Az európai unió a Facebookot miért nem akarja betiltani, mint a tiktokot?
A TikTok egy kínai közösségi portál, aminek nagyságrendekkel lazább adatvédelmi szabályoknak kell megfelelnie, mint pl. a Facebook-nak. Emiatt fennáll a veszélye annak, hogy a TikTok-on keresztül gyűjtött adatok olyanokhoz kerülnek, akikhez nagyon nem szabadna. Ez kezdődik onnan, hogy deepfake videókat gyártanak gyanútlan TikTok videókból, odáig, hogy Kína közvetett és közvetlen módon megpróbál beavatkozni más országok belügyeibe.
Elég egy jól beállított deepfake videó, amiben pl. egy-egy kínával szemben protekcionista politikus szájába adnak valami kényelmetlen mondatot. Sajnos a karaktergyilkosság olyan, hogy hiába derül ki idővel az igazság, az vagy későn derül ki, vagy jóvátehetetlen.
Van még egy komoly filozófiai különbség a keleti hódítás és az amerikai "demokrácia-export" között. Előbbi totalitárius és szimplán elnyomó (ld. Ujgurok és az Ukrajna elleni hódító háború). Utóbbi általában üzleti ajánlatot ad, ami még akkor is sok win-win elemet tartalmaz, ha egyébként az USA felé kedvezőbb. Tegyük hozzá, hogy az USA közel-keleti konflikutosokban általában meghívásra vesz részt, és egyszerűen pusztán a legnagyobb szereplő. A cél egyébként mindig egy olyan, egyébként szuverén kormány felállítása, amelyikkel lehet üzletelni. A Kínai-orosz cél mindig egy vazallus állam kiépítése (ld. Fehéroroszország és egyre inkább Magyarország)
Szóval az erős adatvédelmi szabályozás, a perelhetőség és az eltérő filozófia mind oda mutat, hogy inkább a Facebooknak adok adatot, mint bármelyik keleti közösségi médiának.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!