Az Egyesült Államokban a felsőoktatás teljesen piaci alapú és azért vannak ilyen "fura" képzések?
Szerintem baj,hogy a piaci alap, az nem a munkaerőpiacot jelenti számukra, hanem embereket, akik hajlandóak fizetni érte.
Például a nem túl okos liberálisoknak, akik nem tudnának egy mérnökit, orvosit, közgázt, jogot elvégezni, kitalálták,hogy legyen:
-Gender studies
_-Women's studies
-Toxic Masculinity studies
-Feminism studies
-Critical race theory (CRT)
vagy a kettő kombinációja a Critical Race Feminism studies
Elvégzi és mondhatja,hogy diplomás meg értelmiség.Közben ezek teljesen kamuszakok.A munkaerőpiac nem tud velük mit kezdeni, középszintű adminisztratív állásokat lehet velük betölteni, de az menne ilyen diploma nélkül is.
Persze, az egyetemek megkérik az árát.Amúgy PHD program is van némelyikből.
Magyarországon is van pár kamuszak,főleg posztgraduális képzésekből, de azért nem annyira gyakoriak.
A felsőoktatás terén egyáltalán nem baj, ha a kormány a piaci viszonyokhoz kalibrálja az állami helyeket, létszámokat.
Szerintem azzal semmi baj nincs, ha valaki a saját pénzéből kifizet, akármilyen kamuszakra, aztán úgyse kezd vele semmit a munkaerőpiac, elmondhatja,h van diplomája, valszeg úgyse dolgozna életében, de lényegében senki nem járt rosszul,mert nem az adófizetők fizetik meg helyette,hanem ő maga.
Magyarországon rengeteg olyan államilag támogatott képzés is van,aminek semmi értelme nincsen, vagy legalábbis semmi értelme annyit kitermelni belőle az adófizetők pénzén, hogy aztán a munkaerőpiac ne tudjon velük mit kezdeni, ez inkább probléma, mert a fenti esettel ellentétben itt mi fizetünk azért, hogy mások aztán ne menjenek vele semmire,szóval senki se jár jól.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!