Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország vagy Ausztria...

Németország vagy Ausztria élhetőbb?

Figyelt kérdés
jún. 23. 20:14
A kérdező szavazást indított:
Németország
Ausztria
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, melyik részéről van szó. Mindkettőnek vannak élhetőbb és kevésbé élhetőbb részei. Általában keletről nyugat felé haladva egyre élhetőbb, illetve a nagyvárosok mind elég fejlettek. Ha összességében nézzük,akkor talán Ausztriát mondanám inkább, a sok hegy,friss levegő sokat hozzáad ehhez(illetve nem volt sose kettészakadva,nem volt szocializmus egyik részén se), Németországnak a déli része Bajorország Baden-Württemberg mondjuk pont olyan, mintha Ausztriában lenne.
jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

"nem volt szocializmus egyik részén se"


De volt 9 évig (1945-1954). Én éltem Ausztriában és Németországban is, szerintem egyforma, kivéve a volt keleti blokk részeket, ott tényleg szegényebb az infrastruktúra és eszméletlen bunkók a németek. Én Ausztriába mennék inkább, az osztrák nem vág át, ha meg mégis akkor ott az Arbeiterkammer, teljesen le vagy védve, akkor is ha nincs szerződésed sem. Németországban ha kifogsz valami szerb vagy román górét akkor lehet hogy cseszheted, bár ott van Arbeiterkammer.

jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
az elmúlt pár száz évben Ausztriában volt magasabb az átlag életszínvonal
jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Tök jó hogy itt beszélitek meg a disszidálást,hazaárulást!
jún. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Viszont Ausztira politikája elég rossz irányba megy mostanság.
jún. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Németország elég nagy, vannak csöves részei, főleg a volt NDK-s területek, meg pár nagyvárosban (pl. Dortmundban, Duisburgban) vannak olyan gettók, hogy a Bérkocsis utca a nyóckerben semmi ahhoz képest. A munkaadók pedig akár Ausztriában, akár Németországban ki fogják hajtani a beledet is, lobogtathatod nekik a kollektív szerződést meg a munkajogi paragrafusokat. Cserébe persze ha nem valami turbános vagy magyar/cigó vállalkozóhoz mész, akkor busásan megfizetnek.
jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!