Oroszország megtámadhatta volna Ukrajnát törvényes módon?
#9
Tudod, az USA egy olyan ország, ahol a közvélemény nem tűri el, ha idegen országokat megszállnak, vagy feldúlnak. Ezt azért el kell ismerni. Nézz meg közvélemény-kutatásokat, hogy mennyi amerikai állampolgár (a többség) elítélte a vietnámi háborút, afgán háborút és az iraki háborút. Ezért az USA nem mehet csak úgy bele vérengzésekbe, mert az amerikai nép ezt nem tűri, főleg ha a hadsereget is be akarják vetni. Hány amerikai égette el a behívólevelét 1965 óta? Milliók..
1
De azért az amerikai isteneid több embert tettek el láb alól, mint az oroszok, és egyedül csak ők dobtak élesben emberre atomot!
# 12
Téves, a Szovjetunió/Oroszország sokkal több embert ölt meg, mint az USA.
Ez szimpla történelmi tény.
# 11 / Kérdező
Hát azért Irakban 8 évig tanyáztak úgy, hogy
egyrészt teljesen elhazudott háború volt,
másrészt nem próbálták meg legitimálni az ENSZ-ben, h
harmadrészt nem gondoskodtak Irak helyreállításáról, ott hagyták, mint kutya a széttépett rongyot.
A háború legalitása / törvényessége nem a hadüzeneten múlik, hanem az ENSZ Közgyűlés / Biztonsági Tanács elé terjesztésen.
A háborút csak 2014-ben lett volna legális megindítaniuk, azután időmúlás következtében nem. Én sem 2022. február 24.-én, sem 2025. június 2-án, sem 2027. november 10-én nem indítottam volna háborút, a Krímből néztem volna, hogy az ukránok és haverjaik belenyugszanak-e a Krímbe, vagy fullba tolják a sérelmek dédelgetését.
"Hát azért Irakban 8 évig tanyáztak"
Nem hiába George W. Bush a leggyűlöltebb amerikai elnök az elmúlt száz évből az amerikai nép körében. Persze most a Biden-Trump páros megpróbálja alulmúlni, de ők inkább belföldi "akcióik" miatt.
Nem csak az elnök a hibás, hanem a komplett törvényhozás.
A közhiedelemmel ellentétben az USA elnöke bír a leggyengébb jogkörökkel, a valódi döntések a képviselőházban, és a szenátusban születnek, nehezen tudnak valamit eldönteni, mindig egy - egy hajszálon múlik a szavazás az adott kérdésről, 223 – 201 vagy 52 – 47 szavazati arányokkal, az Igen - Nem opciókkal.
Az USA-t olyan angol telepesek alapították, akik a zsarnokuralmat látták az angol királyban, ezért önállósodva szándékosan gyenge jogkörűre csinálták meg az ő elnöküket, és így is maradt évszázadok múltán.
# 17
IDÉZLEK: "A közhiedelemmel ellentétben az USA elnöke bír a leggyengébb jogkörökkel, a valódi döntések a képviselőházban, és a szenátusban születnek, nehezen tudnak valamit eldönteni, mindig egy - egy hajszálon múlik a szavazás az adott kérdésről, 223 – 201 vagy 52 – 47 szavazati arányokkal, az Igen - Nem opciókkal."
EZ KONKRÉTAN NEM IGAZ. TALÁN EL KELLENE OLVASNI AZ USA ALKOTMÁNYÁT.
Az USA elnöke a demokratikus európai országok állam- és kormányfőihez képest elképesztően erős hatalmi jogosítványokkal bír.
# 17
A Kongresszus két házának feladata a törvényhozás, a végrehajtó hatalom, azaz a kormányzás maga azonban kizárólag az elnök kezében van.
Az elnöki vétó azonban semmissé teszi a Kongresszus törvényeit, és csak annak mindkét háza, a Szenátus és a Képviselőház egyaránt kétharmados arányú szavazásával semlegesíthető.
Diszkréten elfelejted, hogy az USA esetében kétpártrendszer létezik, azaz az elnök az egyik nagy párt vezetője is egy személyben.
Az elnök hatalmának egyetlen korlátja az lenne, ha a vele szemben ellenzéki párt egyaránt legalább kétharmados többségben van a Kongresszus mindkét házában, a Képviselőházban és a Szenátusban is, ilyenre azonban szinte soha nem került sor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!