Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyetértesz a Kína elleni...

Egyetértesz a Kína elleni védővámrendszer kiterjesztésével az EU és USA részéről megvédendő a saját piacaikat a kínai olcsó dömping áruktól?

Figyelt kérdés
Azért, hogy megakadályozzák, hogy kínai cégek Kínai állam által támogatott mesterségesen alacsony árú termékekkel árasszák el és tegyék tönkre a nyugati szabadversenyes piacokat és ezzel megszüntetve a helyi munkahelyeket, csökkentve a hasznot és a tőkét valamint az állami, önkormányzati adóbevételeket?

júl. 6. 13:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%
9) nem szűnik meg mert bár európa vezetői rendre kongatják a vészharangot de nem hülyék.illetve a hatalomról sem szándékoznak lemondani.ha megszűnne a jóléti rendszer akkor mindenekelőtt ők buknának.
júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
11. Hol érdekelné őket hogy buknak amikor Kína államilag gondoskodik a több millió dolláros kenőpénzekről.. ne légy már naiv.
júl. 6. 15:33
 13/34 anonim ***** válasza:
46%
12) nem értem.melyik vezető politikus vagy politikai rendszer nem fél attól hogy elsöprik?
júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
13 az amelyiket megvesznek életük végéig több 100 millió dollárral. Emberek döntenek utána az özönvíz. Ne légy naiv már kértem.
júl. 6. 15:48
 15/34 anonim ***** válasza:
71%

Jó lépés volt, csak ahogy eddig is, lassan találták ki. Ezt már egy ideje meg kellett volna lépni.


#1

Az a helyzet, hogy nem, nem versenyképesebbek, jobbak a kínai termékek. Én IT területen dolgozom és magabiztosan tudom állítani, hogy magasabb minőségű szoftvereket adunk el, csak a kínai cég hajlandó féláron eladni, veszteségesen a terméket, mivel a kínai állami bank a veszteséget kipótolja. Így amikor a nyugati cégek a kínai céghez vannak kötve, vagyis nekik kell update-elni az alkalmazást, support-álni, ha gond van, akkor kérhetnek nagyobb összeget, így utólag pótolják a profitot.

Sok nyugati cég ekkor már nem vált, mivel annak megint extra költségei vannak, így ilyenkor ezek a kínai cégek simán egy évtizedre ott lesznek a nyugati cégeknél, akkor is ha a termékük szarabb.


Ez a nyugati cégeknek meg rossz, nálunk is voltak komolyabb leépítések ilyen esetek miatt, így ezzel a kínai cég, ami nem piaci alapon működik, az a nyugati cégek versenyképességének árt, akik csak piaci alapon működnek állami támogatás nélkül.


De még ha lenne is pár cég mögött állami támogatás. Egy svéd, finn, magyar, holland cég anyaországának a bankja nem fog tudni annyi tőkével beszállni, mint a kínai állami bank.


#5

Csak azért mert van benne Kínában gyártott alkatrész, még nem eredendően rossz. A nyugati cégek rendszerint több különböző minőségre vonatkozó előírásnak megfelelnek, míg a kínai cégek elég sokszor nem.

Pl. ha veszel mondjuk egy ezüst étkészletet, akkor nyugati cég esetén lehet előírás arra, hogy minimum hány százalék ezüstöt kell tartalmazni, míg kínai cég esetén ezüst festékkel bekent valamit fogsz kapni.

Mondjuk örülnél annak, ha ólom evőeszközöket kapnál ezüstre festve? Azt mondanád, hogy "nyami-nyami, fincsi méreg"?


#7

És ha leég a házad amiatt, mert egy olcsó kínai kábelt vettél, akkor is ezt mondod majd?

júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

15) ne mosd össze az olcsóságot a minőséggel.te arra célzol hogy ami olcsóbban előállítható az csak rossz lehet.

14) vagyis Kínában van a spórolt pénzük?az eltűnhet egyik napról a másikra.

júl. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
54%

#16

Egyrészt, nem, nem azt állítottam, ha nem tudsz olvasni, akkor inkább ne netezz.

Másrészt, még ha ezt is állítottam volna. Két olcsó termék közül nem fogod tudni megmondani, hogy melyik olcsó, mert ténylegesen lehet olcsón jó minőségben gyártani és melyik olcsó, mert egy nap alatt tönkremegy.

Tehát ugyanott tartunk, hogy ha nem akarod, hogy lutri legyen a termék minősége annak, amit veszel, érdemes a drágábbat megvenni.


És amúgy ez a leggyakrabban vett termékekre hatványozottan igaz: élelmiszer, nem igazán éri meg az egészségeddel játszani, illetve elektronikai eszközök, itt már az ingatlanod épsége is múlhat ezen.


Most az, hogy veszel egy pólót, ami egy mosás után cafatokra szakad vagy 3 évig lehet hordani, az nem fog neked ártani hosszú-/rövidtávon.

júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
17) pedig most is azt teszed,arra van kihegyezve a kommented..pont ez az hogy nem lehet már olcsón jót vennt.egyébként ott a garancia, tehát az hogy egy nap alatt tönkremegy az nem érv.
júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

#18

Lol, te tényleg nem tudsz olvasni. :D

Ebben a kommentben benne van, hogy "még ha ezt is állítottam volna". Vagyis belementem abba a hazugságba, amit mondtál és azon a szinten is cáfoltalak.


A garancia akkor létezik, ha drágább terméket vettél, mivel a garancia az árban. Olcsó termék esetében ilyen nincs, ezért marad örökre érv, amíg léteznek garancia nélküli termékek és ezek a kínai termékek rendszerint ilyenek.

júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
71%

Ne legyetek már ennyire egyszerűek.


Nem az számít, hogy a kínai piacon a paraszt mennyiért vesz gatyát, pólót, cipőt. Az reszli.


Nem tudom melyikőtök miből él, de gondoljátok végig mi az eredménye, ha az termék amit éppen a te munkahelyed készít eladhatatlan lesz, mert agyonszubvencionált kínai olyan olcsó hogy a tiétek eldhatatlan annyiért amennyiért előállítható.


Mekkora sivalkodás kerekedett már abból is, amikor az olcsó ukrán mezőgazdasági termékek számolatlanul érkeztek az EU területére. És Kína esetében ugyanez legalább egy nagyságrenddel nagyobb problémaként jelentkezik.

júl. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!