tudod? Mondjuk amúgy is már az ázsiai tőke a legfontosabb Magyarország szempontjából.

júl. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

#8

Szerintem alapvetően naiv gondolat ennyire bízni abban, hogy Trump majd lezárja a háborút, hiszen Putyint ő se fogja tudni meggyőzni, hogy álljon le, mert neki már egzisztenciális érdeke Ukrajna teljeskörű elpusztítása, máskülönben megeszik az ottani héják. A NATO alternatív támogatásokon dolgozik, tehát ha az USA kifarolna, akkor sem jelentené azt, hogy Ukrajna azonnal elesne. De Trump full kiszámíthatatlan, az is megtörténhet, hogyha Putyin felbosszantja, mert mondjuk nem fogadná el Trump béketervét, az meg erre reagálva megháromszorozza a támogatást... Ami biztos, hogy Kínával még hűvösebb lesz a viszonya az Államoknak.

júl. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!