Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most, hogy Törökország az EU...

Most, hogy Törökország az EU helyett a BRICS-hez csatlakozik, várható, hogy a NATO-ból is kilép?

Figyelt kérdés
jún. 4. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Remélem. Erdogán vezetése alatt Törökország csak púp a NATO hátán.
jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Az egyik gazdasági, a másik katonai szövetség. Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz.
jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azzal a NATO elveszítené a 2. legerősebb tagját, egyben Izrael még nagyobb bajba kerülne. Vallási okok miatt a muszlim világ nagyot erősödne katonailag a törökökkel.
jún. 4. 15:02
 4/6 A kérdező kommentje:

"Az egyik gazdasági, a másik katonai szövetség. Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz."


Ebben van igazság, de az utóbbi években egyre inkább elmosódtak ezek a határok. Az EU gazdasági szövetség, mégis beleavatkozik két nem EU tag ország háborújába.

jún. 4. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Én voltam olyan kiváncsi és megnéztem a NATO tagállamok listáját és Törökország kivételével, szinte csak olyan tagállamai vannak a NATO-nak, akik egyébként gazdaságilag is szövetséget alkotnak, talán Albániát leszámitva -nem is tudtam, hogy ők is NATO tagok-.
jún. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
Törökországnak stratégia elhelyezkedése van, nem nagyon fogják engedni, hogy kilépjen.
jún. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!