Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A svédeknek nem is olyan...

A svédeknek nem is olyan fontos a Nato tagság? Hiszen nem tettek lépést a problémák megoldására, elutasították Orbán Viktor meghívóját.

Figyelt kérdés

Ha még tárgyalni sem akarnak, akkor gondolom nem érdekli őket.

Ha nekik nem fontos, akkor nekünk miért legyen az?


jan. 24. 22:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
6%

Orbán megtette amit tehetett, támogatta a tagságukat és meg is hívta a svédeket tárgyalni róla ismét. A parlamenti képviselők szerintem most még kevésbé gondolják úgy hogy olyasvalakit kellene bevenni a szövetségbe aki így viselkedik velünk.

A svédek nem is akarnak tagok lenni. Ez is olyan mint a többi ügy az eu-ban, ráhagyják a magyarokra hogy nemet mondjanak a baromságokra és közben örülnek, mert ők sem akarták, hogy megtörténjen.

jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
75%
Úgy látszik, ők diktátorokkal nem tárgyalnak.
jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

"Ha még tárgyalni sem akarnak"

Szijjártó Péter már vagy egy tucatszor, Orbán pedig éppen ma jelentette ki egyértelműen, hogy támogatják Svédország NATO csatlakozását.

[link]

Akkor mi a tökömről akar még Orbán tárgyalni? Már lassan egy éve tudjuk hogy Magyarország támogatja a svédek csatlakozását, csak nem tűzték napirendre a kérdést. Szijjártó azt is többször elmondta hogy nem mi leszünk az utolsók, akik döntenek a kérdésben. Eddig sem volt semmilyen kérés Magyarország felől Svédországnak, sem én, sem a svédek nem tudják, miről kellene most hirtelen tárgyalni. Még ha lenne Orbánnak bármilyen követelése vagy kérése, arról lehetne beszélgetni, de nincs.

jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
nem fognak megalázkodni egy lókupec előtt..és igazuk is van.
jan. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
5%
#3 Vicces amikor szembesülsz a ténnyel, hogy nem Orbán meg Szijjártó szavaz meg a parlamentben döntéseket, hanem a 199 választott képviselő és máris nem tetszik az eredménye hanem épp te várod el Orbántól, hogy egy személyben hozzon meg döntéseket.
jan. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
75%

5-ös, ezen jót röhögtem. Olyan nincs, hogy Orbán akar valamit és a Fidesz-frakció nem szavazza meg a Parlamentben.

Olyan viszont nagyon is van, hogy Orbán azt állítja, hogy támogat egy adott dolgot, miközben eléggé kilóg a lóláb, hogy csöppet sem akarja - és láss csodát, az a huncut Fidesz-frakció nem is szavazza meg. ;-)

jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
80%

A Svéd Királyság, mint az EU harmadik legnagyobb országa, pont lesz@rja, hogy Orbán mit üzenget neki. Az pedig boritékolható, hogy ez a helyzet nem nekik lesz kínos nagyon rövid időn belül.

Ráadásul Orbán a levelében meg sem merte említeni, hogy mi baja van a svéd NATO tagsággal. Továbbá a tavaly márciusi fideszes (Hende Csaba, Németh Zsolt, stb) küldöttség már tárgyal velük és mindent rendben talált.

Valamint teljesen megértem Ulf Kristerssont is, hogy nem akar kézenfogva Orbánnal sétálgatni.

jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
7%

#7 Megérted őket. Aha. Akkor miért is akarnak abba a szövetségbe bekerülni amelyikben nekik utána kötelezettségük lenne Magyarországot védeni ha szükséges akár fegyverrel, az életükkel is?

Vagy nem is akarnák ezt tenni? Mert ugye ha nekik ennyire nem felelünk meg akkor miért is akarnák?

Akkor minek kellene őket beszavazni tagnak?

jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%

"A parlamenti képviselők szerintem most még kevésbé gondolják úgy hogy olyasvalakit kellene bevenni a szövetségbe aki így viselkedik velünk."


Szerintem a svedek ezek utan olyan mertekben szrjak telibe hogy mit gondolnak most a magyar parlamenti kepviselok, hogy en azt leirni sem tudom neked :)

jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ha a kormány még nem döntötte el hogy támogatják-e Svédország csatlakozását, akkor miért közöl a miniszterelnök és a külügyminiszter is konzekvensen ezzel (tehát a kormány álláspontjával) ellentétes dolgot?

Ha a kormány döntött és egyetértés van Svédország csatlakozásának jóváhagyásáról, miért nem szavazzák meg? Már mindenki csak ránk vár.

Ha a kormány úgy döntött, hogy nem szavazza meg a csatlakozás, mert valamilyen aggálya vagy követelése van, azt miért nem közli a miniszterelnök, vagy a külügyminiszter?

Gyakorlatilag bármilyen felállás van, ez Orbánra és a fideszre nézve is csak egyre rosszabb lesz. Vagy azért végzi Orbán rosszul a munkáját mert nem tud együttműködni a saját pártjával, vagy azért, mert szembemegy a saját pártjának döntésével. A baj az, hogy egyik eset sem kedvező a fidesznek.

"és máris nem tetszik az eredménye"

Nincs eredménye, mert nincs szavazás. Szavazhatnának úgy a képviselők hogy nem támogatják a csatlakozást, csak akkor csinálják, haladjunk. Mert jelenleg se követelésünk, se kérésünk, se szavazatunk nincs, csak ülünk a sarokban és bambán meredünk magunk elé, a többi NATO tag meg fel-elá járkál a szobában és egymástól kérdezgetik, hogy "most mire várunk?"

jan. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!