Az Ukrajnának nyújtott 50 milliárd eurós támogatásból kijönne a magyar háztartások 60%-ának fűtés korszerűsítése?
Nem lenne ésszerűbb és logikusabb a sajátjaikat támogatni az EU-nak a mi pénzünkből?
Ha szerintük nálunk vannak korrupt politikusok és Lölő vagyonát mi álljuk, akkor azt az 50 milliárd eurót (ami 20 000 milliárd magyar forint) is ugyanúgy nekünk is majd be kell pótolni, vagy annyival kevesebbet kapunk.
"miért ÉN FIZESSEM MÁS PUTRIBA SZÜLT CSEMETÉJÉNEK A DIPLOMÁJÁT?"
ha jól megnézed a legélhetőbb országok azok, melyekben a legnagyobb esélye van egy hátrányos helyzetű családba születettnek a diplomaszerzésre:
Dánia, Finnország, Norvégia stb.
#11: Mármint migránsnak propaganda céllal? Mert Wilhelm Fruzsinát kiutasították, illetve EU tagországból érkezőként már nem támogatják ennyire az esélyegyenlőséget.
Ugyanúgy ott is megvannak a csókosok, mint itthon a Tiborc meg Orbán Ráhel-féle slepp, csak ott másik oldalon, meg ugyanúgy ott is bizonyos politikai céllal a szír bevándorlók élveznek előnyt az EU-s balkáni magyarral szemben.
#10
"Az állam esetében annyi változik, hogy mások pénzéből semmi sem drága és, hogy le kell fedni az 51%-ot, de jobb, ha a 2/3-adot sikerül lefedni."
Nem igazán tudod ezt, mert 49% simán megbénítja az országot és akkor szív a másik 51% is.
Persze ehhez olyan lakosság is kell. Franciáknál a lakosság töredéke képes elég komoly károkat okozni. A magyarok ilyen nyomik, hogy ezt leszarják.
"Szóval akkor azt állítod, hogy Az Altavista, Enron, GeneralElectric, Nokia és IBM a mai napig piacmeghatározó cégek és fasorban sincs hozzájuk képest az olyan kis csicska, mint a Google, Apple, Microsoft, Tesla vagy Nvidia?"
Egyrészt, ha nem tudsz olvasni, akkor hagyjuk. Azért tudnak felemelkedni új cégek, mert az állam figyel rá, hogy a piacon a szereplők jól viselkedjenek. A példám nyilván arról szólt, hogy ha nem létezik az állam.
Másrészt, a Nokia és az IBM egyébként még pont elég meghatározó cégek. És az új cégek közül a Tesla még sehol nincs. Ha holnap szeretné, akkor félvilágot meg tudná bénítani a Nokia. A Nokia csak a B2C piacról vonult ki, viszont ahol jelen van, ott még mindig top 3-ban lévő szereplő (Huawei és Ericsson mellett).
"Érdekesen látod a világot."
Tanulj meg olvasni, köszi.
"Az államnak is van határa, de míg egy céget nem véd semmi"
A céget védi, hogy nem egy helyen van. Ha erőszakkal állami kézbe veszed a cég helyi szervezetét, akkor a cég leszarja és dolgozik a világ többi országából, ahogy eddig. Ezt láttuk az orosz invázió kezdetekor, akkor kivonult onnan mindenki, de ugyanúgy működtek tovább.
"addig az állam erőszakszervezetekkel kötelezhet téged arra, hogy valamit csinálj vagy ne csinálj"
A határon belül, csak onnan el lehet menni.
"Például mennyire lenne értékes a forint, ha bármelyik kereskedő szabadon az aranytól a kriptopénzen át a kavicsokig bármit elfogadhatna ellenértékként a termékeiért? De nem teheted meg, mert az állam kötelez arra, hogy a valutáját fogadd el"
Ez pont hülye példa, mert megteheted, legalábbis ha a te tulajdonodról van szó. Pl. sütsz egy kenyeret, akkor eladhatod egy gördeszkáért.
"Egy szabadpiacon hülye lennél eladni a cégedet, ha tudod, hogy jobb vagy a meglévőnél."
Eladod, ha annyival többet fizet. Még egyszer, kis cégről van szó, még ha tudod is hogy lokálisan jobb vagy, akkor sem tudod, hogy tudnál-e működni egy multiként és ahhoz mi kéne, illetve hogy multiként mennyi pénzt szednél össze.
Ezért ha valaki nevetségesen magas árat ad a kis cégedért, akkor eladod, mivel az biztos pénz.
"nemzetstratégiai fontosságú (korrumpálható-haver-lobbipénzekért anyjukat eladó) multikat megvédik a lator multiktól"
Csak ez a multi szempontjából mindegy, mert ez nem versenytárs. Ahhoz, hogy versenytárs legyen, teljesíteni kell. Ha az államnak ki kell húzni őket a szarból, akkor a teljesítményük szar.
Így multi ezt leszarhatja.
"Mindenki úgy gondol minden területre, ez ősidők óta így van."
Nem igazán, az ukránoknak nem kell orosz terület és nem is gondolják magukénak. Csak egy példa a sok közül.
"Hogy te mennyire naiv vagy"
Ez nem naivitás, hanem tény. Ha a polgárok azt látják, hogy a választók megbüntetik a rossz vezetőket, értsd nem szavaznak rájuk, akkor a polgári rétegből elkezdenek kiemelkedni a szakmailag elismert személyek, akik hajlandóak politizálni.
Ha nem így szavaznak az emberek, hanem eltűrik a gyökér vezetőket, akkor ez a réteg nem fogja azért az arcát adni egy párthoz, hogy az m1-ben minden szarnak elhordják.
"Várjunk csak honnan is ismerős ez az érvelés? Á, megvan! Bármelyik MLM cég marketing rizsája."
Tévedés, az MLM nem ezt mondja, hogy látszik, hogy nem vagy túl okos.
Az MLM-ből a bevételed abból jön, hogy alattad vesznek, vagyis kvázi kell alád elég ember, aki fogyaszt.
A diploma esetében erről szó sincs. Itt nem is kell "elég" diplomás, hogy megtérüljön.
Egyszerű példa, a mérnöki diplomát szerzők félév alatt termelnek annyi hasznot az országnak, hogy visszahozzák a diplomájukra fordított összeget. Félév!!! És utána még 40 évig dolgoznak.
"Nézz már utána a FELOSZTÓ, KIROVÓ nyugdíjrendszernek."
Irreleváns, mert nem erről van szó. Ez egy tök más dolog.
"Erről beszélgess el mondjuk L. Ritók Nórával és sok mással, akik hittek benne, aztán egyre jobban kiégtek és belátták, hogy azért ez nem teljesen így van..."
Mondjuk sikerült pont olyan példát hoznod, ami bizonyítottan megérte. Szép munka.
"A probléma ott kezdődik, mikor ÉRDEMI MUNKA NÉLKÜL is kapnak pénzt, onnantól kezdenek "
Csak nem így kapnak. Ezért megint ökörség, amit felvetettél.
"Próbáltuk már a "fizessenek a gazdagok" dolgot"
Próbáltuk már szlogenként, nem pedig mint megvalósított elképzelés.
Csak a példa kedvéért, jó pár nyugati országban működik és nyugat nem kicsit előttünk van sok szempontból.
"mint az USA, Oroszország, Kína, hiszen végtére is csupa olyan ország, akik majdnem testvérek, nemde? Egyik sem tenne a világért se keresztbe a másiknak ha anyagi előnye is származna belőle, nemde?"
3-ból 2 országban az összeomlás szélén van, de biztos jó példa. :D
"Működő GYAKORLATI példát szeretnék."
Fél nyugat, tessék.
"Annyira individualistává vált az ember, hogy két ember megöli egymást, ha évtizedeken át egymással szemben kompromisszumokat kell kötniük és úgy élniük."
Ennek ellenére mégse történik meg ez.
"Pl. sütsz egy kenyeret, akkor eladhatod egy gördeszkáért"
Tévedsz. Mivel élelmiszerről van szó, még ezirányú szabályok is vonatkoznak rád. Attól, hogy a gyakorlatban olyan esetekre sincs elég apparátus, amire kéne még nem jelenti azt, hogy egy-egy ellenőrzés alkalmával ne büntethetnének meg. Nyilván nem akkor, ha a házilag sütött kenyeredet gördeszkára cseréled, hanem ha Lipóti Pékség méretűvé növöd ki magad és aranyra vagy kriptopénzre cseréled a sütött kenyeret gördeszka helyett.
"Nem igazán, az ukránoknak nem kell orosz terület és nem is gondolják magukénak"
Ahogy a politikai baloldal úgy összességében ideológiailag relatívan tekint a területre, Trianon sem az ellenzéknek hiányzik. De ettől még nem lesznek békésebbek, pláne nem Buddhák, csak eltérő hódítási, gyarmatosítási stratégiát követnek. Az ukránok épp eladják területüket, ásványkincseiket és stratégiai fontosságú ágazataikhoz és hajózási útvonalaikhoz engednek hozzáférést nyugati cégeknek, a nálunk is csóróbb nép pedig tapsol hozzá, mert azt hiszi, hogy majd neki lesz tőle jobb.
Továbbá ahogy a szomszéd kerítése sem jelent számodra biztonságérzetet, ha azt látod, hogy egyre többen fegyverkeznek odaát és feléd néz a puskacső még akkor sem, ha fegyvereket telepítő fél (aki amúgy nyíltan vállalja is, hogy téged demokratizálni akar) becsszó megígéri, hogy csak akkor használja, ha csúnyán viselkedsz. Van, amit úgy hívnak, hogy megelőzés. A betörőt sem akkor pusztítjuk el, amikor már csőre töltött és az ujja a ravaszon van, hanem feltételezzük, hogy a zsebében lapuló pisztoly vagy éppen rugóskés használatra fog kerülni, így inkább az ajtó mögül hátbaszúrjuk a konyhakéssel.
Az meg különösen mókás, hogy egyesek még most is hisznek abban, hogy nem a nyugat provokálta ki szándékosan ezt az egészet, sakk helyzetbe szorítva Oroszországot, pedig egyrészt már nem először játssza el (Közel-Kelet), másrészt mondhat bárki bármit, agresszív alvilági emberek között nőttem fel, olyan nincs és nem létezik, hogy valakit folyamatosan bántanak és anélkül eszkalálódik a konfliktus, hogy ő maga ne tenné bele a saját 50%-át.
Még egy elborult agyú iskolai lövöldözőnél is sok-sok év traumája és bullyiing előzi meg. Csak mikor békés és simán öngyilkos lesz és ezt is csendben teszi, nem írja ki előtte insta sztoriba, akkor elsikkad az ügy, statisztika lesz belőle, mikor meg visz magával még pár embert, akkor hirtelen már hír lesz belőle, mert sokan tálalva érzik magukat.
"Ha a polgárok azt látják, hogy a választók megbüntetik a rossz vezetőket, értsd nem szavaznak rájuk, akkor a polgári rétegből elkezdenek kiemelkedni a szakmailag elismert személyek, akik hajlandóak politizálni.
Ha nem így szavaznak az emberek, hanem eltűrik a gyökér vezetőket, akkor ez a réteg nem fogja azért az arcát adni egy párthoz, hogy az m1-ben minden szarnak elhordják."
A cégek menedzsmentje és részvényesi struktúrája pontosan így épül fel, csak sokkal szofisztikáltabban. Például nincs olyan, hogy 4 vagy x évre kapsz kvázi teljhatalmat vagy csak mert nem értél el egy bizonyos küszöbértéket már korlátozva vagy szenátus meg képviselőház meg minden fék-ellensúly által. A cégnél úgy működik, hogy Elon Muskot vagy a néhai Steve Jobst nem a modoráért szerették, hanem a képességeikért, adottságaikért.
Vagy hiába próbáltak megpuccsolni egy Sam Altmant, rövid időn belül visszakerült. Az állam is próbál hasonlóan működni, de sok évtizedes lemaradásban. Pont mint mikor az Egyház "fejlődik" azzal, hogy Ferenc pápa már elfogadja a melegeket.
"A diploma esetében erről szó sincs. Itt nem is kell "elég" diplomás, hogy megtérüljön."
Nem erre értettem, hanem a "dobjuk össze közösen és akkor majd jobb lesz". Az utcai kéregető ugyanezt csinálja kicsiben vagy a Kickstarteten meg GoFundMe-n kéregető Z generációs, vagy aki a Cápák között-be megy.
Csak az egyik önkéntes MINDKÉT OLDALRÓL, a másik pedig önkényesen kiveszi a zsebedből, csak azért mert országhatáron belül születtél és szintén önkényesen dönti el, hogy kinek mennyit ad belőle.
Ha úgy gondolod, hogy a mérnöki vagy bármilyen STEM terület akkora hasznot tetmel, akkor arra ott vannak a piaci ösztöndíj programok. Sajnos a GreenFox is csődbe ment. Nem arról árulkodik, hogy annyira van piaca az onnan kikerülő embereknek.
Illetve van, csak nem úgy, ahogy sokan elképzelik, hogy X mennyiségű Józsi bácsiból csinálunk X mennyiségű agysebészt. Mert akik jelenleg már benne vannak a szakmában, aktívan dolgoznak (tehát nem kerülnek képzési pénzbe) is sokakkal ilyen-olyan problémák vannak. Korrupció, túlzott autizmus, soft skillek masszív hiánya, megalomán törekvések és így tovább. És ezeket csak felnagyítjuk, ha azt harsogjuk, hogy mekkora hiányszakma. Van X összeg, amit tud fizetni a piac, ezért Y munkát vár el és éppen eleget ártottak az olcsó, szinte ingyen hitelek és a helikopterpénzek, amik miatt rengeteg olyan startup is működik, ami nem termel profitot, csak égeti a befektetők pénzét, amik miatt kitermelődött egy pénzéhes réteg.
Szomorú tény, de a fizetéseket nem moralizálva kell megállapítani, hanem a valós, nem államilag torzított piaci igények alapján. Ugyanis az embernek a személyisége határozza meg, hogy hogyan végzi a munkáját. Ha alulfizetik, akkor elmegy olyan helyre, ahol nem fizetik alul. Ha nincs olyan hely, akkor annyit ér a munkája. Ezzel nagyon fájdalmas szembesülni, legalább olyannyira, mint azzal, hogy aki megszületik az megöregszik és meghal vagy hogy nincs végső bizonyosság.
Ahogy a démonjaival, saját sötét oldalával sem szívesen szembesül sok ember, főleg ha erőteljes volt az a családi hozott neveltetési séma, miszerint a pénz rossz, a gazdag ember lopott, csalt, hazudott (vagy minimum a 99%-uk), illetve a szegénység-boldogság romanticizálása, hogy elviseljük a kispolgári létet még több évtizeden keresztül. És minél idősebb korban döbben rá erre az ember, annál erősebb az, hogy inkább befogja a fülét/szemét, nem akar szembesülni a valósággal.
"Irreleváns, mert nem erről van szó. Ez egy tök más dolog."
Nem irreleváns, mert megoldatlan problémaként lebeg felettünk és amíg folyamatos növekedéskényszerben van a világ, egy politikus sem fogja bevállalni a radikális kivezetést.
"Csak a példa kedvéért, jó pár nyugati országban működik és nyugat nem kicsit előttünk van sok szempontból."
Az USA gazdagabb részein meg az működik, hogy a 13 éves gyerek random dolgokra fizet elő apu hitelkártyájával és apunak ÉVEKEN KERESZTÜL fel sem tűnik.
Ha abban élsz, hogy a történelem során a dédszüleidet sem rabolták le és nem einstandoltak vagyonokat (a kelet németeket most hagyjuk), itthon meg Trianon meg 56, majd rendszerváltás, hogy csak a 3 legutóbbit említsük.
Ha abban élsz, hogy a saját nemzeti kultúrád terjed Európa-szerte, nem pedig az amerikai kultúrát importáltuk a szinkronizált filmekkel a rendszerváltás óta "fullba nyomva a kretént" magyarnak lenni meg szégyen volt.
És ezek után nem úgy van VILÁGSZINTEN magas fizetésed, hogy kb. bárhol élhetsz San Franciscotól Tokyon át az emirátusokig és ez nem csak azért van, mert 3 nyelven beszélsz és keresett szakmából diplomáztál, hanem akármilyen szakmában adott, sőt, örülnek, ha nem kelet-európai bevándorló végzi, hanem hazai ember.
Ezen felül pedig a céges morál sem az mindenhol, hogy szétlopják ami mozdítható és a vezető is lopja haza a folyékony szappant meg a wc papírt is, aki 8 milliós autóval rohangál és tele van a közösségi média nyaralós képekkel.
Akkor ezek ÖSSZEADÓDNAK és kialakítanak egy ÖSSZTÁRSADALMI BIZALMAT.
Ami ugyanúgy törékeny dolog. Ezért gyújtogattak nyugaton a kötelező oltások miatt is és ezért vannak zavargások meg erősödik egyre több helyen a szélsőjobb a muszlim bevándorlók miatt.
Mert a közteherviselés méltányos módja addig működik (szűk családban is, nemhogy makroszinten), amíg a közösség egyik végén lévő tagjai SEM ÉLNEK VISSZA a dolgokkal.
A legrászorultabb nem trambulinnak használja a védőhálót. A legtőkeerősebb pedig méltán megbecsült tagja a közösségnek (nem gyűlölt, irigyelt féreg, aki amúgy is dögöljön már meg végre, főleg ha öreg és ápolásra szorul és akkor majd szétoszlik a tőke vagy átadja a helyét, pozícióját).
És akkor a rászoruló rétegben is TERMÉSZETES fluktuáció alakul ki, mindenki a saját szintjének megfelelően növekszik és fejlődik, nem mesterséges safe space-t hozunk létre, ahol mindenki unikornis, mert kialakítunk egy olyan generációt, aki úgy gondolja majd, hogy minden IS jár neki alanyi jogon függetlenül a REALITÁSOKTÓL.
Illetve a tehetős rétegben is TERMÉSZETES ösztön az adakozásra, filantrópiára.
Ezért mondom, hogy idealista elképzelésnek jó, de az ember sokszor a saját háza táján a legkisebb közösségi szinten sem tud rendet tenni, ugyanakkor skizofrén módon messiásként tekint a következő jelöltre, aki majd elhozza a kánaánt országos szinten.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!