Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem értem az EU-t és a NATO-t....

Nem értem az EU-t és a NATO-t. Ukrajna támogatása helyett inkább Izraelt kéne segíteniük. Mi lehet az oka az állandó hibás döntéseiknek?

Figyelt kérdés

Ukrajna esetében nyilvánvaló, hogy csakis a béke lehet a megoldás. Persze ehhez új ukrán vezetésre is szükség lenne.


Izraelt orvul megtámadták. Hatékonyabb nemzetközi akarattal ott békét lehetne teremteni. És arra kell törekedni, hogy az végleges megoldás legyen.



jún. 4. 10:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem értem, hiszen Izraelt támadták meg. Védekezése jogos. Részéről jogos a nemzetvédelem.


A kérdés az az volt, hogy miért nem fektetnek a világ hatalmai nagyobb hangsúlyt a béke megteremtésére Izrael és Palesztina kapcsán.

jún. 4. 12:52
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem védekezik, hanem támad, folyamatosan civil célpontokat, megöltek már több ezer gyereket.
jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Izrael nem akarta ezt a háborút. Nem Izrael okozta. Ha Izraelt nem támadják meg, akkor ott most nincs háború. Ezt mindenki tudja. Azt is tudja mindenki, hogy a háború az veszteségekkel jár. Mind a kettő oldalon. És erre semmi szükség sincsen.


A kérdés az az, hogy miért nem törekszik a világ közössége arra, hogy ott mielőbb béke legyen?

jún. 4. 17:41
 14/19 anonim ***** válasza:

#11


"Nem értem, hiszen Izraelt támadták meg. Védekezése jogos. Részéről jogos a nemzetvédelem."


Izrael már réges régen túllépett a jogos védekezésen, amit Izrael csinál, az kőkemény népírtás.


"A kérdés az az, hogy miért nem törekszik a világ közössége arra, hogy ott mielőbb béke legyen?"


Kérdezd meg az USA-t, nagyjából az az egyetlen állam, amelyik kitart Izrael mellett. Az EU, az ENSZ, a NATO, és sok másik államszövetség már többször kérte Izraelt, hogy fejezze be a harcokat.

jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

A béke megteremtésére kell törekedni minden oldalról. Mind a kettő oldal lövöldözi a másikat. Az ENSZ-nek kéne a békét ott megfoganatosítani.


De akkor is az a hibás, aki elkezdte a támadást. Ez az ok. Oka a háborúnak. Nem Izrael kezdte a támadást.

jún. 4. 22:45
 16/19 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy nagyon szubjektívek a válaszok. Nem is értem. Szerintem az izraeli béke mielőbbi megteremtése az globálisan is mindenképpen fontos lenne. Ráadásul fennállhat a veszélye az eszkalálódásnak. Azt gondolom, hogy Izrael stabilitása és békéje az a világ stabilitását és békéjét mindenképpen erősítené. Tehát arra tagadhatatlanul mielőbb szükség van.


Ukrajna békéjét azonnal meg lehetne teremteni, ha az ukrán elnök kijelentené a fegyverletételt és békét kötne Oroszországgal. Ukrajna destabilizálja a térséget azzal, hogy nem köt békét Oroszországgal. Semmi értelme a harcoskodása Oroszországgal szemben.

jún. 7. 17:24
 17/19 anonim ***** válasza:

16


Pontosan. Olyanok a valaszok, kinek szaja ize szerint palesztin vagy izrael parti. Sokan szeretik elfelejteni mit tett a hamasz (es vele szimpatizalo civilek) es tamogatoik.

A hamasznak erdeke hogy folytatodjon a haboru, vezetoik nincsenek Gazaban. Nincs mitol felniuk. A civileket szivesen felaldozzak, hogy mutogassak “nezd mit tett izrael” ez a propagandajuk resze. A zsidokkal szembeni eloitelethez eleg ha hazudnak (mint az kiderult nem is olyan reg az aldozatok osszeteteleben pont az ensz javitotta) vagy civilek moge bujnak, mert igy tovabb befolyasolhatjak a kozvelemenyt. (Mikozben a befogado orszagokban meg tombolnak es szeretik pofan verni a zsidokat vagy ha ugy gondoljak hogy az. Vigyazz hogy nezel ki…!)

Ennyi az egesz. Jol csinaljak. Mellejuk allnak, annak ellenere is, hogy rengeteg foto es video bizonyitja mit csinaltak fokent civilekkel , es ami nonszensz, hogy meg mindig tartanak fogva noket, gyerekeket is. Errol is szivesen feledkeznek meg az emberek… milyen furcsa, mi?

nemreg lattam egy videot, amit hamaszosok vettek fel (es kuldtek el az elraboltak csaladtagjainak) eleg durva, ahogy kijelentik hogy szepek a lanyok.. “teherbe eshetnek”, aztan a veres nadragu lanyt (feneken) teszik be egy kocsiba.. meg van vagva, es a csaladtagok egyeztek bele, hogy megmutassak.

(Megjegyzem en nem tettem volna. Akinek bizonyitani szeretnenek, azok elvakult zsidogyulolok, akkor se hinnek el ha a szemuk elott tortenne. Teljesen felesleges volt nyilvanossagra hozni. Nem erdemlik meg hogy elvezkedjenek rajta. A gyomrom fordul fel.)


Ennek ellenere tudom, hogy nem minden gazai ilyen. A gyerekeket erre nevelik, hamarabb tanul meg bombat dobalni mint 10-ig szamolni. A nokkel ugy bannak mint egy kapcaronggyal.. ott a saria, meg dgy asztalhoz sem ulhetnek a ferfiakkal.

Agresszivek, lustak, tanulatlanok kozepkori felfogassal.

Ezen kene valtoztatni. Mashogy ennek sose lesz vege. Es biztos van, akit meg lehetne menteni.


Keressetek ra interneten miket nyilatkoznak (cikk, videok) a hamasz vezetok. Lesz@rjak a civileket, a celjuk hogy meghaljon az osszes zsido es a “hitetlenek”. Miket muvelnek mar a befogado orszagokban?! Elkepeszto. Azt hiszik nekik barhol barmit lehet. A fejünkre nonek, mert sokan a zsidok miatti ellenszenv miatt, mellettük allnak.

Nekem semmi kedvem a sariahoz, a zsakruhahoz, meg a kegalis eroszakhoz. Nem egy felvilagosult nep.

Valtozniuk kene.

jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#15


"A béke megteremtésére kell törekedni minden oldalról. Mind a kettő oldal lövöldözi a másikat. Az ENSZ-nek kéne a békét ott megfoganatosítani."


Az ENSZ nem tud mit tenni, azon kívül, hogy békére szólítja fel az országokat.


"De akkor is az a hibás, aki elkezdte a támadást. Ez az ok."


Te történelemórán hol jártál, kedves barátom? Mert itt most egy évtizedek óta tartó háborúról beszélünk, amiről szemmel láthatóan neked nem sok fogalmad van.


"Ukrajna békéjét azonnal meg lehetne teremteni, ha az ukrán elnök kijelentené a fegyverletételt és békét kötne Oroszországgal."


A NATO és az EU a biztosítéka a hosszú távú európai békének. Putyin és csatlósai (pl. Orbán) a NATO és az EU által biztosított integráns egységet bomlasztják, azért, hogy Oroszország minél nagyobb befolyáshoz jusson Európában. Ha a béke szerinted azt jelenti, hogy átengedjük Ukrajnát Oroszországnak, akkor valóban igazad van. Aztán majd nézegethetsz, amikor maholnap azon kapod magad, hogy a Putyini-diktatúra tombol fél Európában.

Ha most engedünk Putyinnak, az egy második hidegháborút fog szülni.

jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Pontosan! A hamasz es a hezbollah is evek ota bombazza oket (ovohelyek, vaskupola). Ez regota tart.
jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!