Az Egyesült Királyság után Franciaországban is győzött a baloldal. Úgy, hogy a média nevetséges módon jobbratolódásról meg Le Pen győzelméről pampogott. Nem unja még a jobber média a hazudozást? Az embereknek a kapitalizmusból van elegük.
Kelet-Európát leszámítva igazából már mindenhol a hócipője tele van az embereknek a kapitalizmussal. Mi itt a világnak ebben a fura szegletében még abban a naivitásban vagyunk, hogy ez egy jó dolog, mert itt még relatíve új, és 35 éve azt sulykolják az emberek fejébe, hogy micsoda szörnyűség a 8 órás munkaidő, az 5 napos munkahét - egyesek országokban már a 4 bevezetése felé tartanak -, az általános nyugdíj stb-stb. Fúj-fúj, milyen gáz, milyen áporodott, itt ezzel etetik az embereket 35 éve.
Máshol meg már olyan előrehaladott állapotban van a kapitalizmus, hogy az már lassan tényleg tarthatatlan. A kapitalizmus mindig a tőke koncentrációja felé tart, Berlinben pár éve már ott tartottak, hogy néhány ingatlanmogul birtokolta a lakások 80%-át, úgy kellett az önkormányzatban köztulajdonba venni a legnagyobbakat, mert az emberek már nem tudták fizetni a lakbért, és 2,5 millió ember konkrétan nem tudott megélni.
A jobboldal nyilván próbál terelni, hogy a kapitalizmus problémáiról elvonja az emberek figyelmét. Ez ideig-óráig működhet is, hiszen az emberek figyelmét könnyű elvonni. Erre valók a Le Pen-féle sarlatánok, akik az oligarchák zsebében vannak. Történelmi léptékben ez lassan fog haladni, mert még mindig csomó ember bedől ezeknek a szélhámosoknak. De azért az emberiség ha lassan is, de halad.
A jobboldali média meg nyilván ugyanazt csinálja, mint a vezéreik, terelnek.
"A baloldal tipikusan társadalmi kérdések mentén erősödik"
Részben. De az infláció, a környezetvédelem, az újraelosztás, a tulajdonviszonyok, mind fontos kérdések. UK-ban a Munkáspárt népszerűségnek egyik fontos oka, hogy már ellenzékben is rengeteg polgármesterük volt, és közös kampányba kezdtek, hogy az önkormányzati cégek nem emelnek az áraikon. A vasút privatizálása a konzervatív kormány részéről szintén borította a bilit, mert rengetegen közlekednek vonattal, és a privatizációk óta durván emelkedtek az árak. Franciaországban a nyugdíjkorhatár emelése is borította a bilit.
A média hegyezi ki inkább a társadalmi kérdésekre a szembenállást, de sokkal fontosabb témákban is nagyon szélesek a törésvonalak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!