Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed a volt Szovjet...

Mi a véleményed a volt Szovjetuniónak a politikájáról?

Figyelt kérdés

márc. 23. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint a jelenkor Szovjetúnió politikájáról: nem jó.
márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Belföldi

Külföldi politikájára kíváncsi lennék ,hogy nektek mi a véleményetek róla.

márc. 23. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Alábecsülték a soft power jelentőségét.
márc. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

,,soft power"

Ez mit jelent?

márc. 23. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A soft power valami olyasmit jelent, amikor egy nagyhatalom nem fegyverekkel vagy erőszakkal harcolja ki az érdekeit, hanem kulturális, szórakoztatóipari termékekkel. Az USA például nagyon jó ebben, mert az egész világ az ő filmjeit nézi, zenéit hallgatja, fogyasztja a hamburgert, Coca Cola-t, rágógumit, ezek mind befolyásolják az emberek véleményét és vonzóvá teszi másoknak. A szovjetek ebből a szempntból nem sokat tettek le az asztalra, kvázi mindenki gyűlölte őket.
márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MolotovPunk ***** válasza:
100%
A Szocializmus leple alatt a legnagyobb elnyomó volt a Szovjetunió, jelenkori Oroszország is az! Viszont az ötös válaszoló pontosan jól írja, miért fejlettebb az USA sok dologban az oroszoktól. Zeneipar, filmipar nagy része amerikai. Mint ahogy zenei stílusok többsége is Amerikából ered. Pl. Jazz, Soul, Rap, Blues, Rock. A világ leggazdagabb cégei is nagyrészt amerikai cégek!
márc. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kudarcos minden területen.


Külpolitika:

A Szovjetúniónak, ahogy a jelenlegi Oroszországnak is, két célja volt: a birodalomépítés, tehát az ország határainak kiterjesztése, és a világ első számú hegemón katonai hatalmává válni. Egy dolgot nem vettek figyelembe, amit viszont az Egyesült Államok az első pillanattól sikeresen használt: mégpedig azt, hogy nem elég brutálisan erősnek lenned, az is kell, hogy a többi ország és a lakosságuk szimpatizáljon veled, de legalább jobbnak tartson a többi nagyhatalomnál. Csak így tudsz szövetségeseket szerezni.

Az előttem levők leírták, az Egyesült Államok mind kulturális téren (zeneipar, filmipar, divat, gasztronómia), mind gazdaságilag (magasabb életszinvonal), mind jogi téren (kevésbé kiszolgáltatott az államnak, van lehetőséged az államtól függetlenül élni) sokkal szimpatikusabb volt mint a Szovjetúnió.


Belpolitika:

A Szovjetúnió egy felülről irányított, ultra-központosított és totális állam volt. Ennek megfelelően egyáltalán nem tudott hatékonyan működni. A társadalmat ugyanis nem lehet mérnöki pontossággal, tervezőasztalon tervezni és irányítani. Vagyis lehet, de a vége a lemaradás és az összeomlás. Egy kicsi, decentralizált és a jogállamiságot tiszteletben tartó állam nehézkesen működőnek tűnik, de a létező legrugalmasabb, és leghatékonyabb rendszer, ezért válságálló. Míg egy központosított totalitárius rendszer betonstabilnak és etősnek tűnik, de valójában rugalmatlan és gyenge.

márc. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!