Magyarországon nagy probléma, hogy a falvakból elmennek a fiatalok. Régen pl. a 80-as években sokkal többen foglalkoztak szakmunkával,mezőgazdasággal ezért találtak helyben munkát. Most viszont nagyon sokan mennek egyetemre és nem fognak találni mérnök munkát egy kis faluban, ezért érthető módon városba költöznek. Nyugaton ez másképp lenne? Azt gondolom hogy nyugaton még inkább igaz az hogy a fiatalok egyetemre mennek. Németországban a falakban vannak olyan álláslehetőségek amiket diplomások tudnak betölteni?
2024. máj. 9. 15:44
1/10 anonim válasza:
Azt nem tudom mennyire élhető munka/pénz szempontjából.
De itt ausztriában a falvakban tipikus, szép házak vannak muskátlival az ablakban, 1-2 autóval a házak előtt, minden fel van újítva és gyönyörű a környezet.
2024. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
"Németországban a falakban vannak olyan álláslehetőségek amiket diplomások tudnak betölteni?"
A németek hajlandóak ingázni, ezért is gyárt a német autóipar olyan autókat amik erre alkalmasak és ezért is van sűrű autópályahálózatuk:
Ahol biztosan élhetőek a falvak is az Svájc. Nagyon sűrű tömegközlekedési infrastruktúrájuk van, az átlag "falu" ( értsd kistelepülés 2000 fő alatti népességgel) is rendelkezik alapvető boltokkal és szolgáltatásokkal így nem élhetetlenek.
Nyugat-Európában hamarabb megtörtént az az ingatlanár robbanás, amin mi estünk át az elmúlt pár évben és ők ehhez már alkalmazkodtak. Egy nagyvárosi lakás áráért tudsz venni 20-30km-re kistelepülésen egy kastélyt. Ha adott az infra az ingázáshoz akkor ez vállalható.
2024. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
#2 itt Svájcban is azért vannak elnéptelenedő falvak, de messze nem annyi, mint Magyarországon. Az infrastruktúra általában tényleg jó, de itt is a fiatalok inkább a nagyobb városok környékére vándorolnak, főleg a tanultabbak.
2024. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
"#2 itt Svájcban is azért vannak elnéptelenedő falvak"
Hol?
2024. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Svájcban.
2024. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Itt mifelénk az a jellemző hogy van egy 10-20 000 lakosú város és annak a 15-20 kilométeres körzetében egy csomó kis falu,sok esetben csupán 6-8 házzal. Ezekben a nagyobb városokban van annyi munkalehetőség hogy a környékbeli falusiaknak pont elég. Az úthálózat olyan sűrű hogy van hogy egy hegy tetején lévő 10 házas faluba 3 úton is föl lehet menni.Mindenkinek van autója amivel bejárnak dolgozni. A városlakók közül meg sokan elektromos kerékpárral járnak be mert arra van támogatás. Szóval az a lényeg hogy a falun élés nem igazán jár háránnyal.
2024. máj. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Persze. Németországban nagyon fejlett a falvak többsége. Mondom ezt úgy, hogy több német és osztrák barátom van, akiknek a többsége falvakban él, így sokat járok ki hozzájuk is, meg tanulni is.
2024. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
7. vagyok.
U. i.: Sem Ausztria, sem Németország nem "nyugat" klasszikus értelemben. Mindkettő Közép-Európa. Egy picivel vannak csak nyugatabbra tőlünk, mégis más a színvonal... (Bocsi: előbújt belőlem a földrajzos.)
2024. máj. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 A kérdező kommentje:
Felenk nincsenek falvak hanem csak kis varosok es az emberek a legkozelebbi nagyvarosba jarnak dolgozni. Mindenkinek van autoja, ez nem problema.
2024. máj. 10. 04:10
10/10 anonim válasza:
Az urbanizáció világszíntű jelenség, nem csak Mo-ra vonatkozik.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!