Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-nak melyik korszak...

Az USA-nak melyik korszak volt a fénykora/aranykora, amikor a legjobban éltek az átlag emberek?

Figyelt kérdés

jún. 23. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Volt több. WWII után 50-80-as évekig. Ugye a fotokra mindenki emlékszik: 2 év kinnt nagy autó, ház.....stb. persze minden hitelből. Itthon ezr nem értettük. Persze volt hullámzás USA- ban is. Egyre több afro-amerikai került egyetemre, magas beosztásba. Édesapám tényleg mindent ezért 2 év alatt, de tart karokkal várták nagyhírű tudós volt. 2000 évektől/ bankcsodok, rossz külpolitika, erősödő keleti befolyás hozott visszaesest. Ami fontos meg: USA melyik területéről beszélünk? Maskeppen el, élt egy atlagember Idahoban, Detroitban, vagy N.Y.-ban. Mások a lehetőségek, igények, hagyományok. Szóval rengeteg összetevője van.
jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Enis az 50-és éveket mondanám főleg. Akkor volt hatalmas gazdasági fejlődés. Jól éltek az emberek
jún. 24. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg pusztán a technológiai fejlődés miatt valamikor al elmúlt egy-másfél évtizedben.

Értsd: sokkal szívesebben lennék most az USA-ban átlagos életszínvonalú személy, mint 70 évvel ezelőtt átlag feletti.

Sokkal több lehetőség (pl utazni), manapság már teljesen alapnak vett "luxuscikkel" (pl légkondi), biztonságosabb és kényelmesebb autók, jobb közigazgatási struktúra, nem beszélve az akkor még mindig jelen levő diszkriminációs törvényekről (Jim Crow).

Lehet nosztalgiázni, hogy "de szép volt az 50es évek idilli amerikai családja", de ez szerintem egyrészt sokaknál az emlékek megszépülnek hatás, másrészt képeket nézegetni mégis más mint átélni azt.

jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A jövedelmi egyenlőtlenségek a múlt század közepén voltak a legkisebbek. A második világháború után az 1973-as olajválságig tartó időszakot szokás nevezni a kapitalizmus aranykorának is, mert széles néprétegek emelkedtek fel és dinamikusan nőtt a gazdaság. Anno az ötvenes években tényleg gyári munkások is megengedhették magunknak, hogy kertes házban lakjanak, jellemzően egy fizetésből. Most már azért nehezebb, oké, hogy sok minden fejlődött és az igények sem azok, de a lakhatás, oktatás, egészségügy aránylag mind sokkal többe kerülnek, mint korábban. Nem hiába sírnak annyit a fiatalok fórumokon, hogy nekik mennyivel nehezebb, mint anno a boomer-eknek.
jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!