Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyetértesz a Kína elleni...

Egyetértesz a Kína elleni védővámrendszer kiterjesztésével az EU és USA részéről megvédendő a saját piacaikat a kínai olcsó dömping áruktól?

Figyelt kérdés
Azért, hogy megakadályozzák, hogy kínai cégek Kínai állam által támogatott mesterségesen alacsony árú termékekkel árasszák el és tegyék tönkre a nyugati szabadversenyes piacokat és ezzel megszüntetve a helyi munkahelyeket, csökkentve a hasznot és a tőkét valamint az állami, önkormányzati adóbevételeket?

júl. 6. 13:04
A kérdező szavazást indított:
Igen támogatom, kifejtem miért.
Nem támogatom, kifejtem miért.
14 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
50%

Nem.

Egyrészt, a "védővámok" az EU versenyképtelen gazdaságának jelzései.Illetve, a kínai termékek sikerét jelzik.


Én pl: a Temuről vettem bőröndvédőt, repülős utazáshoz.Majdnem fele annyi volt, mint a magyar, osztrák webshopokon.Kb ugyanaz a termék is.



Másrészt, a vállalatok állami támogatása az II VH után,50-60-as évekven azért elég jelentős volt Nyugat-Európában, Japánban, Dél-Koreában.



Ha Kelet-Európában lett volna fele annyi esze a politikusoknak, mint a kínaiaknak és csak feltételekkel engedik be a nyugati tőkét, akkor már lenne elég szellemi tudás saját gazdaság kialakítására, létrejöttek volna nagyvállalatok.

júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
75%
Abszolút egyet értek. Ez az olcsó kínai áru olyan mint a horgászatban a beetetés, csak addig olcsó míg van piaci verseny, ha a kínai ipar egyeduralkodó lenne annyit kérnének érte amennyit csak akarnak.
júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
64%
Én is vettem már a Temuról pár dolgot, többségében igazi ipari hulladékokat szállítottak, amik két-három nap után a kukában landoltak. Gyorsan leszoktam a Temuról való rendelésről, pénzkidobás csak.
júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
34%

azzal egyetértek hogy ne legyen dömping mert az eu piaca menne a levesbe, ezen nincs mit vitatkozni.

a baj hogy ezzel évekkel ezelőtt kellett volna kezdeni valamit, és nem most kapkodni.

sajnos az eu politikusainak nincs esze, a kínaiak meg figyeltek és lépésekkel előrébb vannak.

júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
46%

Az USA a "védővámját" az EU ellen is alkalmazza és botorság lenne azt hinni, hogy Kína ezt majd szépen benyeli és csak neki fognak fájni a védővámok amiket mi vetünk ki rájuk.


Európa 400 milliárd dollár értékben exportál Kínába. (Az EU simán 250 milliárdot tesz ki ebből ami a teljes GDP-jének a 1,5%-a, Kínánál ez durván a duplája lehet amit veszítenének ha semmit se tudnának az EU-ba hozni)


ma 13:21

"Én is vettem már a Temuról pár dolgot" Milyen telefonod van? Milyen TV-d van? Milyen autód van? (mert attól hogy USA/EU alapítású cég árulja még tele van kínai alkatrészekkel, nyersanyaggal szinte minden ami elektronika)

Az hogy a Temun szarokat árulnak az nem bizonyíték arra, hogy Kínában csak szarokat gyártanak.

júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nem Temura gondoltam hanem pl. ami hirtelen eszembe jut: kínai mézre és elektromos autókra.


Kína addig kedves és rugalmas ameddig versenytársak vannak de ha már ő diktálhat kegyetlenül visszaél az versenyelőnyével.


Mindezt persze mosolyogva teszi szívélyesen.

Tudatos kormányzati stratégia hogy előállítási ár alatt kínáljanak termékeket az EU-n belül. Sok hülye árérzékeny vásárló meg örül neki hogy milyen olcsó csak fél év múlva esetleg ki kell dobnia de nem baj majd rendel másikat. Aztán fel van háborodva hogy a munkahelye megszűnik mert Kínába költözött a gyártósor vagy megszűnt a gyár.


Pl. az ingyenes Kínából való szállítás is ilyen állami támogatott dolog volt a kommunisták részéről.

júl. 6. 13:57
 7/34 anonim ***** válasza:
37%
Nem,mert fontos hogy olcsóbban lehessen vásárolni.miért.kellene eltűrnünk hogy mindent egyre drágábban vegyünk?
júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%

@7 Hogy ne nyersanyag- és energiapazarlás legyen a vége azzal, hogy megveszed a sok silány minőségű olcsó szrt, és két nap múlva dobálod ki mert az eredeti funkcióját betölteni képtelen, semmire se jó, használhatatlan kacat.

Én kis spykamerát rendeltem a temuról, éjjellátósat, aztán mikor megjött, akkor derült ki, hogy még nappal se lát, nemhogy éjjel. A sátor egy hétvégét bírt ki a Tiszán, a plüssplédnek olyan sprőd volt a szála mintha vaddisznóbőrrel takaróztam volna, a műanyag kukának meg két hónap után megadta magát a pedálja, eltört. Többet nem is rendeltem onnan semmit se.

júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Mondjuk mert megszűnik a munkahelyed ahol gyártották ezt és utána semmit sem tudsz venni? Vagy kinyírja Kína a konkurenciát és utána a piaci árnál is drágábban adja majd?
júl. 6. 14:10
 10/34 anonim ***** válasza:
71%

Tudod mi a dömping?

Amikor valaki olcsóbban ad valamit nagy tömegben mint amennyiért előállítja.

Még szép, hogy az ilyet meg kell akadályozni, mert tönkreteszi a többieket.


Ha valaki valamit olcsón elő tud állítani és úgy megjelenni vele a piacon az kicsit más, de az országok akkor is meg kell hogy védjék a saját termelőiket.

júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!