Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Ukrajnának nyújtott 50...

Az Ukrajnának nyújtott 50 milliárd eurós támogatásból kijönne a magyar háztartások 60%-ának fűtés korszerűsítése?

Figyelt kérdés

Nem lenne ésszerűbb és logikusabb a sajátjaikat támogatni az EU-nak a mi pénzünkből?


Ha szerintük nálunk vannak korrupt politikusok és Lölő vagyonát mi álljuk, akkor azt az 50 milliárd eurót (ami 20 000 milliárd magyar forint) is ugyanúgy nekünk is majd be kell pótolni, vagy annyival kevesebbet kapunk.



2023. dec. 31. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Magukat támogatják és a korrupciójukat, mi nem számítunk csak rovarok vagyunk a talpuk alatt.
2023. dec. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kaptunk főtéskorszerűsítésre forrást az EUtól, ezt már elfelejtetted? Ja, hogy a nép 2/3-os kormánya ezt átcsoportosította a lakossági fűtési rendszerek korszerűsítésére helyett intérmények korszerűsítésére? Kinek mit intézett a kormánya... :D


Gondoljátok, az EU fog ugynaarra kétszer forrást biztosítani?

2023. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem a magyar támogatások mennek Ukrajnába és nem a mi pénzükből. Magyarország még mindig nem nettó befizető. Mindig visszakapja amit befizetett hozzájárulásként és még ezen felül kapott pénzt eddig minden évben.

Egy tekeréssel lentebb, a diagramon a narancssárga rész a befizetés, a kék amit adtak.

[link]

Ha Magyarország nettó befizető lenne, akkor mondhatnád, de enélkül csak bigánykodó követelőzés.

Az ukrán támogatás más eset, más forrásokból próbálják fedezni, ezen is mennek külön a viták az EU-ban, hogy kell vagy nem kell vagy mennyi legyen. Orbán szándékosan összemosta a zárolt és az ukrán támogatásokat, hogy legyen mivel hergelni. Hasonló eset, amikor a tanár béremelést mosták össze az EU támogatásokkal.

A kormányt ezzel szemben már számon lehetne kérni, hogy mire költik a befizetett adónkat, mert azt mi nem kapjuk vissza az államtól KP-ban. Érdekes, hogy az valahogy nem zavar, ha az adódat elherdálja a kormányod.

2023. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De zavar, ha elherdálja az adómat a kormányom. Csak nem tudok mit tenni ellene. Tüntikézni meg nem fogok, mert kicsit komplexebb a gondolkodásmódom az egybites "ellenségem ellensége a barátom" állapotnál és nem fogom azért sem Gyurcsány sem belbudai politikusdinasztiák bölcsészcsemetéinek a szekerét tolni, mivel minden olyan megmozduláson összefújja őket a szél, ami kicsit is kormánykritikus.


A kormány BIZONYOS dolgaival van problémám. KONKRÉT dolgokkal nem értek egyet és nem óhajtom kiönteni a fürdővízzel a gyereket.


Ahogy szövetkezni sem fogok a regnáló kormány ellenfeleivel, a hatalomra ácsingózó aspiránsokkal csak azért, mert ők bármit megígérnek és annak az ellenkezőjét is szavazatokért cserébe. Totál széthúzó csoportok állnak össze választásokra azon jelszó mögé sorakozva, hogy "Váltsuk le a jelenlegi rendszert és majd lesz valami!"


Eleve magával azzal a nézettel is bajom van, hogy az államnak vagy bármilyen külső erőnek kellene megoldania az emberek probémáit.


Azt vallom, hogy értelmes, intelligens, viselkedni tudó közösségben nem szükséges leginkább semmilyen hierarchikus vezető, de a realitások talaján maradva tanácstalan elveszett birkacsordának meg villanypásztor, farkaskutya meg ostor kell, mert van, akit nevelni nem lehet, csak idomítani.


Ahogy egyenlősdiben sem hiszek. Még szűk családon belül sincs egyenlőség, nemhogy nagyközönségen belül. Hányszor kell még rájönnünk, hogy ezek a "mindenki csak 1-1 szeletet vesz el a tortából" elméletek nem működnek a gyakorlatban és csak bizonyos nem kívánatos jellemzőkkel rendelkező embertípusok előretörését fogják újra és újra eredményezni?


Minden, az emberi természetet figyelmen kívül hagyó rendszer halálra van ítélve.

2023. dec. 31. 17:00
 5/14 anonim ***** válasza:

#4

"Tüntikézni meg nem fogok, mert kicsit komplexebb a gondolkodásmódom az egybites"

Ellenkezőleg, neked kifejezetten egybites ezzel a "csak azért sem állok össze másokkal" gondolkodásmóddal.

Akik kimennek az utcára Gyurcsánnyal együtt, azok sem azt mondják, hogy a fidesz helyett jöjjön a DK, hanem azt mondják, hogy a fidesz ne legyen. Semmit nem mondanak a DK-ról.


A magyar társadalom azért tart itt, mert hozzád hasonló egybites empátiától mentes idiótákkal van tele, akik azt mondják, hogy "nem belém rúg éppen a kormány, hanem a tanárokba? azt leszarom, rúgjanak csak beléjük".

Akkor lehet értelmes, komplex gondolkodásmóddal rendelkező személyről beszélni, ha ezeket félre tudja tenni és nem azt nézi, hogy ki áll mellette a tömegben, hanem azt, hogy milyen ügyért ment ki.


"A kormány BIZONYOS dolgaival van problémám. KONKRÉT dolgokkal nem értek egyet és nem óhajtom kiönteni a fürdővízzel a gyereket."

Ezt lehet mondani, csak egyes dolgok mögötti logika összekapcsolódik a többi dologgal.

Nyilván, ha valakitől azt kérdeznéd meg, hogy maradhatna-e a fidesz, de végre európai szintű programmal az emberekért dolgozna, akkor mindenkinek tetszene és senki nem akarná leváltani, csak a helyzet az, hogy a fidesz mentalitásából adódik, hogy ez nem történik meg.


"Azt vallom, hogy értelmes, intelligens, viselkedni tudó közösségben nem szükséges leginkább semmilyen hierarchikus vezető"

Itt meg simán keversz dolgokat. Az állam mint külső erőnek nem kell népvezér szerepet betöltenie azért, hogy segítse az embereket, így ennek semmi köze az eggyel korábbi mondatodhoz.

Az államnak pont azért kell bizonyos kereteket biztosítani, mert egy-egy ember tehetetlen nagy rendszerekkel szemben, viszont az állam nem. Tehát ha te tök egyedül lennél egy céggel szemben és a cég bármit megtehetne veled, akkor nem nagyon tudnál mit tenni, viszont mivel az állam kereteket biztosít, így nem dolgoztatnak napi 20 órában.


"Hányszor kell még rájönnünk, hogy ezek a "mindenki csak 1-1 szeletet vesz el a tortából" elméletek nem működnek a gyakorlatban és csak bizonyos nem kívánatos jellemzőkkel rendelkező embertípusok előretörését fogják újra és újra eredményezni?"

Itt megint látszik, hogy egybites vagy, mert nem erről van szó. Az egyenlőség nem azt jelenti, hogy valaki dolgozik napi 1 órát, te dolgozol napi 10-et és mindketten 1 millió forintot kaptok. Az egyenlőség egyenlő lehetőségekről szól. Az lenne a célja, hogy egy putriban született gyerek és egy budai villában született gyerek is pl. képes legyen lediplomázni. Hogy ne csak politikus és cégvezetők tudjanak bírósághoz fordulni, hanem átlag emberek is.


Amit te itt felvázoltál tortaszeletekkel, az a kommunizmus, amit nyugaton nem igazán képvisel senki.


"Minden, az emberi természetet figyelmen kívül hagyó rendszer halálra van ítélve."

A házasság is ilyen, mégis működik.

Az ember természetéből adódóan nem monogám, a házasságnak mégis ez lenne a célja és mégis működik.

Inkább ne politizálj ilyen ismeretekkel, ha közted és a dk közt kell választani, akkor inkább dk, ezt a szintet még ők is röhögve hozzák.

2024. jan. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt a pénzt Orbiék már el yachtozták a kurváikkal az adrián
2024. jan. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Magyarország ingyen kapja a gázt,mert azt a magyarok küldik.Mert az a mi földünk.

Fehér Magyar Jó Isten

2024. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"a cég bármit megtehetne veled, akkor nem nagyon tudnál mit tenni, viszont mivel az állam kereteket biztosít, így nem dolgoztatnak napi 20 órában."


A cég sem működik másképp, mint az állam annyi "apró" különbséggel, hogy a cég nem törvényen kívüli, nem áll mindenek felett, nem önjelölt Isten, a cég kétféleképp tud működni, ha nagyon lebontjuk. Teljes anarchokapitalista formában, amikor kizárólag természeti törvények vannak, erősebb kutya... ilyenkor sem tud akkora hatalmat szerezni, mint egy állam vagy államok szövetsége, mert aki megszületik az megöregszik és meghal és az utódja már nem biztos, hogy olyan jó lesz, előbb-utóbb minden dinasztia kivérzik, ez a történelem során mindig így volt.


Monopólium maga az állam és csak az állam tud a piacon is monopóliumokat és oligarchákat kitermelni.


A cégnek még a leganarchitább világban is csak korlátozott erőforrásai lennének, pont annyi, amennyit el tud venni másoktól, de ha feltételezzük, hogy a profit a cél, akkor nem érné meg neki túltolni.


Nem úgy, mint most a világban. Ha akár Putyin, akár Zelenszkij akár Biden a saját magánvagyonát tenné kockára, nem érné meg egyiknek sem háborúzni. Ahogy Netanhjaunak és a Hamász buckalakóinak is lenne jobb dolga.


Két dolog tud a világon a legnagyobb pusztítást végezni. Az egyik az állam, mert törvényen kívüli és mindenek felett álló entitás saját erőszakszervezettel és evidenciának vett adóztatással (ami korlátlan, ki nem apadó feneketlen kút, a nép hátán bármennyit fát lehet vágni).


A másik pedig a vallás, hiszen ha megígérik, hogy a halálod után minden jó lesz, a földi lét jelentéktelenné silányul, akár önmagadat és saját családodat is alárendeled egy végső, felső, homályos célnak, egy jövőbeli ígéretnek, amit sosem kérdőjelezel meg, hiszen erről szól a (vak)hit.


"Az egyenlőség egyenlő lehetőségekről szól. Az lenne a célja, hogy egy putriban született gyerek és egy budai villában született gyerek is pl. képes legyen lediplomázni."


És hova tudok fordulni panaszra és kárpótlási igényt benyújtani, ha nekem nem volt lehetőségem putrinál jobb helyzetből sem lediplomázni?


És főleg: miért ÉN FIZESSEM MÁS PUTRIBA SZÜLT CSEMETÉJÉNEK A DIPLOMÁJÁT?


"Hogy ne csak politikus és cégvezetők tudjanak bírósághoz fordulni, hanem átlag emberek is."


Szerinted nincs előnyben az, akinek tele van a családja olyan kapcsolatokkal és olyan tudással, hogy nem fizetnie kell jogi tanácsadásért, hanem szinte az anyatejjel szívja magába? Amíg két ember képességeiben, tudásában és minden másban van különbség, addig ezen a téren is lesz különbség.


Pont, ahogy hiába kapsz egyenlően 18% kamatot az állampapírodra, nem mindegy, hogy 1 millión lesz 180 ezer Ft-od, ami jobb mint a semmi, vagy 1 milliárdon lesz 180 milliód, amivel kb. istenmódban nyomod végig az életedet akkor is, ha egy napot nem dolgozol és csak utazgatsz meg éled a dolce vitát.


"A házasság is ilyen, mégis működik."


Igen, erről árulkodik az, hogy

- A kormányunk mindennél többet költ a CSOK-ra és családbarát intézkedésekre, még csak nem is a putris réteget támogatják, hanem a középosztályt, akiknek minden lehetőségük meglenne CSOK nélkül is gyereket vállalni és mégsem nő a születésszám, mert minél nagyobb a jólét (és a lehetőség), annál kevésbé akarnak az emberek gyereket vállalni, mert csak nyűg és pénztemető.

- A társkeresők egyre jobban virágzanak és azon belül a megcsalás, kikacsintgatás mindkét oldalon már a kapcsolat elején is.

- Külön kategóriája van a válóperes ügyvédeknek, mert akkora igény van rá, hogy külön szakosodni kell rá.

- Rengetegen papíron vannak együtt vagy épp fordítva, állandóan magyarázkodniuk kell, hogy ha x éve boldogok és nem csalják egymást egyik sem, akkor miért nem esküdnek már meg és plakátolják ki világgá, valami gyanús...


A házasság egy gazdasági érdekközösség, nem több. A szerelem pedig egy biokémiai folyamat. Még ha a kettőt igyekszenek időről-időre összes is mosni...

2024. jan. 2. 20:12
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

"A cég sem működik másképp, mint az állam annyi "apró" különbséggel, hogy a cég nem törvényen kívüli"

Meg más a célja, ami miatt az egyiket választod.

A cég esetében a profit a meghatározó, míg az állam esetében az ember, ezért kell az állam, hogy kontrollálja a cégeket.


"ilyenkor sem tud akkora hatalmat szerezni, mint egy állam vagy államok szövetsége, mert aki megszületik az megöregszik és meghal és az utódja már nem biztos, hogy olyan jó lesz"

Az tök mindegy, hogy milyen jó lesz, ha már egyszer monopol helyzetet hozott össze, mivel utána már nem kell feltalálni a spanyolviaszt. Egyszer kell olyat újítani, hogy a csúcsra jusson.


"Monopólium maga az állam és csak az állam tud a piacon is monopóliumokat és oligarchákat kitermelni."

Meg a cégek, illetve a cégek jobban is ebben sokszor. Az államnak van egy határa, így nem tud egy bizony szint fölé nőni, egy cég tud.


"A cégnek még a leganarchitább világban is csak korlátozott erőforrásai lennének, pont annyi, amennyit el tud venni másoktól, de ha feltételezzük, hogy a profit a cél, akkor nem érné meg neki túltolni."

És ha elég angy, akkor bármennyit el tud.

A cégek nem egyik napról a másikra lesznek multik. Ehhez hosszú idő kell, viszont ha egy cég mindig felvárásolja a potenciális felversenytársait, mert amíg kicsik ezt megteheti, eddig monopol helyzetben marad és mindene meg lesz.


"Nem úgy, mint most a világban. Ha akár Putyin, akár Zelenszkij akár Biden a saját magánvagyonát tenné kockára, nem érné meg egyiknek sem háborúzni."

Amúgy pont ez történik. Mármint Putyin pont úgy gondol Oroszországra és Ukrajnára is, mint a saját vagyona.

Eredetileg pedig nem veszített volna nagyon semmit a számításai szerint, mostmár csak arcvesztés elkerülése miatt nyomja még mindig, mert nem akar még több vagyont veszteni.


"És hova tudok fordulni panaszra és kárpótlási igényt benyújtani, ha nekem nem volt lehetőségem putrinál jobb helyzetből sem lediplomázni?"

Ilyenkor szavazol egy másik pártra. Ez a "panasz" ebben az esetben. Meg persze egyéni körzetben lévő politikus, ilyenek. Ez lenne a demokrácia célja, hogy ezekkel a panaszokkal őket keresd fel, ha nem tesznek semmit, akkor meg le kell váltani őket.


"És főleg: miért ÉN FIZESSEM MÁS PUTRIBA SZÜLT CSEMETÉJÉNEK A DIPLOMÁJÁT?"

Mert ha tényleg lediplomázik, akkor annak a diplomásnak az adója a többszöröse lesz annak, amit ráköltöttünk és több jut vissza hozzád pl. nyugdíj formájában, vagy a gyerekeidnek oktatás formájában.

Azért éri meg pénzt fordítani a felzárkóztatásra, mert sokszorosan megtérül.


"Szerinted nincs előnyben az, akinek tele van a családja olyan kapcsolatokkal és olyan tudással, hogy nem fizetnie kell jogi tanácsadásért, hanem szinte az anyatejjel szívja magába?"

És ha vannak civilszervezetek, akik pl. adnak ingyen jogi tanácsadást, akkor milyen hátrány ér pontosan? Ezt mondom, egyenlő lehetőségetek lesz, mivel igaz neked nem a nagybátyád a jogász, hanem egy civilszervezet jogásza válaszol, de ugyanúgy kapsz választ.

Az, hogy most hol és milyen előnye lesz annak, aki előnyből született mindegy, ha teremtünk lehetőséget arra, hogy ehhez az is hozzáférjen, akinek nem volt ilyen lehetősége.


"Pont, ahogy hiába kapsz egyenlően 18% kamatot az állampapírodra, nem mindegy"

Ilyenkor jön képbe pl. a vagyonadó. Ez megint egy olyan téma, amikor arról van szó, hogy másra kell szavaznod, ha nem tetszik, hogy így megy.


"A kormányunk mindennél többet költ a CSOK-ra és családbarát intézkedésekre,"

Ne terelj, ez nem csak Mo.-on létező rendszer. A házasság intézménye valamilyen formában a bolygó minden pontján működik még támogatás nélkül is.


"A házasság egy gazdasági érdekközösség, nem több. A szerelem pedig egy biokémiai folyamat. Még ha a kettőt igyekszenek időről-időre összes is mosni..."

Csak ha nincs támogatás a házasság intézménye mögött, akkor bizony nem feltétlen éri meg, pont azért mert egy válás meg kiadásokkal, nagy veszteségekkel járhat, mégis működik máshol is a házasság intézménye.


De ha már itt tartunk. Van külön polgári és egyházi házasság. Csak a polgári jár jogi következményekkel, az egyházi nem, mégis az egyházit is tartják a mai napig.

2024. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"A cég esetében a profit a meghatározó, míg az állam esetében az ember"


What?


Az állam esetében annyi változik, hogy mások pénzéből semmi sem drága és, hogy le kell fedni az 51%-ot, de jobb, ha a 2/3-adot sikerül lefedni.


Azon belül is olyanokat, akikből pénzük (azaz PROFITJUK) van, ezért jártak le azok az idők, amikor még fel lehetett karolni a leszakadó rétegeket. Mert szavazatokat lehet(ne) ugyan szerezni, csak éppen profit, tőke nem lesz belőle, mert aki éppcsak ki tud jönni a fizetéséből vagy eladósodott, ha pénzhez jut, elszórja, arra nem lehet politikai birodalmat alapozni. 4 évre meg vagy senki nem fog tervezni, vagy csak ilyen "carpe diem" emberek, akiknek minden mindegy. Hiszen egy nemzet esetében generációkban kell gondolkodni, nem pedig 4 éves ciklusokban.


"Egyszer kell olyat újítani, hogy a csúcsra jusson."


Szóval akkor azt állítod, hogy Az Altavista, Enron, GeneralElectric, Nokia és IBM a mai napig piacmeghatározó cégek és fasorban sincs hozzájuk képest az olyan kis csicska, mint a Google, Apple, Microsoft, Tesla vagy Nvidia?


Esetleg a Facebook nem győzhette le a MySpace-t? Illetve a TikToknak sincs esélye a Facebook és Instagram uralta világban?


Érdekesen látod a világot.


"Az államnak van egy határa, így nem tud egy bizony szint fölé nőni, egy cég tud."


Az államnak is van határa, de míg egy céget nem véd semmi (maximum az állam és ezért lesznek monopóliumok), addig az állam erőszakszervezetekkel kötelezhet téged arra, hogy valamit csinálj vagy ne csinálj. Például mennyire lenne értékes a forint, ha bármelyik kereskedő szabadon az aranytól a kriptopénzen át a kavicsokig bármit elfogadhatna ellenértékként a termékeiért? De nem teheted meg, mert az állam kötelez arra, hogy a valutáját fogadd el. Sőt, arra is, hogy milyen más valutát fogadhatsz el vagy tilos elfogadnod.


Tilthatja a bartert, az ember-ember közötti kereskedelmet az adóra hivatkozva. Mi ez, ha nem önkényuralom? Mint a vadnyugaton a "megvédjük a helyedet, ha nem tartasz rá igényt, összetörünk mindent" csak ott ezeket lelőhetted, mint a kutyát és eláshattad, most nem teheted meg ugyanezt az állami erőszakszervezetekkel.


"viszont ha egy cég mindig felvárásolja a potenciális felversenytársait, mert amíg kicsik ezt megteheti, eddig monopol helyzetben marad és mindene meg lesz."


Egy szabadpiacon hülye lennél eladni a cégedet, ha tudod, hogy jobb vagy a meglévőnél. Ellenben ha az állam ilyen-olyan szabályokkal a TBTF multikat kihúzza mindig az adófizetők pénzén meg ilyen-olyan támogatásokat nyújt tőkebevonásért cserébe a haveroknak, meg stratégiai partnereknek, akkor torzíthatja a piacot egy olyan túlbürokratizált környezettel, ami úgy lejt a nagyok javára, hogy a nemzetstratégiai fontosságú (korrumpálható-haver-lobbipénzekért anyjukat eladó) multikat megvédik a lator multiktól (akik nem akarnak egy követ fújni a kormánnyal, akár kormánykritikusak is vagy simán csak megtetszik az ágazat egy havernak), a KKV szektorban pedig szintén mazsolázgatnak és a taxisokba nem állnak bele, a fodrászokba igen. A műkörmösökbe csak addig, amíg a szektor császára el nem adja a lelkét a kormánymédiának.


"Amúgy pont ez történik. Mármint Putyin pont úgy gondol Oroszországra és Ukrajnára is, mint a saját vagyona."


Mindenki úgy gondol minden területre, ez ősidők óta így van. Ez alól a legbékésebb hippik sem kivételek, csak ők úgy akarnak a Föld polgárai lenni, hogy nem fegyverekkel és erőszakkal vívják a harcot, hanem eszmékkel. Ahogy az is ősidők óta úgy van, hogy ha erőforrásbőséged van, kevésbé érzed fenyegetve magad és alapvetően adakozóbb vagy, míg ha szűkösséged van vagy annak veszélye fenyeget (több a vesztenivalód), akkor jobban harcra adod a fejed. És ezen felül van az egyéni habitus.


Itt arról van szó, hogy a hierarchia lehet szimbolikus, amikor is nincs valódi hatalma feletted a téged utasító félnek, például egy szabad piaci gazdaságban, amikor bármikor felmondhatsz, ha a feltételeket nem érzed megfelelőnek.


És lehet valós, amikor hatalma van feletted a téged utasító félnek, mert az állampolgára vagy egy országnak és szöknöd kéne és bujkálnod, ha nem akarnád, hogy besorozzanak. Utána meg már mikor megkapod az egyenruhát, zászlót, fegyvert, egy hülye elég 1-1 zászlóaljba, aki a sajátját is lelövi, ha az megtagadja a parancsot. Ott már az életösztön dolgozik benned vagy az, hogy látni akarod még a családodat, gyerekeidet, ha csak 1% esély is van rá, harcolsz, próbálsz előbb lőni, mint az ellenség. És kész is a háború. Ahogy pedig eszkalálódik, mindenkinek van személyes oka a bosszúra és az utolsó emberig folytatódik.


"Ilyenkor szavazol egy másik pártra. Ez a "panasz" ebben az esetben."


Hogy te mennyire naiv vagy. Egyszerre irigyellek, mert biztos boldog és kiegyensúlyozott lehetsz ilyen galamblelkű szemlélettel, másfelől pedig valahol megrémít, hogy mennyi ilyen ember van, aki ennyire egyszerűen gondolkodik.


"Mert ha tényleg lediplomázik, akkor annak a diplomásnak az adója a többszöröse lesz annak, amit ráköltöttünk és több jut vissza hozzád pl. nyugdíj formájában, vagy a gyerekeidnek oktatás formájában."


Várjunk csak honnan is ismerős ez az érvelés? Á, megvan! Bármelyik MLM cég marketing rizsája.


Nézz már utána a FELOSZTÓ, KIROVÓ nyugdíjrendszernek. Egy piramisjáték, ami jó ötletnek tűnt az ipari forradalom idején, mikor mindenki azt hitte, örökké fog tartani és ha 69-ben a Holdra embert küldtünk, akkor pár évtized és már csillagközi kolóniákon fogjuk nyomni, így a piramis sosem omlik össze, csak szaporodni kell, csak éppen ez a világon mindenhol összeomlott. Mostanában már arra is kezdenek rájönni, hogy hiába az állami támogatások és a soha nem látott jólét, minél fejlettebb az ember, annál kevésbé akar szaporodni.


"Azért éri meg pénzt fordítani a felzárkóztatásra, mert sokszorosan megtérül."


Erről beszélgess el mondjuk L. Ritók Nórával és sok mással, akik hittek benne, aztán egyre jobban kiégtek és belátták, hogy azért ez nem teljesen így van...


"És ha vannak civilszervezetek, akik pl. adnak ingyen jogi tanácsadást, akkor milyen hátrány ér pontosan?"


Semmi, sőt! Egészen addig, amíg a civil szervezetek büdzséjét ÖNKÉNTES adományokból tartják fenn. A probléma ott kezdődik, mikor ÉRDEMI MUNKA NÉLKÜL is kapnak pénzt, onnantól kezdenek elkanászodni és ő kis mindent többszörös áron leszámlázni okosban meg papíron jók lenni, a gyakorlat helyett, hiszen kétszeresen is ez számít. Ha papíron oké minden, akkor dől a pénz, ha "csak" a gyakorlatban, akkor magyarázkodni kell.


"Az, hogy most hol és milyen előnye lesz annak, aki előnyből született mindegy, ha teremtünk lehetőséget arra, hogy ehhez az is hozzáférjen, akinek nem volt ilyen lehetősége."


Ez egy jól hangzó idealista elképzelés, de mindig azon siklik el, hogy kikkel és milyen arányban fizettessük ki a büdzsét.


Próbáltuk már a "fizessenek a gazdagok" dolgot, amíg nem teremtünk egy Thanost, addig nem tudom hogyan lehetne ezt kivitelezni, egyelőre még közös bolygókormány sincs és vajmi kevés az esélye, hogy majd pont olyan szereplők fogják ÖNKÉNTESEN a közlegelők tragédiája nevű paradoxont feloldani, mint az USA, Oroszország, Kína, hiszen végtére is csupa olyan ország, akik majdnem testvérek, nemde? Egyik sem tenne a világért se keresztbe a másiknak ha anyagi előnye is származna belőle, nemde?


Álmodozni lehet...


"Ilyenkor jön képbe pl. a vagyonadó."


Működő GYAKORLATI példát szeretnék. Mondjuk olyat, aminek nem az lesz a végén, hogy valamilyen más ország offshore paradicsomába vagy kriptóba, nemesfémbe, ásványkincsbe menekítik. Na ugye, hogy nem is olyan egyszerű? Arról nem beszélve, hogy pont kontraproduktív lenne és főként olyanok vagyona kerülne a közös kalapba, akikkel eddig se volt probléma és helyettük olyanok osztanák be, akik abban érdekeltek, hogy a következő ciklusokban is rájuk szavazzanak. Kenyeret és cirkuszt. Zsák krumplit és így tovább.


Meg eleve: Az ember részrehajló. Mindenki. Mindenkinek vannak személyes elvei, nézetei és azokkal jobban szimpatizál, mint a vele szöges ellentétben állókkal szemben. Ezért jó (vagy legalábbis a lehető legjobb) ha mindenki a saját sorsának kovácsa és ebben az állam vagy bármilyen rendszer maximum segíti a szükséges keretrendszer fenntartásával, nem pedig gáncsolja meg korlátozza meg elveszi tőle "majd mi jobban tudjuk, hogy neked mi a jó".


"A házasság intézménye valamilyen formában a bolygó minden pontján működik még támogatás nélkül is."


Annak idején a keresztes hadjáratok megtették a hatásukat és a legtöbb vallásban van szerepe, hiszen régen elemi szükségességű volt a 16 utódból 2 életképes felnevelésében és abban, hogy szerelemféltésből ne gyilkolják halomra az emberek egymást, amikor a háborúk meg a pestis amúgy is erősen tizedelte őket.


Mostanra viszont pont az ellenkezője lenne kívánatos. Annyira individualistává vált az ember, hogy két ember megöli egymást, ha évtizedeken át egymással szemben kompromisszumokat kell kötniük és úgy élniük.


"De ha már itt tartunk. Van külön polgári és egyházi házasság. Csak a polgári jár jogi következményekkel, az egyházi nem, mégis az egyházit is tartják a mai napig."


A feeling miatt. Fehér ruha, pap, menyasszonytánc, lakodalom, stb.

2024. jan. 3. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!