Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mi lesz az eredmén...

Medveczki Gábor kérdése:

Szerintetek mi lesz az eredménye az ukrán-orosz háborúnak? Ki fog győzni véleményetek szerint, és mi lesz a következménye ennek a háborúnak, ha egyszer békeszerződéssel akár már néhány hónapon belül lezárják ezt a háborút? (Oroszország, Ukrajna)

Figyelt kérdés

2024. ápr. 24. 18:47
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
27%

“Oroszország pedig NEM fog és nem is akar majd tovább támadni egyetlen nyugati országra, hacsak azok sértettségükből fakadóan nem fognak visszavágni már közvetlenül Oroszország ellen”


A kerdezo naiv, pincsiszerű rajongása Putyinért láthatóan határtalan:)


Természetesen Lettország megtámadása sem úgy kezdődne, hogy “Putyin vagyok és hódítani akarok”, hanem a lettországi oroszok elleni népirtásról szóló propagandával, majd a lettirszagi orosz szeparatisták megvédésével.


Ha már Putyin tetteibol nem tanultál, kerdezo, legalább Putyin fő peldaképének, Hitlernek a háborús kommunikációját tanilnanyoznad: mit tett és mondott csehorszag megszállása majd Lengyelország megtámadása indokaként. Ő is mindig csak visszavágott, jogos sértettségből.

2024. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
30%

21: uncsi troll vagy, bújj vissza a barlangba.

mondjuk a lettek európaiak és nem olyan szlávok mint az ukránok egy full korrupt államban ahol ölik egymást, magadtól vagy ilyen hülye? eu és nato tagként orosz kisebbséget irtani? hát a te fejedben is éhen döglene az agyrágó bogár...

mellesleg ha már ennyire hitlerezel, nézz szét a szeretett ukrajnádban ahol bandera kultusz van meg a horogkereszt elég népszerű:

[link]

2024. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
37%

22:


Ukrajna kapcsán is el tudta hitetni a Kreml az erre fogékonyakkal, hogy népirtást hajtott végre Kijev az orosz kisebbségben, miért pont Lettország kapcsán ne vennék elő ezt a kártyát? (Mellesleg szoft verzióban már zajlik a hergelés a lettek ellen az orosz tévékben).


Horogkeresztes tetkos gyermeklelkű felnőttek minden országban léteznek, elég kimenni nálunk is egy MiHazánk tüntetésre, vagy megnézni egynémelyik Wagneres vezető tetovalasait. Viszont államfői szinten mostanában Putyinon kívül mást nem hallottam, aki nyilvánosan mentegette volna Hitler 39-es invázióját Lengyelország ellen.

2024. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
30%
23: köszönjük az esti mesét, jó éjszakát!
2024. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

23/24


Ha nem is volt Ukrajnában népirtás, de folyamatosan zaklatták az orosz kisebbséget Ukrajna keleti megyéiben, de sajnos nem csak őket zaklatták, más nemzetiségű kisebbségekkel sem bántak túl jól: ld. a magyar kisebbségek, csak az ő országuk nem olyan nagyhatalmú és jelentőségteljes, hogy emiatt egy háborús konfliktusba keveredhessen Ukrajnával. De Oroszországban sem ez volt az igazi ok a támadásra, inkább Ukrajna NATO és EU tagsága volt az, amit Oroszország nem engedhetett volna meg. Különben az egész csak egy jól szervezett politikai játszma volt a nyugati liberális, globalista világrend (USA és hű csatlósa az EU elit) és Oroszország között. Ukrajna pedig ennek a játszmának csak a szenvedő fele, akik emiatt a saját országukat is feláldozták, miután sajnos beleugrottak a nyugat által hamisan! beígért uniós és NATO csatlakozás álmának és készek voltak felforgatni az addig jól működő oroszbarát kormányukat 2014-ben. Jobban tették volna akkor, ha meg sem történt volna számukra a Majdan forradalmuk, hanem maradt volna minden békésen.Oroszország pedig Ukrajna nyugatosítását már végképp nem tűrhette tovább, mert ha Ukrajna elesik, a következő nyugat által támadandó ország ő lett volna, azt pedig elfelejtheti ama mohó nyugat! Így is az egész uniós keleti bővítésnek csak a nyugat oroszellenes politikája volt az egyedüli célja, mert ez által ama nyugat a tervei szerint közelebb jutott volna Oroszországhoz, és ehhez már csak Ukrajna felforgatása és behódoltatása volt az utolsó csepp, és ezért harcol Ukrajnában Oroszország.

Az a nyugati HAZUGSÁG pedig, mi szerint Oroszország ezek után győztes hatalomként bevonulna EU országaiba, tökéletes BULLSHIT, mert győztesként Oroszországnak más eszközei is lesznek diplomáciai eszközökkel a befolyásának európai növelésére, hacsak a vesztes nyugat nem provokálja egy újabb háborúra bármilyen módon, de azt inkább ne is tegye. Veszíteni is tudni kell méltósággal! Az pedig egy külön vereség lesz a Nyugatnak, ha még a parlamenti politikai többségét is el fogja veszíteni a nemzeti konzervatív jobboldal javára!

2024. ápr. 28. 18:18
 26/38 anonim ***** válasza:
34%
18:18: nemzeti konzervatív jobboldal. Höhö.
2024. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
37%

26:


Szóval a nyugat a mohó, még véletlenül sem az utolsó nagy gyarmattartó birodalom, Oroszország, aki képtelen elfogadni, hogy a függetlenedett korábbi provinciák maguk akarnak dönteni a sorsukról, igaz?:)


Csak azt nem értem miért kellett ennyit írni, elég lett volna ha azt mondod, hogy a véleményed az “oroszhirek.hu”-n megtalálható, ahol a szerkesztőség elérhetősége: oroszhirek@yandex.ru

2024. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Oroszország csak szeretné megtartani egykori szövetségeseit és nem egy új Szovjetúniót szeretne már helyre állítani, az már megbukott; erre pont eme EU törekszik a szélsőbalos globalista liberális őrült politikájával. Oroszország egy független államokból álló államszövetséget szeretne, és neki igenis Ukrajna és Fehéroroszország is fontos, a két keleti szláv testvéri nép. Amennyiben átengedné bármelyiket is ama mohó Nyugatnak, a következő célpont pont Oroszország lenne annak a Nyugatnak, és ezt Oroszország NEM szeretné, ezért is lépett nagy erővel Ukrajna ellen, de nem is ők az igazi ellenfél, hanem csak a mögötte álló nyugati liberális globalista birodalmak hódító politikája. Ez az EU és Európa is jobban járt volna béke tekintetében, ha meg sem történt volna ez az "átkos" keleti bővítés, mert ez csak a jelenlegi oroszellenes nyugati politika egyik eszköze volt, hogy a keleti "csatlósokon" keresztül ama Nyugat közelebb kerülhessen Oroszországhoz és bomlassza azt, miként ezt már tette Ukrajnában is, amire a szerencsétlen ukrán nép is vevő volt és az uniós és NATO csatlakozás hamis! igéretei miatt készek voltak egy forradalommal szétverni és elzavarni a jó! oroszbarát vezetést, akkor még igazi Ukrajna volt, ma pedig már csak egy hadszíntér Ukrajna, ahol a gazdasági eszközök jó része külföldi kézben van és a kormányt is külföldről irányítják ma már; tele van az egész kormányuk és parlamentjük nyugati, amerikai és európai nem hazai politikusokkal, ezért már nem is beszélhetünk szuverén és független Ukrajnáról, legfeljebb földrajzilag és geopolitikailag még van egy Ukrajna nevű ország, de hogy mi lesz a sorsa, az a nyugati birodalmi politikusoktól és Oroszországtól függ; ők ketten harcolnak Ukrajna területén Ukrajna megszerzéséért, ha jelképesen is, de mint politikai játszma, így zajlik minden az ukrán nép feje fölött, de nem értük!
2024. ápr. 29. 02:51
 29/38 anonim ***** válasza:
54%

Jézus ereje.. ember!


Képes vagy azt röhögés nélkül leírni, hogy:


“Oroszország egy független államokból álló államszövetséget szeretne, és neki igenis Ukrajna és Fehéroroszország is fontos, a két keleti szláv testvéri nép.”


Oroszország épphogy a függetlenséget nem hajlandó tolerálni sem Ukrajna, sem Fehéroroszország vonatkozásában.


Amit látunk az egy pánszlávista (de legalabbis a keletiszláv népekre kiterjedő) orosz imperializmus, abból is a katonai fajta.


Lehet, h Putyin bácsi a szíve mélyén azt szetetné, hogy Ukrajna és mások önként, testvéri szeretetből csatlakozzanak az orosz vezetésű “Russzkimír”-hez, de láthatóan azt nem tudja elviselni, ha ehhez a Putyinista orosz modell nem elég vonzó, és ez esetben katonai erővel teremti meg a “független” testvérnépek csatlakozását.

2024. ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
A SZU bukása után egy FÁK (Független Államok Közössége) alakult meg, ezek tehát politikailag függetlenné váltak már Oroszországtól. Putyin célja pedig annyi, hogy ha már ezek keleteurópai egykori szövetségesek elpártoltak tőle, mert ama terjeszkedő nyugat átcsábította őket szép és jól hangzó szavakkal, de legalább a szláv kultúrájú népek maradjanak meg az új szövetségében, tehát Ukrajnának is ABBAN van a helye, és nem pedig nyugaton! egyébként is annak a terjeszkedő nyugatnak ez a keleti bővítés csak és kizárólag az oroszellenes nyugati terjeszkedő politika volt a célja, hogy így ezek révén nyitott pályán haladhasson Oroszország felé. Ukrajna lett volna az utolsó láncszem ehhez, s aztán jött volna nekik Oroszország, de ezt már Oroszország nem engedhette meg. Belaruszt is erre a célra szánták, de ott Lukasenko megvédte a népét és a mai napig stabil ott a politikai légkör.Egyébként Putyin őket sem akarja beolvasztani Oroszországba, hanem egy egyenlőségen alapuló Államszövetséget tervez velük, de erről még sok vita van. Nem csak Oroszország akar terjeszkedni tehát, ama nyugat is ugyanezt szándékozza, de bár inkább ne is tette volna, de őszintén, hanem maradt volna a 2004 előtti uniós felállás, akik 40 évig együtt is voltak korábban a nekik megszokott liberális, atlantista, globalista demokratikus ideológiájukkal, ebbe ez a átkos keleti bővítés ideológiailag nagyon nem fér bele, néhány kivétellel, ami leginkább Lengyelország és a Balti államok, akik a legvéresszájúbb oroszellenesek és ott "irtanák" Oroszországot, ahol csak tudnák. De Magyarország példáján is látható nyugaton, hogy eme ország még mindig erős orosz szövetséges, és a nyugati háborúpárti országokat csak akadályozza tevékenysgével. Minek is kellett ezzel az országgal akkor tárgyalni a NATO-ról és az EU-ról?! Bizony kár volt! Mert miatta az EU most nagyon is fenyegetve érezheti magát az oroszbarát, békepárti radikális pártok erősödésétől és még a trumpi radikális irányzat is alakulhat még pozitív irányban. S ha közben Oroszország végérvényesen győz Ukrajnában, mert ama ország sem fogja már sokáig bírni, és kénytelen lesz békét kérni bármi áron. Ez pedig Oroszország érdekérvényesítő képességeit fogja erősíteni a világon, de Európa egy részén feltétlenül; és máris szakad az egész EU: a globalista liberális baloldal menekülni fog innen egy másik uniós részegységbe és mindjárt itt van az EU legújabb megosztottsága! Oroszország pedig NEM fog tovább harcolni katonai eszközökkel sem az EU némelyik országával, sem USA-val, mert az egy mindenki nszámára végzetes apokalipszist hozna el az egész emberiségre, ez pedig senkinek sem lenne normális ésszel célja! De ha maradt volna a kisebb EU az "átkos" keleti bővítés előtt, most Oroszországgal sem kellene háborúzni senkinek sem, és teljes béke lenne ma is az egész EU-ban, ha a keleti részeket az említett veszély miatt nem vették volna fel a NATO-ba és az EU-ba sem. És délszláv háborúk sem lettek volna akkor, mert az a nyugat itt nem tartott volna szövetségeseket, akiket segítségül hívhatott volna. Mindent összevetve súlyos geopolitikai hiba volt ez az EU bővítés, maradhattak volna ezek tényleg független partnerségi országok NATO tagság nélkül és csak gazdasági, kereskedelmi kapcsolatokat tartott volna fel ez a Nyugat eme keleti térséggel.
2024. ápr. 30. 03:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!