Svájc az USA-hoz hasonlít szociális ellátások terén?
Figyelt kérdés
Európán belül ott a legmagasabbak a bérek, nyilván ezzel párhuzamosan az élet is ott a legdrágább. Viszont ahogy olvastam nincs olyan kiterjedt szociális háló, mint más nyugat-európai országokban és az egészségügy is fizetős. Ezek a dolgok ugyanígy vannak az USA-ban is, jól lehet keresni, de minden szolgáltatásnak horror ára van és nagy társadalmi szakadékok vannak.jún. 29. 12:48
1/5 anonim válasza:
Ha jól tudom, Svájcban úgy működik a dolog, mint nálunk a casco, azzal a kivétellel, hogy ott kötelező mindenkinek szerződni egy egészségbiztosítóval. Választhatsz csomagok közül, amelyek nagyjából annyiban különböznek egymástól hogy mennyi az önrész az ellátás összegéből. Nyilván minél többet fizetsz, alapból, annál kevesebbet kell perkálni amikor valami baj ér, és fordítva is igaz, olcsóbb csomag esetén sokba kerül ha dokihoz kerülsz. Az biztos, disznó árak vannak, egy ficam, (nem törés) ellátása egy ismerősnek másfél milába (Ft) fájt.
2/5 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép válasza:
Nem, Svájcban magánegészségügy van, de nincs vadkapitalizmus. Általában egy éves biztosítási díjat fizetsz, de betegként nem nagyon találkozol az egyes kezelések költségeivel, a biztosítók megoldják hogy mindenkin többé-kevésbé egységesen szétterítsék a költségeket. Nem a betegeket szívatják, hanem az orvosokat kényszerítik a hatékony ellátásra és korszerű menedzsment módszerekre, ezért a várólista kvázi nem létező fogalom. Cserébe viszont az orvosoknak nem kell engedélyt kérni a biztosítótól, hogy felírhat-e neked egy gyógyszert, a kezeléseket nem befolyásolhatja pénzügyi döntés. Rengeteg egyházi idős otthon, irgalmas rendi kórház meg szociális intézmény működik az elesettek megsegítésére akik mégsem tudnák maguknak megengedni a biztosítást, s sok egészségügyi turista jár a határokon túlra is (s amúgy Svájcba is mennek pl. Magyarországról, mert sok hi-tech gyógykúrát kínálnak).
3/5 anonim válasza:
Alapbiztositás: (egeszségügyi) mindenkinek kötelezö. Az ára attól függ, melyik településen élsz, mennyi éves vagy, nö vagy ferfi, saját részesedés összege (Franchise).
Félprivát: 2-es ágy a magánkórházban, több szolgáltatás, stb
Privát: 1-es magánszoba, magánkórház, stb
De még ekkor sincs Minden szolgáltatás kifizetve.
Anyasági 16 hét, utánna vissza kell menned dolgozni. A gyerek magánügy svájcban. A fizetésed 80%-át köteles a munkáltatód kifizetni erre az idöre.
C-Niederlassung kell hozzá, hogy szociális segélyt kapj, de ha eléred az 60-80000chf-os határt, bevonják a Bewilligungodat, mehetsz haza.
Hasonlit az amerikaihoz.
4/5 anonim válasza:
A svájci szozialis hálló a leggyengébb Europában.
5/5 anonim válasza:
Azert marad olyan sok netto a bruttoból svájcban, mert sok mindent magadnak kell megfizetned. Úgy mint amerikában. Szóval Svájc valahol Europa és Amerika között van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!