Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína bátran provokálhat...

Kína bátran provokálhat háborút Tajvannal, ez nem érdeke a Nyugati blokknak így nem fog kitörni konfliktus? Mi lenne az a pont, ami után már Tajvan és a szövetséges helyi és nyugati hatalmak nem tehetnék meg hogy ne válaszoljanak katonailag?

Figyelt kérdés

Most Tajvan szempontjából kérdezem, mivel számára erős provokációk sorozata a rendszeres légtér sértés és hogy tajvani felségvizekre rendre behatol a kínai hadsereg.

Egy Kína elv szerint persze egységes kínai területről beszélünk, és akkor hozzájön, hogy melyik politikai rendszernek van létjogosultsága kormányozni azt a történelmi polgárháborús események eredőjeként.

Illetve egy több évtizedes különállás politikai gazdasági szempontból jogot eredeztet-e a külön ország elvére.



jún. 16. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el azon, hogy Taiwan miért nem kiáltja ki a függetlenségét Kínától.
jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, a világban rengeteg helyen van háború a mai nap is és nem kell nekünk mindenhol mindenbe beleszólni. Valójában az ukrán- orosz háborúba se kellett volna beleszólnunk annál jobban, mint hogy van Ukrajnában magyar nemzetiségű lakosság és őket védeni, segíteni kellene, meg a konfliktus áldozatait - az ukránokat - segíteni kell humanitárius akciókkal, befogadni az onnan menekülőket. na és persze szorgalmazni, hogy minél előbb legyen tűzszünet majd egyezzenek meg valamiféle békében ők és nem mások helyettük.

Tajvan valójában Kína maga, így is tartják önmagukat, mint a valódi kínai vezetés, "Kinai Köztársaság". Szemben a kommunista vezetésű Kínai NÉPköztársasággal. Ez valójában 1 ország belső harca a kommunisták és nem kommunisták között az ország területének vezetéséért.

Mivel a Kínai Népköztársaság az elmúlt évtizedekben jelentősen megváltozott, a kommunisták már nem annyira kommunisták, Hong Kong is már része Kínának, így nem ördögtől való az az elképzelés, hogy Tajvan is "visszatérjen" a birodalomba. Ami kérdéses, hogy ezt ők is meg akarná tenni és ezért lebeg a háború. Azonban van rá esély, hogy ahogy Hong Kong is ki tudott egyezni a kínai vezetéssel, úgy Tajvan is meg tudja tenni és el lehet kerülni a háborút. Ebbe nem kellene kívülről jobban beleszólni, mint amennyire már megtették, hogy pl. az USA odaállt Tajvan mellé.

jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fel kell -e emelni bárkinek a szavát ha egy kisebbséget egy másik országban elnyomnak vagy megsemmisítenek illetve ezzel fenyegetik?


Meg kell -e védeni egy demokratikus közösséget egy rátörő kommunista elnyomástól vagy mosolyogva elfordítani a fejet hogy ez egy ország belügye?


Emberiességből fel kell -e emelni a szavunkat ha elnyomást látunk vagy csak belügyként kezelni amihez nincs közünk?


Egy családon belüli erőszakhoz van -e köze a szomszédoknak, vagy az államnak? Beleszólhat -e bárki ha verik a gyerekeket a családban?

Vagy ezt egy család belügyének kell kezelni?


Hongkongot nagyon nem hoznám fel példának, ahol Kína egyértelműen elnyomja az egyesítés óta a demokratikus pártokat, ellenzékieket félemlítenek meg bántalmaznak.

jún. 16. 13:05
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

#3 Ez a felsőbbrendűség honnan jön ami a szövegedben van?

Mégis mi az, hogy valaki kívülről eldönti melyik félnek van igaza, hol kell beavatkozni? Milyen alapon döntöd el, hogy az a kisebbség el van nyomva vagy éppen vissza van szorítva egy rossz csoport?

Itt van a mostani valós helyzet. Mikor emelte fel a szavát a nyugati világ az Ukrajnában elnyomott kisebbségekért az ukrán hatalommal szemben? Mikor is léptek fel az ukránok ellen az ottani orosz kisebbség védelméért? Mert ez a nyugati világ most fellép az oroszok ellen az ukránok érdekében pont azon felkiáltással, hoyg egy egy elnyomott kisebbségen segíteni kell, kiállni az érdekükben. Miért is számít most amit az oroszok tesznek az ukránok ellen, ha korábban nem számított mit tesznek az ukránok az ott élő oroszokkal szemben?

Vagy ott van az izraeli helyzet. A hamasz egy elnyomott kisebbség vagy egy visszaszorított terrorszervezet? Mitől lesz kívülről eldönthető, hogy egy hatalommal szemben fellépő erőszakos szervezet az épp forradalmárokat jelent vagy terroristákat? Miben más a 2014-es kormány elleni fegyveres puccs amit Ukrajnában elkövettek attól, ahogy terroristák támadnak egy kormányra, mondjuk Szudánban vagy máshol?

Valaki eldönti, hogy ez forradalom, az terrorizmus, miközben ugyanaz történik. Valaki eldöntötte pl. hogy Szerbiában joga van a koszovói kisebbségnek vallási alapon külön válnia és megsértve Szerbia területi integritását, egy mindenki által elismert ország határait megváltoztatva annak területének hatalmas részét kiszakítva új országot létrehozni és önállóan létezni. Ugyanezek a valakik pedig pár évvel később eldöntötték, hogy ugyanezt az ukrajnai orosz kisebbségnek már nincs joga megtenni még ha a kiválni készülő terület Ukrajnának csak kis részét is teszi ki.

Milyen alapon? Miért volt más a 2 eset? Azért mert az egyik így volt érdeke annak a nagyhatalomnak a másik meg pont ellenkezőleg. Semmiféle világ megegyezés nem volt benne, semmiféle egységes emberiességi szempont, egyszerűen az egyik esetben A-t mondtak, a másikban nem sokkal később meg az ellenkezőjét.

Ezért nem kellene beleszólni azonnal mindenbe mert nem tudhatod mi a valóság. Valamikor később majd megtudod, hogy "bocs, hazudtunk, csak kitaláltuk, hogy tömegpusztító fegyvert akarnak létrehozni és megtámadni vele a fél világot, mert kellett az iraki kőolaj". De te elhitted, támogattad és elvártad ezektől a katonai hatalmaktól, hogy máshol is "védjék a demokráciát", miközben a hazugságuknak köszönhetően romba dőlt egy ország és emberek százezreit küldték a halálba.

jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4. Értem tehát te a homokba dugom a fejem elvű politika pártfogója vagy.

Oksa. Mindenki megdögölhet körülöttünk mi nem szólunk semmiért. Ha Nyugat vagy USA nem harcolt volna a hidegháborús módszerekkel a kommunizmus ellen, akkor itt még mindig diktatúra lenne. Gondolom neked mindegy csak ne szóljanak bele egy ország belügyeibe.

A felelősség elhárítása is egy felelősségvállalási szint.

Az egyébként hogy van egy erkölcsi állásfoglalásod és kiállsz ezért az pökhendiség vagy magasabbrendűségi érzés, hanem egyszerű felelősségvállalás és a szabadság védelme humanitárius hozzáállás.


Ukrán orosz kisebbség ügyében pedig nem nagyon ítélkeznék, amikor az orosz kisebbség nagy része védi jelenleg Ukrajnát az orosz agresszióval szemben.

Tudod az amit idehaza a fidesz propaganda média terjeszt nem kell bekajálni egy az egyben. Sőt kérnék tőled egy kicsit több kritikus hozzáállást. Már ami a magyar töriből és az orosz elnyomásból következik azért is.

jún. 16. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Nem, nem érted.

Én annak pártján vagyok, hogy ELŐBB tanuljunk egymásról, ismerjük meg a valóságot és csak akkor szóljunk bele ha az elkerülhetetlen és minden egyéb körülménytől függetlenül helyes.

A történelmünk már éppen eléggé megmutatta, hogy attól mert valaki képes beleszólni még általában jobb lett volna ha nem teszi meg.

Te meg összekevered a jóemberkedést a valóban jó döntésekkel és a jó tettekkel, az önrendelkezés elfogadását meg egy kalap alá akarod venni azzal, hogy nem segítenek amikor kellett volna. Szándékosan nem akarod felfogni azokat a konkrét eseteket amiket leírtam.

jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!