Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha románia annyira bezzeg...

Attilav kérdése:

Ha románia annyira bezzeg ország akkor miért nem engedik be a schengeni térségbe ?

Figyelt kérdés

Ott elméletileg jogállam van, kapják az EU-s pénzeket, egyes régiók fejlettebbek magyarországnál, egyes régiókban a fizetések is magasabbak. Mégsem akarják egyes nyugati EU tagországok a szárazföldi schengeni tagságukat megszavazni.

Miért ? Orbánnal akarnak kitolni, és amíg magyarországon nem lesz kormányváltás addig románia sem lesz szárazföldi schengen tag ?

Félnek a migráns áradattól ? Magyarellenességből nem szavazzák meg a schengeni tagásot, nehogy az erdélyi és az anyaországi magyarság könnyebben tudja tartani a kapcsolatot ?



máj. 5. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Ez is csak azt bizonyítja, hogy mennyire inkompetens az orbán banda, hogy egy annyira korrupt ország, mint románia, akit emiatt be sem akarnak venni a schengeni övezetbe is letudott hagyni minket gazdasági téren. Még ők is képesek voltak erősebb gazdaságot kiépíteni és magasabb jólétet biztosítani, csak orbánék nem.
máj. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
2024. április 1-je óta Románia és Bulgária Schengen-i övezet részei. Szívesen! Legközelebb tájékozódj mielőtt olyanra akarsz propagandát építeni ami nem igaz!
máj. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudom az osztrákok ellenezték nagyon a belépést, elvileg nem bíznak a román határvédelem felkészültségében, de az is benne volt, hogy választások lesznek náluk is és a jelenlegi néppárti kormánynak nagyon kellene mutatni, hogy tesz valamit migránskérdésben, ezt pedig felhasználhatja kampánycélra.
máj. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es: Csak a légiforgalomban vezették be a schengeni rendszert, a szárazföldi schengen sajnos még várat magára.
máj. 5. 22:09
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Ausztria volt ellene leginkább, amiben az is benne volt,hogy a románok elsődleges célországa Ausztria,igen nagy számban mennek ki oda mindmáig.
máj. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MDaniel98 ***** válasza:
Az osztrákoknak és a hollandoknak vannak/voltak fenntartásaik.
máj. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Romania 2007-ben csatlakozott az EU-hoz, 2011-ben az osszes feltetelt teljesitettek.


Ausztrianak az a baja, hogy annak ellenere, hogy schengeni szomszedokkal vannak korbe veve, az oda erkezo migransok 75%-at egyik szomszed sem regisztralta. Ez alapjan a schengeni koncepcio nem mukodik, akkor pedig semmi ertelme boviteni egy eleve nem mukodo dolgot.


Ebbol egy belpolitikai ugyet krealtak, egyaltalan nem szamit, hogy a roman vagy bolgar parlament vagy maga az orszag hogy mukodik.


De ha jol tudom, a magyar, szloven, szlovak es cseh szomszedokkal kozos hatarain jelenleg is ervenyben van a haterellenorzes. Ez azt jelenti, hogy ezekben az orszagokban sem biznak.

máj. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dviz ***** válasza:
64%

Az, hogy Románia és Bulgária még mindig nincs maradéktalanul Schengenben, nem az életszínvonallal és a migrációval függ össze, hanem leginkább gazdasági érdekekkel. Alapvetően holland, német, dán és francia kikötők csatája a török, görög és román kikötők ellen.


Ha Románia és Bulgária szárazföldi határokkal léphet be Schengenbe, Görögország kikötőinek szárazföldi kapcsolata lesz a schengeni övezettel (ma Görögország Schengenben van, de nincs szárazföldi kapcsolata a többi schengeni országgal), a Törökországból érkező áruknak pedig csak átlépni 1 határt. Ez azt jelenti, hogy a rakomány közvetlenül a Földközi-tenger keleti részéből (a Szuezi-csatorna) eljuthat Közép-Európába anélkül, hogy át kellene kelnie a Földközi-tengeren és az Atlanti-óceánon. Ezzel rengeteg időt és pénzt takarítanának meg, de a nyugat-európai kikötők forgalmát is csökkentené (talán 20-30%-kal). Ahhoz, hogy megértsük, mekkora rakományt zárnak el a határok, meg kell nézni a Bulgáriából Romániába vezető átkelőt, ahol 50 km-es kamionsorok jellemzőek. Még a romániai és magyarországi határátkelőhelyeken is 10 km-es kamionsorok állnak.


Ausztriának viszont olyan belpolitikai okai vannak, amelyek nem kapcsolódnak tranzitproblémákhoz. Valójában Ausztria gazdaságilag profitálna Románia és Bulgária schengeni csatlakozásából.

máj. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Orbán helyében meglobogtatnám a "magyarellenesség kártyát", erdélyben van a legnagyobb magyar kisebbség, a román magyar határ román oldalán is sok magyar él, úgyhogy verni lehetne a diszkrimináció ellenes vasat brüsszelben, engedjék csak be romániát a szárazföldi schengenbe, meg lehetne vádolni a vétózó országokat azzal hogy magyarellenesek. Aminek még nyugat európai országok esetén is van némi alapja sajnos, lenéznek minket mert szegényebbek vagyunk. Osztrákok ráadásul elvették a fertő tavat, lehet bennük egy paranoia hogy egyszer visszavesszük, mint ahogy a románok is paranoid módon félnek hogy visszavesszük erdélyt. Lehet az osztrákok azért vétóztak mert románia teljes schengeni tagságával nagy magyarország feltámadásától tartanak ? :))
máj. 11. 14:39
 10/10 anonim ***** válasza:

"Osztrákok ráadásul elvették a fertő tavat, lehet bennük egy paranoia hogy egyszer visszavesszük, mint ahogy a románok is paranoid módon félnek hogy visszavesszük erdélyt. Lehet az osztrákok azért vétóztak mert románia teljes schengeni tagságával nagy magyarország feltámadásától tartanak ? :))"



Jézus, ezt valami elborult mi hazánkos fórumon olvastad?

máj. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!