Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európában miért nincsenek...

Európában miért nincsenek nagy háborúk?

Figyelt kérdés

Az itteni emberek okosabbak és megtanultak rendezni a konfliktusokat vagy raeroltetnek vmit a társadalomra amit sajnos mindenki elfogad?


Oroszországot miért ítélik el?



2023. dec. 22. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Mert az EU erre jött létre.

Jobb, ha a politikusok "ütik" egymást a tárgyalóaztalok mellett és próbálnak diplomatikus megoldást találni az adott problémára és nem úgy, mint szegény Putyin elvtárs, akinek nem maradt más választása és kényszeritették őt, hogy egy rohadék népirtó legyen.

2023. dec. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Mert rájöttek a zsidók hogy békés eszközökkel sokkal jobban ki lehet fosztani a pórnépet mint háborúkkal.
2023. dec. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Gazdaságilag eléggé összefonódtak már a nemzetek, a fogyasztói kapitalizmus így működik jobban. Mindenki belátja, hogy csak veszítene vele.
2023. dec. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Az EU, illetve az azt megelozo szovetsegek, szervezetek pontosan azzal a cellal jottek letre a II. vilaghaboru utan, hogy Europan belul lehetoleg egyik allam se tudjon a masik karara gazdagodni, teruleti kovetelesekkel fellepni, es igy a belso fegyveres konfliktusok kirobbanasanak eselye minimalisra csokkent.


Az USA letrejotte a polgarhaboru utan kb. ugyanezt eredmenyezte.

2023. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

#3


Azért ha a mi Viktorunk elég időt kap, szerintem megpróbálkozik eggyel.

Csak nem halhat meg egy "győztes nemzetgyarapító háború" megvívása nélkül.

2023. dec. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Ukrajna és az egykori Jugoszlávia nem Európában van szerinted?


De a II. Világháború fő hadszínterei is Európában voltak alig 80 éve, ami a világtörténelem legpusztítóbb háborúja volt.

2023. dec. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

#6 de pl. a volt jugoszlav allamok kozul jo par nem resze az EU-nak, es ennek tobbek kozott az is az oka, hogy nem hajlandoak lemondani a teruleti koveteleseikrol, meg az etnikai alapon torteno gyulolet-politizalasrol.


Ukrajna specialisabb, teruletileg ugyan Europa, de a Szovjetunio egyik utodallamakent minden mas szempontbol eleg messze all Europatol.

2023. dec. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

7:

Azért ebben az is benne van, hogy Nyugat-Európa már kulturálisan eleve egységesebb volt a 20 század elejére is, míg a Balkánon az Oszmán Birodalom kiszorulása után 3 nagy kultúra keveredésévé vált, ezek a nyugati keresztény, a muszlim és az ortodox, emellett ezen belül is sok kis népből áll, miközben a török hódoltság nem 150, hanem 500 évig állt fenn náluk, ami miatt Európa egyik legelmaradottabb része voltak, ami nem csak gazdaságban, hanem fejekben is megmutatkozik máig.


Hatalmas előrelépés lenne, ha mind csatlakoznának az EU-hoz, és szépen lassan kikopnának a háborús törekvések. Csak mondjuk az oroszok ez ellen is sokat tesznek...

2023. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező alig húsz éve volt a délszláv háború, közel 15 éve a koszvói háború és 2 éve tart az ukrán háború. Mind itt Európában.

Mi az hogy miért nem volt itt háború? Most is van.

2023. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

A fentieken túl az is hozzátartozik, hogy a 2 világháború annyira lenullázta az európai országokat, hogy nincs meg az erejük és önállóságuk háborúk indítására. Pedig nemzetiségi és nemzetek közötti konfliktusok is akadnak bőven, csupán nem áll rendelkezésre a megfelelő katonai erő az erőszakos rendezésükhöz. Nyilván vannak olyan országok mint Svájc aki remekül elvan a hegytetőn évszázadok óta, de a legtöbb európai országnak lenne valamilyen területi igénye mások felé.

De mégis mit tudna kezdeni pl. Magyarország Szlovákiával? A Világháborúban lazán bevonultunk a Felvidékre, ma már ezt nem tudjuk megtenni. A németeknek sincs erejük nagyon ugrálni, nem vonulhatnak be megint az osztrákokhoz. Az USA amúgy is lelkesen őrködik Európa felett és csak ott hagy konfliktust kibontakozni, ahol neki ez érdeke.

2023. dec. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!