Miért mondják többen, hogy a mai Oroszország
egyáltalán nem a Szovjetunió szellemi örököse?
Egyáltalán hogyhogy népszerűbb az ország a politikai
jobb, mint a baloldal körében?
Figyelt kérdés
Miközben Oroszország élén egy kommunista vezető van és kommunista módszereket alkalmaz.
Valójában vadkapitalizmus van a korábbi "proletárdiktatura" nyomaival tarkítva.
márc. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
2/19 Jeffrey Spender válasza:
A Szovjetunióban az kelt hamis nosztalgiát, hogy a faekével szántó, írástudatlan Cári Oroszországból egy erősen iparosodott ország lett.
Azonban a Cári Oroszország is épp úgy autoriter volt, mint a Szovjetunió.
márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
3/19 anonim válasza:
Nem az ország ilyen-olyan felének körében népszerű, hanem Orbán körében, a birkák meg vakon mennek utána bárhova és annak az ellenkezőjébe. 34 éve ugyebár még O. küldte a ruszkikat haza. Orbánt meg részben valamivel zsarolhatja, részben példaképe, eszményképe a diktátor. Diktatúra esetében értelmetlen jobbról vagy balról beszélni, mindenképp embertelen. A jobb-bal-közép ideológia normál társadalmakra értelmezhető, nem diktatúrákra.
márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
4/19 anonim válasza:
A szovjetuniónak vol eszméje, amivel akár más országok is szimpatizálhattak (sok ilyen volt), a mai Oroszországban semmilyen eszme nincs, vagyis kommunizmus sem. Putyin van egyedül.
márc. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
5/19 anonim válasza:
A SZU eszméjével a legkevésbé se szimpatizáltak országok, különös tekintettel arra, hogy egy ország nem tud szimpatizálni, mert nincsenek érzelmei. A bennük élő lakosság egyáltalán nem szimpatizált, csak nem volt más választása, mint eltűrni, lévén hogy ottfelejtette magát a Vörös Hadsereg. Az eszme, ami akkor is élt, a birodalmi törekvés. Na, az változatlan ma is, csak kevésbé eredményes.
márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
6/19 anonim válasza:
5. Ugyan már! A nép válaszja a vezetőit és a kommunistákat is a nép rakta oda számos országban. A Szovjetunió számos országgal ápolt jó viszonyt és több kommunista rendszernek is a példaképe volt. Ma oroszországban nincs eszme amivel bárki is azonosulhatna. Ez is az oka hogy elszigetelődött. Az van amit Putyin mond meg a haverjai. Ezzel nem lehet azonosulni, maximum elfogadni vagy nem.
márc. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
7/19 anonim válasza:
A nép választja a vezetőit??? Ne röhögtess!
Nem számos országgal ápolt jó viszonyt, hanem számos diktátorral. Ne azonosítsd már a diktátort az általa uralt néppel!
márc. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
8/19 anonim válasza:
'és a kommunistákat is a nép rakta oda számos országban.'
Erre mondhatnánk, az idealista felfogás egészen hihetetlen dolgokra képes. Igaz, mire a naiv tömeg ráeszmélt, kiket engedett a hatalomba, addigra meg már késő volt, a kommunisták úgy bebetonozták magukat, hogy bő 40 év kellett, mire ki tudták onnan kergetni őket.
'Szovjetunió számos országgal ápolt jó viszonyt'
Max a Közel-Keleten és Közép-Amerikában, a dél-amerikai részről nem tudok érdemben nyilatkozni. Esetleg még Ázsiában.
márc. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
9/19 anonim válasza:
7. Én csak arra akarok kilyukadni hogy a Szovjetunió volt a kommunizmus mintapéldája, ami csomó rezsimnek adott motivációt, követendő példákat és ezek a kommunista országok általában jó viszonyt ápoltak. Vagyis az eszme miatt nem szigetelődött el. Azt meg ne felejtsd el hogy van jópár ország, ahol a kommunista pártok 10% körül is teljesítenek a választásokon. Franciaországban is erősek a kommunista eszmék, nézd meg az ottani pártok népszerűségét. Mikor a Szovjetunió megalakult, a Marxizmus egy széles körben támogatott eszme volt szerte Európában. A cári Oroszország sem lett volna kommunista a nép támogatása nélkül. A Marxizmus az akkoriban nagyon széles munkásosztályt szólította meg és hittek az eszmében. Vagyis a nép széleskörű támogatása nélkül a cári erők győztek volna az Orosz Birodalomban. Olvass el egy törikönyvet.
márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
10/19 anonim válasza:
Jajistenem, de félrementél, te 9-es! Diktatúra, mond ez neked valamit? Nem a sztálinista propagandafilmekből kéne ám tájékozódni, amikor a munkások meg matrózok elfoglalták az Aurórát meg a Téli palotát, mert az sajna nem volt igaz. A marxizmus baromian nem szólította meg a munkásosztályt, mert az '17 környékén nem is nagyon volt, a parasztok meg írástudatlanok voltak. Politikai gyilkosságok, katonai terror, gulág, tudod, mi az? Olvass el egy törikönyvet. Lehetőleg ne 1990 előttit!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!