Egyetértesz a Kína elleni védővámrendszer kiterjesztésével az EU és USA részéről megvédendő a saját piacaikat a kínai olcsó dömping áruktól?
Nem.
Egyrészt, a "védővámok" az EU versenyképtelen gazdaságának jelzései.Illetve, a kínai termékek sikerét jelzik.
Én pl: a Temuről vettem bőröndvédőt, repülős utazáshoz.Majdnem fele annyi volt, mint a magyar, osztrák webshopokon.Kb ugyanaz a termék is.
Másrészt, a vállalatok állami támogatása az II VH után,50-60-as évekven azért elég jelentős volt Nyugat-Európában, Japánban, Dél-Koreában.
Ha Kelet-Európában lett volna fele annyi esze a politikusoknak, mint a kínaiaknak és csak feltételekkel engedik be a nyugati tőkét, akkor már lenne elég szellemi tudás saját gazdaság kialakítására, létrejöttek volna nagyvállalatok.
azzal egyetértek hogy ne legyen dömping mert az eu piaca menne a levesbe, ezen nincs mit vitatkozni.
a baj hogy ezzel évekkel ezelőtt kellett volna kezdeni valamit, és nem most kapkodni.
sajnos az eu politikusainak nincs esze, a kínaiak meg figyeltek és lépésekkel előrébb vannak.
Az USA a "védővámját" az EU ellen is alkalmazza és botorság lenne azt hinni, hogy Kína ezt majd szépen benyeli és csak neki fognak fájni a védővámok amiket mi vetünk ki rájuk.
Európa 400 milliárd dollár értékben exportál Kínába. (Az EU simán 250 milliárdot tesz ki ebből ami a teljes GDP-jének a 1,5%-a, Kínánál ez durván a duplája lehet amit veszítenének ha semmit se tudnának az EU-ba hozni)
ma 13:21
"Én is vettem már a Temuról pár dolgot" Milyen telefonod van? Milyen TV-d van? Milyen autód van? (mert attól hogy USA/EU alapítású cég árulja még tele van kínai alkatrészekkel, nyersanyaggal szinte minden ami elektronika)
Az hogy a Temun szarokat árulnak az nem bizonyíték arra, hogy Kínában csak szarokat gyártanak.
Nem Temura gondoltam hanem pl. ami hirtelen eszembe jut: kínai mézre és elektromos autókra.
Kína addig kedves és rugalmas ameddig versenytársak vannak de ha már ő diktálhat kegyetlenül visszaél az versenyelőnyével.
Mindezt persze mosolyogva teszi szívélyesen.
Tudatos kormányzati stratégia hogy előállítási ár alatt kínáljanak termékeket az EU-n belül. Sok hülye árérzékeny vásárló meg örül neki hogy milyen olcsó csak fél év múlva esetleg ki kell dobnia de nem baj majd rendel másikat. Aztán fel van háborodva hogy a munkahelye megszűnik mert Kínába költözött a gyártósor vagy megszűnt a gyár.
Pl. az ingyenes Kínából való szállítás is ilyen állami támogatott dolog volt a kommunisták részéről.
@7 Hogy ne nyersanyag- és energiapazarlás legyen a vége azzal, hogy megveszed a sok silány minőségű olcsó szrt, és két nap múlva dobálod ki mert az eredeti funkcióját betölteni képtelen, semmire se jó, használhatatlan kacat.
Én kis spykamerát rendeltem a temuról, éjjellátósat, aztán mikor megjött, akkor derült ki, hogy még nappal se lát, nemhogy éjjel. A sátor egy hétvégét bírt ki a Tiszán, a plüssplédnek olyan sprőd volt a szála mintha vaddisznóbőrrel takaróztam volna, a műanyag kukának meg két hónap után megadta magát a pedálja, eltört. Többet nem is rendeltem onnan semmit se.
Tudod mi a dömping?
Amikor valaki olcsóbban ad valamit nagy tömegben mint amennyiért előállítja.
Még szép, hogy az ilyet meg kell akadályozni, mert tönkreteszi a többieket.
Ha valaki valamit olcsón elő tud állítani és úgy megjelenni vele a piacon az kicsit más, de az országok akkor is meg kell hogy védjék a saját termelőiket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!